Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Apple iPhone

MrLevie

Öne çıkan mesajlar

roket adam said:
bir nevi gps destekli twitter sistemi bu dediğin. benim de aklıma gelmişti :) bence tutar. kullanırım ben. ama privacy ayarları olmalı.

mesela, facebook tarzı arkadaş listemiz var, listedekiler default olarak nerede olduğunu direkt göremeyecek. yalnızca belli bir miktar yakındaysa gösterecek yerini. örn 1km çapında bi alanda arkadaşımla aynı yerdeyim, gösterecek yerimi uyaracak arkadaşı biz görüşeceğiz. diğer yandan, gizlilik ayarlarından belli kişilere yerimizi her daim görme şansı veya o çapı belirtme şansı da verebilmeliyiz.

bi de bu arkadaş listesindeki elemanların biriyle o gün görüşeceksin diyelim ki, ona request yollayacaksın o akşamlık birbirinizin yerini direkt olarak görebileceksiniz böyle rota falan da çizicek.

mükembıl olur. hatta facebook satın alır bu şirketi söyliym.

Yapılmışmış. http://shiftdelete.net/friend-view-guncellendi-10949.html
Sosyal ağlarda paylaş

konuyla alakasız ama ilgisini çeken olur diye sölüorum cydia da sega genesis , NES emulatörleri varmış yeni gördüm :D bütün gece street fighter sonic the hedgehog çevirdim walla nostalji oldu sdfsd

ve bluetooth olayı yok diyenlere hitaben : var mms de var background processor da var hepsi 3rd party yazılım olarak mevcut,built-in olarak kazma telefonama en azından geliştirmeye ÇOOOK müsait <3
Sosyal ağlarda paylaş

said:
appleiphoneapps.com sitesinde yayınlanan bir habere göre yeni nesil iPhone 17 Haziran'da duyurulacak. Habere göre yeni iPhone'da halen bulunmayan birçok özellik olacak. Bunlar arasında yükseltilen bellek kapasitesi, 3.2 Megapiksel kamera, OLED ekran, dahili FM radyo ve aynen Apple dizüstü bilgisayarda olduğu gibi arka yüzde ışıklı Apple logosu gibi güncellemeler bulunuyor.

İşte merakla beklenen yeni nesil iPhone'un muhtemelen özellikleri:
-16 ve 32 GB kapasite
-3.2 Megapiksel kamera
-Video kayıt ve düzenleme özelliği
-MMS gönderebilme
-OLED ekran
-Metal çerçeve
-İşlemci ve RAM gücü iki kat artırılıyor
-Arka yüzde parlayan Apple logosu
-Dahili pusula
-GegoTagging - Coğrafi Etiketleme özelliği (GPS özelliği ile fotoğraflara enlem ve boylam bilgisi girebilme)
Sosyal ağlarda paylaş

Telefonumdan arama mesaj ve fotoğraf beklerim.iPhone bana göre kocaman olduğu için tercih etmem, Apple'a da sinir olurum ama; Telefonuyla yaşayan internetti apps idi falan önemseyen adam iPhone alsın bu yeni şey ile baya güçlenmiş çünkü.

Gerçi "muhtemel özellik" dediği için biraz şişirmiş de olabilir ama havasını indirsen bile iyi duruyor burdan bakınca, en azından kağıt üstünde.
Sosyal ağlarda paylaş

Iphone'un olayını hala anlatamadım arkadaş ya...

IPhone'da piyasadaki diğer telefonların yarısı kadar özellik bile yok. Samsung'un 8MP kameralı telefonları çıktı, iPhone hala 2MP de falan. Yok internetmiş, program yüklemeymiş, GPS miş diğer telefonlarda da varmış...

Olabilir. Ama piyasadaki hiçbir telefon iPhone'un sahip olduğu özellikleri iPhone kadar iyi yapamıyor.

iPhone'dan daha hızlı ve rahat internete girilebilen başka bir telefon yok.

iPhone kadar kullanışlı, sorunsuz ve basit bir program yükleme platformu başka hiç bir telefonda yok.

iPhone'un bu kadar çok satmasının sebebi aslında yeni bir trend yaratmış olması. Pazarlamaları çok başarılı. Pek çok insan sırf "moda" ayağına alıyor.

Ama iPhone'u diğer telefonlardan ayrı kılan basit ama bir o kadar güçlü bir unsur: Güvenilirlik (reliability)

iPhone'a program yüklediğinizde ya da yüklenirken yavaşlar mı, kitlenir mi, bozulur mu gibi hiç bir kaygınız olmuyor.

Hafızasını doldurdukça yavaşlamıyor. İlk günkü gibi seri kalmasını biliyor.

Kullanımı kolay. İnsanlar dokunmatiğe alışamadığından "çok zor" diyor ancak iphone'un arayüzü piyasadaki en kolay arayüzlerden biri. Nokia'nın N serilerinde çektiğiniz bi fotoğrafı bulmak için ananız ağlıyor. Menü>dosyalar>fotoğraflar>nisan ayı>ara allah ara. Iphone da 1, bilemedin 2 dokunmayla istediğin fotoğraf, numara, programa ulaşabiliyorsun.

Ha elektronik alet bu sonuçta illa bi zaman gelecek kitlenecek. O zamanda nokia lar gibi tam kilitlenmiyor. Nokialar samsunglar kilitlendi mi tek kurtuluş yolu arka kapağı çıkarıp pili sökmek. Telefon başka türlü hiç bir tuşa yanıt vermiyor çünkü. İPhone da tek bi tuş var ortada, ona basılı tuttuğun an düzeliyor herşey.

iPhone'u özel kılan bunlardır. Diğer tüm smartphone lar stabil olmayan windows yüklü pc ler gibi işlerken iphone cep telefonu gibi seri bir cihaz.

Bugüne kadar kaç tane smartphone aldıysam yavaşlığından bıkkınlık geldi. O yüzden 8800 gibi arama, mesaj atmadan ibaret basit telefonları kullanıyordum. Ancak iPhone sayesinde smartphone ile yapabileceğim pek çok şeyi 8800 hızında yapabiliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

MrMarvelous said:

Iphone'un olayını hala anlatamadım arkadaş ya...

IPhone'da piyasadaki diğer telefonların yarısı kadar özellik bile yok.

Olabilir. Ama piyasadaki hiçbir telefon iPhone'un sahip olduğu özellikleri iPhone kadar iyi yapamıyor.

iPhone'dan daha hızlı ve rahat internete girilebilen başka bir telefon yok.

iPhone kadar kullanışlı, sorunsuz ve basit bir program yükleme platformu başka hiç bir telefonda yok.

Ben bunları söyleyip tercih/kullanım/ihtiyaç meselesi dediğimde, "yok abicim bunlar boş işler direk en iyisi elma" moduna giren başkasıydı heralde.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim ihtiyaçlarım ve bakış açım göz önüne alındığında en iyisi elma işte. Ben yanlış birşey söylemiyorum ki. Burada yapılan bütün tartışmalara "bence" diye başlamasını bildim ben...

Sen mazoşistsen, telefonun göt kadar ekranında excel açacam diye dakikalarca beklemek hoşuna gidiyorsa sana göre kötü tabi iphone...

ama ona rağmen "seve seve" kullanıyorsun =)
Sosyal ağlarda paylaş

ginaly said:
şaga lan bilmiyom kaç tane satılıyor.

Merak ettim aslını veren bir yer var mı kolpa da olsa diye de, anca bunu buldum :p Apple'ın en başarılı olduğu alanlar pazarlama ve kozmetik bariz.

Yakın zamanda sizlere Apple'ın, iPhone 3G reklamlarındaki gerçek dışı iddiaları nedeniyle yayınlayacak yer bulmakta zorlandığını aktarmıştık. Diğer yandan şimdiye kadar 5 kullanıcı da, satın aldıkları iPhone'ların reklamlardaki gibi çalışmadığı iddiası ile Apple'a dava açtı. Ve sonunda Apple sessizliğini bozdu ve mahkemeye savunmasını verdi.

Savunmada çok ilginç bir de bölüm yer alıyor. Bu bölümde Apple'ın avukatları sundukları savunma dilekçesinde; aldatıcı olduğu iddialarına dayanan reklamların, aklı başında hiçbir insan tarafından ciddiye alınamayacağını veya davacıların Apple'ın reklamlardaki mesajlarını tamamen yanlış anladıklarını söylediler. Yani özetle bu ilanlara kim inanır diyen avukatlar, aynı anda reklamlarında aldatıcı bir yön olmadığını ve dolayısıyla Apple'ın yalan söylemediğini iddia ediyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...