Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Mentalist

Penthesilea

Öne çıkan mesajlar

1 haftada butun bolumleri izledim. Cheesy falan filan da deseler bomba dizi.

Red John

Ben Red John in bir cesit tarikat yada bir tarikatin kolu oldugunu dusunuyorum. Hatta Red John en ust seviyedeki birkac tarikat uyesine verilen isimde olabilir. Adamlar FBI, CBI, polis dahil her yere sizmis. 1. sezondaki Red John's Friends bolumunde oldurulen elemanin (Tvguide haberindeki gibi) He is Many yazmaya calistigi bunun en iyi kaniti. Visualize in lideri de tarikatin baska bir kolu. Yeni Dunya Duzenine inan tipler bunlar. Halen CBI da guvenlik gorevlisi seviyesinde adamlari mevcut.

PJ vs. RJ

Patrick in oldurdugu Red John lardan bir tanesiydi. Buyuk ihtimalle esini ve kizini olduren kisi degildi. Hatta 2.sezon sonunda Patrick i kurtaranin Red John olmadigini dusunuyorum.

S04E07 de yaptigi da cok adiceydi.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
Chris_Metcalf said:

Bu dizilerin ara vermesine bi çözüm yok mu ya.

Var. İnternetten kaçak indirip izlemek yerine hepimiz itunesdan parayla alsaydık. Tüm dünyada izleyenler de böyle yapsaydı. Dizi yapımcıları daha çok para kazanabilirdi, haliyle sezonda 10 bölümcük çekmezlerdi. Hiçbir zaman gerçekleşmeyecek orası ayrı.
Sosyal ağlarda paylaş

iyi de denilen mevzunun parayla veya "korsan indirmekle" alakası yok.

tv'de yayınlandığı zaman adamlar voleyi vuruyor zaten, çalıştıklarının karşılığını alıyor, bölümler de o bütçe düşünelerek hazırlanıyor. başka kanallarda rerun yapıldığında da alttan takviye gibi oluyor.

dizilerin ara vermesinin nedeni nedir peki?
şudur.

dizi şirketleri, kanallarla belli bir bölüm sayısına göre anlaşıyor. çoğu dizi yılda 24 bölüm olduğundan onlar da 24 bölüm tercih ediyor. her hafta bir bölüm yayınladıklarını düşünürsek 6 ay eder.
eylül'de başlayıp haziran'da bitirmeleri gerekiyor. eylül-ekim-kasım-aralık-ocak-şubat-mart-nisan-mayıs-haziran ayları "1 sezon" olarak kabul ediliyor. eylül ile haziran'ı saymasan bile (eylül'ün sonunda başlayıp haziranın başında bitiriyorlar çoğunlukla) 8 aya denk geliyor.
8-9 ay boyunca her hafta düzenli olarak dizi gösterebilmek için 32-35 gibi bir civarda bölüm çevirmeleri gerekiyor.
e 24 bölüm olduğu için bir şekilde arayı uzatmaya çalışıyorlar.
işte halloween tatil oluyor, noel tatili oluyor, yılbaşı tatili oluyor, sömestr tatili oluyor felan derken bir şekilde 24 bölüme indiriyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...