Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vw scirocco

dymmt

Öne çıkan mesajlar

Şimdi şöyle bişey var, bu ilk gelen araçlardan biri olduğu için ilk kez alıp ilk havayı atanı yolmak niyetindeler. Sattıkları arabanın aslında basit bir araba olduğundan habersiz Yeni kasa Audi A4 TDI fiyatına çakabileceklerini sanıyorlar. Alıcısı çıkarsa ne ala çıkmazsa zaten düşecektir.

Doğuş'un ithal edeceği Scirocco'lar 52 bin YTL'den başlayacak diye duymuştum ben.

Ek olarak araç hoş duruyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Dışı çok güzel bir araba ama artık yeni bi iç mekan tasarımı yapmaları lazım! Yeni Golf ve Passat CC'de farklı bir iç tasarım var onu kullansalardı keşke çok daha şık ve güzel duruyor.

Yalnız linkteki arabada navigasyon var sanırım. Bu da fiyatı yükseltmiştir. Ayrıca bir telefon hazırlığı da gözüküyor ki nasıl 0 dedirtiyor bana. Ayrıca direksiyondan kumanda da yok ne biçim bir paket seçilmiş anlayamadım. Ama DSG'siz bu fiyat valla bilemiyorum amaç neymiş.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Şimdi Leon'un olayı kalitesiz malzeme kullanımı.

Fakat Scirocco'nun ki biraz daha farklı. Bunda kalitesizlik olduğunu iddia edemem ama 2003'te piyasaya sürülen Golf V'ten türetilip EOS'ta kullanılan iç mekanı alıp Scirocco'ya koymuşlar.

Öte yandan Golf VI için yepyeni markanın Passat CC gibi modellerinde de kullanmaya başladığı iç mekanı tercih etmişler.

VW aynı Nokia telefonlar gibi illa bişeyi eksik ya bluetooh ya kızılötesi ya bilmemne.
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:
Sıralama şöyle zaten. O yüzden aynı grubun başka arabasıyla kıyaslamak yanlıs olur herşey ortada...

Audi>VW>Seat>Skoda

işin aslında bakarsan durum şöyledir:
Audi=VW=Seat=Skoda

Tüm bu markalardaki arabaların kullandığı ortak parça sayısı, farklı parça sayısını 2 ye hatta 3 e katlar..

Daha da önemlisi, platform, süspansiyon, motor, şanzıman, elektronik ve güvenlik elemanları gibi bir arabanın karakterini belirleyen önemli parçalar hep ortak bu araçlarda...

Bir A3 ü golften ya da leon dan ayırd eden tek şey dış görünüş, iç mekan kozmetik unsurlar.

Window dressing, vokswagen ag nin yaptığı tek şey bu.

O yüzden bi skoda bir volkswagen den çok daha kötü bir marka değil. Yada VW Passat ile Audi A6 arasında öyle inanılmaz bir fark yok. İkisinin de direksiyonunun başına geçince bi fark olmadığını görüyorsun...
Sosyal ağlarda paylaş

leoneo5 said:
Masticore said:
Sıralama şöyle zaten. O yüzden aynı grubun başka arabasıyla kıyaslamak yanlıs olur herşey ortada...

Audi>VW>Seat>Skoda

işin aslında bakarsan durum şöyledir:
Audi=VW=Seat=Skoda

Tüm bu markalardaki arabaların kullandığı ortak parça sayısı, farklı parça sayısını 2 ye hatta 3 e katlar..

Daha da önemlisi, platform, süspansiyon, motor, şanzıman, elektronik ve güvenlik elemanları gibi bir arabanın karakterini belirleyen önemli parçalar hep ortak bu araçlarda...

Bir A3 ü golften ya da leon dan ayırd eden tek şey dış görünüş, iç mekan kozmetik unsurlar.

Window dressing, vokswagen ag nin yaptığı tek şey bu.

O yüzden bi skoda bir volkswagen den çok daha kötü bir marka değil. Yada VW Passat ile Audi A6 arasında öyle inanılmaz bir fark yok. İkisinin de direksiyonunun başına geçince bi fark olmadığını görüyorsun...

Patinajda bunu herkes bilmekte zaten.. Bizim karşılaştırdıgımız şey iç mekanda kullanılan malzeme kalitesi ve tasarım detayları..
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

İşte etkileyen faktörler. Sonuçta aynı parçalar var demekle aynı mal alınmıyor malesef :

-Kullanılan malzemenin kalitesi
-Gösterilen montaj özeni
-Gösterilen tasarım özeni
-Harcanan işçilik
-Prestijli marka katsayısı
-Müşteri talebine göre belirlenecek olan fiyat katsayısı

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...