Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Portal Prelude

Gazanfer

Öne çıkan mesajlar

Indirdim bugun ilk 2 bolumu gectim ki zaten bu portal gun i almak icin cebellestigimiz bolumler.

yalniz ben mi paslanmisim bilemiyorum, portal da pro haritalari catir cutur gecmeme ragmen bunda 3.lvl da takildim simdiden.
Level asansorune binmeden onceki jump olmuyor allah olmuyor, bi kere yanlislikla gelebildim ondada asagi dustum =P

kisacasi diger bolumlerin zorlugu hakkinda bisey diyemiyorum ama, ilk portaldan kesinlikle farkli dusunduren haritalar soz konusu, gozlemcilerin konusmalari fln glados u aratsada yinede gelisiguzel bi level tasarimindan fazlasi mevcut.

Fileplanet tan indirebiliyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:
Basladim oynamaya 7. chapter'damiyim neyim, baya hosuma gitti. Baya ciddi, kaliteli bir mod yapmis adamlar. Seslendirme 10 numara resmen.

Parayla bile satabilirlerdi bunu yani.

seslendirme gerçek seslendirme değil, tamamen bilgisayardaki konuşma programlarından birisiyle yapılmış :) ve bence çoook çok kötü seslendirme. yani çok zor olmamalı gerçek iki insan bulup bedava seslendirme yaptırmak. duyurulduğundan beri insanlar çeviriler dahil herşeyi yapmak için çok heveslilerdi. çok kral seslendirme yapılabilirdi.

bunların dışında ben pek beğenmedim. gereksiz zorlama olmuş. belki biraz hardcore geldi. zıplarken eğilmek ne kardeşim? puzzle oyunu sonuçta, bu kadar kasmamalıydı.

ben çok heveslenmiştim, ama açıkçası umduğumu bulamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

Oha o bilgisayar dialog'u olamaz, cok iyi bilgisayara gore, bunu arastiricam.

Ayrica oyunun zorluk seviyesi iyi ve evet puzzle oyunu, zor olmak zorunda. Portal'in kendisi cok kolaydi, bu zorluyor. Boylesi daha keyifli.

Tek eksik yani bence suana kadar sistemi kasan yerleri var oyunun, buda level dizayninda ki bir kac hatadan kaynaklaniyor.
Sosyal ağlarda paylaş

araştırcak bişi yok, adamlar kendileri söyledi yapay konuşmalar diye :)

prelude dev said:
To be honest, we didn't record these lines ourselves, we used voice synthesis. But don't take us wrong, we didn't used crappy microsoft voice synthesis, or this kind of things. We used a professional tool from a very important company of this sector.

zorluktan bahsettiğim şu:

açıkçası puzzle oyununda benim umduğum zorluk, "şuraya nasıl gidiyim, şunu nasıl açıyım, şunu nasıl yapıyım" diye düşünüp çözüp, sonra aklımdaki çözüm doğruysa bi kaç denemede bunu yapıp geçmek. ha o düşünme kısmı saatler sürebilir sorun değil, puzzle zaten.

ama bu oyunda ise çözümün ne olduğunu tam olarak bildiğim halde yapamıyorum, çünkü ileri düzey el becerisi, mükemmel zamanlama falan gerektiriyo çoğu. yani çözümün ne olduğunu bildiğim halde bunu yapamamak bana herhangi bi doyum sağlamıyo, gereksiz amelelikle uğraşıyorum.

bu yüzden pek sarmadı açıkçası. beklentiler farklı olabilir tabi, ama official sitedeki yorumları okuduğumda pek çok kişinin de aynı şeyden yakındığını gördüm. bana göre değil. çok da heveslenmiştim oysa.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
Gazanfer said:
açıkçası puzzle oyununda benim umduğum zorluk, "şuraya nasıl gidiyim, şunu nasıl açıyım, şunu nasıl yapıyım" diye düşünüp çözüp, sonra aklımdaki çözüm doğruysa bi kaç denemede bunu yapıp geçmek. ha o düşünme kısmı saatler sürebilir sorun değil, puzzle zaten.

axedice said:

Puzzlelar daha zor olsun. Yarım saat düşünelim çözemeyelim, çook ince detaylar olsun falan. O tür portal daha güzel bence.

sanırım bu tarzda bir portal modu yapılıyormuş:
http://www.moddb.com/mods/blue-portals/news/blue-portals-news-article-31
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...