Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vw scirocco

dymmt

Öne çıkan mesajlar

Yok vallaha...

Ortak kullanılan parçaların listesini verseler dışarıya, ağlarsın. O kadar çok...

Zaten fark olmasını gerektirecek bi durum yokki VW grupta. Her iki arabaya da A kalite süspansiyon takmak, audiye A kalite, passata B kalite takmaktan daha ucuza geliyor adamlara.
Sosyal ağlarda paylaş

iyide zaten piyasadaki butun arabalar zaten ayni

herkes ayni yerden sanziman aliyor herkes ayni yerden far aliyor

yani bu bir arabayi digeriyle ayni yapmiyorki, farki o arabadaki iscilik, hesaplar falan degistiriyor.

hatta gecen bmw ve mercedes aciklama yaptilar bundan boyle malzemeleri ayni yerden ortak alicaklarina dair.
Sosyal ağlarda paylaş

İkisi de şanzımanı aynı yerden alıyor diyorsun. Orası doğru. BMW nin çoğu şanzımanını da VW in çoğu şanzımanını da ZF adlı alman bi firma üretiyor. Ama ikisinin aldığı şanzımanlar bambaşka.

Ama VW ile audi nin ZF ten aldığı şanzımanlar bire bir aynı paralel olan araç segmentlerinde. "Hacı toptan alacam az daha düşür fiyatı" mentalitesiyle hareket ediyor artık otomobil üreticileri.

Ikımiz de THY den uçak bileti alıyoruz diyelim. Ben first class aldım, sen economy. Aynı şeyi mi almış olduk şimdi. Daha iyi bi örnekte gelmedi aklıma bu saatte =)
Sosyal ağlarda paylaş

leoneo5 said:
İkisi de şanzımanı aynı yerden alıyor diyorsun. Orası doğru. BMW nin çoğu şanzımanını da VW in çoğu şanzımanını da ZF adlı alman bi firma üretiyor. Ama ikisinin aldığı şanzımanlar bambaşka.

Ama VW ile audi nin ZF ten aldığı şanzımanlar bire bir aynı paralel olan araç segmentlerinde. "Hacı toptan alacam az daha düşür fiyatı" mentalitesiyle hareket ediyor artık otomobil üreticileri.

Ikımiz de THY den uçak bileti alıyoruz diyelim. Ben first class aldım, sen economy. Aynı şeyi mi almış olduk şimdi. Daha iyi bi örnekte gelmedi aklıma bu saatte =)

tamam işte sen kendi ağzınla söyledin.. Karşılaştırdıgın şey

thy=thy degil

first class > economy bu kadar basit

Bundan ötürü vw grubunu bir thy uçağı gibi düşün

audi> vw > skoda > seat

bu kadar

He economy class ile first class bünyesinde ortak olan şeyler uçak bünyesinde olan şeylerdir. Mesela uçağın motoru, yalıtımı, kabloları vs.. ama gene o uçagın biletini pahalı kılan şey ikram ve yatabilen koltuklar, diz mesafesi yani işin özü detaydadır.

Buna dayanarak a6 ile passat aynı denemez.. first class ile economy aynı denilemeyecegi gibi
Sosyal ağlarda paylaş

Kısacası Scirocco'nun tek dezavantajı eski tasarımlı iç mekan kullanmaktır=) Çünkü 1.23 le falan karşılaştırmalarını okudum 2 ayrı dergide daha iyi diyorlar. Gerçi VW her zaman dergilerce biraz taraflı inceleniyor gibi geliyor ama bu sefer hakkaten iyi bir iş başarmış olabilirler. BMW'den daha ucuza geliyor aşağı yukarı aynı performansı veriyor. BMW'nin üstün olduğu konularsa sürüş keyfi ve daha elit bir iç mekan. Hoş ben yine de BMW'yi alırdım ama fiyat işin içine girince tabiki tercihler değişecektir. Şöyle de bir şey var, VW yeni bir iç mekan tercih etseydi şuan 1.16 aldığıma pişman olurdum.
Sosyal ağlarda paylaş

prozzak said:
leoneo5 said:

tamam işte sen kendi ağzınla söyledin.. Karşılaştırdıgın şey

thy=thy degil

first class > economy bu kadar basit

Bundan ötürü vw grubunu bir thy uçağı gibi düşün

audi> vw > skoda > seat

bu kadar

He economy class ile first class bünyesinde ortak olan şeyler uçak bünyesinde olan şeylerdir. Mesela uçağın motoru, yalıtımı, kabloları vs.. ama gene o uçagın biletini pahalı kılan şey ikram ve yatabilen koltuklar, diz mesafesi yani işin özü detaydadır.

Buna dayanarak a6 ile passat aynı denemez.. first class ile economy aynı denilemeyecegi gibi

Ben THY örneğini ZF in BMW ye ve VW e ürettiği şanzımanlar için vermiştim. Hani matama da "bmw ve merso aynı yerden alacak parçaları" dedi ya, ona örnek...

sen yanlış anlamışsın, o yüzden boşa yormuşsun kendini =)
Sosyal ağlarda paylaş

Örnek veriyorsun sana cevabını verdim.

leoneo5 said:

işin aslında bakarsan durum şöyledir:
Audi=VW=Seat=Skoda

Tüm bu markalardaki arabaların kullandığı ortak parça sayısı, farklı parça sayısını 2 ye hatta 3 e katlar..

Daha da önemlisi, platform, süspansiyon, motor, şanzıman, elektronik ve güvenlik elemanları gibi bir arabanın karakterini belirleyen önemli parçalar hep ortak bu araçlarda...

Ben hala bu noktadayım.

Seat kullanıp kendini vay be audi kullanıyorum diyen biri misin? Yoksa ah ne enayiyim audiye onca para verdim oysaki sadece bir seat bu diyen biri mi?
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 yıl sonra ...
  • 2 yıl sonra ...
  • 2 yıl sonra ...
hala alınırmı ya 2012 de full dsg alıp satmıştım 62.5 a şimdi gene düşünüyorum 11-12-13 model fiyatlar hala yüksek üretimi durdu 65-70 arası bi bütçe belirledim.

alıpda son sahibi olmayalım. bide iyice apaçi arabasına döndü bende varken gene herkesde yoktu şimdi çoluk çocugun elinde dolanıyor
Sosyal ağlarda paylaş

abi öyle çok ele ayağa düştü tüm şahincilerin biraz parası olanları bu arabadan aldı açıkçası bu yüzden alasımda yok ama tr piyasasında o fiyat aralıgında alınabilecek en iyi coupe araba kasası falanda çok hoş bi rline jant ile gayet şık duruyor. gene piyasada var görüyorumda çok yok tabi.dedigim gibi alıpta son sahibi olmayalım ya da galeriye ölü fiyatına vermeyelim.

yine alıcam max 1 k hasar kayıtlı bi kaç ay içerisinde
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...