Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

rapid vs torrent

eregorn2

Öne çıkan mesajlar

yani kullanım şekline göre değişir. ben hiç uğraşamam forum forum link aramakla. dizilerimi, filmlerimi torrentle kolayca buluyorum, ediniyorum. :p

her daim pc başında değilim yani link koşturcam. sabah kampüse gitmeden önce seç torrentleri git, gece geldiğimde dizilerim beni bekliyor..

Baggio said:
Bu kadar şey anlatıldıktan sonra gelip hiçbir açıklama yapmadan torrent diyip giden adamların sözü bir parça olsun güvenilir gelebiliyorsa, tabii ki senin hakkın torrenttir.

IN YOUR FACE!

:p
Sosyal ağlarda paylaş

Dizilerin ANINDA çıktığı rahat 7-8 tane link blog var, diziler için 1-2 tanesini bookmarklarsın, oyun gerekince de 2 dakika yerine 3 dakika arama yapıverirsin. Bu kadar dramatik bi arama süreci değil yani. Dediğim gibi Firefox'u Rapid'e deli gibi uyarlayan çok basit bikaç addon da var. Linkin yanında yeşil check çıkıyo veya direk çarpı koyup üstünü çiziyo, "aa ölmüş lan bunlar" zaman kaybından kurtarıyo.

Herşeyin bi şeyi var yani. Torrent programına nası tracker, ayar vs. uğraşıyosanız bunla da 5 dakka uğraşıcaksınız, gerisi krallık :p

edik: Dediğin gibi kullanıma da bağlı tabi, ben yeni bölümleri çıktığı an 15 dk'da, mevcut en büyük oyunları 5-6 saatte indirmekten çok memnunum. İstediğim an durdururum queue derdim olmaz, upload yapmam. Sabah bırakıp akşam gelip mutlu olabilen ve azıcık arama + 12 ytl'den kaçınanlar torrente devam edebilir :)
Sosyal ağlarda paylaş

paran varsa rapid, paran yoksa torrent

aralarındaki tek fark para bence dersen ki sonuna kadar free yaşarım ne para vercem yav indirirsin utorrent, sonra bissürü free tracker site var oralardan bulursun filmler çıkar çıkmaz diziler çıkar çıkmaz
paran varsa ne kascam aga torrent upload dersin girersin rapid forumlarına[rapidin kendi forumu değil link veren forumlar]
bulursun ne arıyorsan indirirsin :)
benim rapidde gördüğüm max hız 240kb/s, torrentte 215kb/s.
Sosyal ağlarda paylaş

1.Torrent yavaş değil,gir adam gibi bir priv. trackera Türkiye'den full hızla çekemiceğin şey yok.

2.Upload derdi var demişsiniz,dert değil.1-2 farklı tracker varsa (mesela birisi Tv için 1si film için) Tv için olanla işini bitirip film için olana geçttiğinde Tv için olan torrentleri kapatmazsan arada yetiyor o upload.

3.Torrent'in hızı ayarlanmıyor falan denmiş,iyi saçmalık.

Ha tabii gidipte public tracklerdan birşeyler yapmaya çalışırsanız 2k seed 7k leechli torrentlerle uğraşırsanız işiniz zor.

Ben Torrent'ten memnunum gidipte Free çok rahat indirebileceğim şeyler için Rapid'e para vermek gereksiz.
Sosyal ağlarda paylaş

premium olduktan sonra rapid çok daha hızlı
sadece bu avantajı var

rar dosyalarıyla uğraşması, her bölüm sezon için ayrı ayrı link toplama, uzun süre durdurunca baştan başlama
silinmiş linkler uğraştırır

örneğin torrentte tek bir dosya indirerek 10000 sezonlu bir dizi için 1sn uğraşırsın
leech te sağlamsa yüksek hızla iner
Sosyal ağlarda paylaş

kesinlikle rapid daha iyidir tartışmak bile abes. sharebus.com ve benzeri bir iki site bulman yeterli linkleri tek tek eklemek diye bir şey yok angut değilseniz iki dakikada çözülen bir olay o.

flashget için örneğin linklerin olduğu metini seçin sağ tıklayıp kopyala deyin flashget içerisinde. eğer sayfa içerisindeki linklerin hepsini indirecekseniz de sağ tıklayıp browser da hepsini flashget ile indir deyin bakın gayet kolay.
Sosyal ağlarda paylaş

torrenti dizilerde falan rapide karşı savunanlar biraz komik kaçıyor.
tamam iyi tracklerda nete düştükten sonra bir kaç dakika içinde indirebiliyorsun.
fakat kim 4.30 da prison indirmeye başlıyor ki?
4.45 te maximum hepsi rapide düşüyor?
ve rapidde niye linkle uğraşasın ki tek tıkla cebinde?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...