Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

class izlenimleri

rexr0th

Öne çıkan mesajlar

Ekmek said:
Abi kim niye dalsın tanka yapmayın etmeyin ya
wow mu oynuyoruz aggro mu alıyo tank.
Tankın görevi damage almak değil bu oyunda arkadaşlarının damage almasını engellemek.

dün akşam scenario yaparken, boşta 1 sorc 1 zealot varken dpslerin hepsi tankın üstündeydi de... dalıyorlar işte bende bilmiyorum mantığını.
Sosyal ağlarda paylaş

random gruplarda çok ilginç şeyler yapabiliyo takım arkadaşları. mesela daha kendi bölgemize yakın 1. yeri capture etmemişken bütün takım ortaya gidiyo. sonra tek başıma capture etmeye çalışırken karşı takımdan bi kaç kişi arkadan dolaşıp beni kesip capture ediyolar vs...
Sosyal ağlarda paylaş

Mum_Chamber said:
bence healerlar tanklari birakip dpsleri ayakta tutabilseler hersey cok daha guzel olur

o yuzden healerlar beceriksiz. bkz racta

Gangren said:
Tank dışında Focuslanmış hiçbir sınıfı ayakta tutamayız, zor yani.

müm gerçekten böyle =) health bar çatır çatır düşerken, ayakta tutmak çok zor focuslanmış dpsleri.

grupta birbirlerini takip etmek, uyum göstermek şey gibi;
tanklar ve healerlar, grubun baterist ve basçısı. dpsler de lead gitar ile vokal. melee healerlar da ritm gitar olsun hadi =)
Sosyal ağlarda paylaş

Tanklar genelde ranged dps ve healer ları hedef alıyorlar, melee dps lerde healer veya casterları bırakıp tanklara dalıyolar ve bu şekilde herşey ters dönüyo...

en çok dps yapıcak olan casterlar daha başlamadan yatıyor, healerlar kafasına vuran tank yüzünden mecburen kendini healleyerek koşturuyor, melee dps lerde heavy armor lu tankın peşinde çizik atarak dolanıyor... dikkat edin patlıyan senaryolarda sistem hep bu şekilde.

Herkes frag peşinde =) WE ler bile arkadaki healer a değil BW ye geliyor.. niye çünkü healer ı indirmesi biraz daha zaman alıyor adam kendini healliyo filan...
Sosyal ağlarda paylaş

Ekmek said:
Abi kim niye dalsın tanka yapmayın etmeyin ya
wow mu oynuyoruz aggro mu alıyo tank.
Tankın görevi damage almak değil bu oyunda arkadaşlarının damage almasını engellemek.

olay tamamen matematiksel işlese haklısın ama herşey dmg hesaplamalarından oluşmuyor.

rakibin, senin healerlarına saldırabileceği gibi senin tankların da rakip takımın arkasına sarkıp healerlara saldırabiliyor. o zaman doğal olarak dikkati üstüne çekiyor zaten. e orda onu ayakta tutmak da healerın görevi.

hani o noktada psikolojik bir kırılma noktası var bir nevi..

ne biliyim aslında bu war'la ilgili değil, zaten war'a yabancıyım daha. belki de çok yanlış bir şey söyledim ama bir an kendime çok inandım lan. hehe
Sosyal ağlarda paylaş

geyik yaptiydim ben pls racta =)

bu arada "niye gidip healer kesmiyorsunuz melee dpsler" diyenlere opucuklerimi yolluyorum. healerlara gitmek demek rangelerin arasina dalmak demek. o da grubun en onundeki adam olmak demek. onu yaptigin anda tum range dpsler sana odaklandigi gibi, kendi kendine heal atabilen adami haliyle da kesemiyorsun. kendi healer tayfanin rangeinin disina cikip 0 heal almak da cabasi.
Sosyal ağlarda paylaş

Mum_Chamber said:

bu arada "niye gidip healer kesmiyorsunuz melee dpsler" diyenlere opucuklerimi yolluyorum. healerlara gitmek demek rangelerin arasina dalmak demek. o da grubun en onundeki adam olmak demek. onu yaptigin anda tum range dpsler sana odaklandigi gibi, kendi kendine heal atabilen adami haliyle da kesemiyorsun. kendi healer tayfanin rangeinin disina cikip 0 heal almak da cabasi.

+1 :D

ya cok hareketlı olacan yada dolamayacan :P
Sosyal ağlarda paylaş

Mum_Chamber said:

her halikarda melee dpsler range içinde bile olsa o karambolde fazla heal alamayacaklar, armor ve hp düşük olduğundan daha çabuk iniyorlar zaten. melee dpsler healerlar dalabilir bunda sakınca görmüyorum, lakin zamanlama önemli. bende demiyorum aaa healer gördüm dur kalabalığı yararak keseyim diye :)

toplu çarpışmalara girmektense 2-3 mdps, ölüp yeni respawn olmuş kişilerin önünü kesip, daha ilerideki arkadaşlarına katılmasını önleme görevi de üstlenebilir.

çünkü bazı kişiler respawn olur olmaz hemen aksiyonun içine doğru koşturuyorlar. halbuki kendileri ile beraber ölmüş başkaları varsa onları beklemeleri lazım ana gruba katılmak için. yada bir bakmaları lazım ana gruptan kimse kalmış mı ilerde diye :)
Sosyal ağlarda paylaş

Mum_Chamber said:
iste bu "biz 3-4 kisi arkaya dolasirsak olayi cozeriz" mantigidir senaryolari yiyen. bir adam kesme ihtimali uzerine mevcut savasi 6v10 birakmayi ve geride kalan herkesin telef olmasini goze almak demek. kaldi ki arkaya dolasinca 1 kisi bulunacagi bile garanti degil.

melee dps in olayı o zaten, heal edemezler, buff atamazlar, offtanklık hiç yapamazlar. dikkat dağıtacaklar, casterları distrupt edecekler, yapabiliyorlarsa kesecekler, tabi grubnu gidişatını riske etmeden.

senaryoyu yiyen yanlış zamanda yanlış hedefe dalmaktır. bi de 3-4 kişiden bahsetmiyorum ne yaptığını bilen 2mdps gayet yeterli bu işler için.
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:
Venator said:
Gangren said:
Bana guard atmayan tanka heal yok.

2h takılan tanka heal yok.

DPS yapıcam diye kafasını gözünü yaran healera heal yok.

2H kullanmayan tanka da dusmanın saldırması yok, bu yüzden heal'a gerek yok?

Sınıfını bilerek oynayan tanka saldırmamak salaklıktır ama. Hem healerları guard ediyor, hem de taunt ile 30% daha fazla hasar veriyor.

Ee hayır, çünkü defansif tanklar da kendilerini bayağı iyi savunuyorlar, guard'a rağmen daha mantıklı oluyor healer'a dalmak cunku bu sfer kendini heallamakla ugrasıyor = baska bi group member heal alamaz demek.

Damage koymuyorsa, knockback yapmıyorsa tank esas dalmak mantıklı değil. Kalkanım varken bana dalarsa adam block parry dodge atıp kesinlikle ölmüyorum ki. O yüzden dalmıyor, tek yapabildigim azıcık damage koyup snare atmak o kadar. 2H'e geçince sıkıysa WHlar yanımdan geçsinler, ya kısa sürede kafaları kopuyor ya da bana dalmak zorunda kalıyolar. Tank'ın görevi de bu zaten; adamı 2H ile bi güzel döversen healer'a dalamaz.

1H tankın görevi daha çok önden gidip melee'ye koruma sağlamak. Range'leri narasına girip healer'lara bir iki vurup rakip takımdaki herkesin dikkatini üzerine çekmek. WEler de çaktırmadan giderlerse bu arada herkes tank'a vurmaya çalışırken iş çeviriyolar iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

Ractamainus said:
Bu zealotların (yoksa tüm healer classların mı?) dmg verdikçe heallerinin artmasıyla ilgili bir formül, kural vs. var mıdır? Konuyu açıklayan bir yazı falan var mı? Yoksa bu genel bir bilgi mi sadece?

Zealotlarda o sistem yok.

Shama ve Archmage'de var sadece.

Damage ability kullanınca "Heal Combo Point"
Heal ability kullanınca "Damage Combo Point" alıyorsun.

Aldığın bu "Combo Pointler" alakalı ability'i kullandığında sıfırlanıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ractamainus said:
Bu zealotların (yoksa tüm healer classların mı?) dmg verdikçe heallerinin artmasıyla ilgili bir formül, kural vs. var mıdır? Konuyu açıklayan bir yazı falan var mı? Yoksa bu genel bir bilgi mi sadece?

mesela dok larda var aura change hit ile life tab yapıyor.
WF lerde adam oldurunce 400-500 heal gelıyor.
black orclarda 300-500 healleyen bir skill var.

benim bildiklerim bunlar :D
Sosyal ağlarda paylaş

Black Orc olarak kendimi vasıfsız hissetmeye başladım senaryolarda. Yada ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Genelde linebreak'ırlık yaptığım zaman heal geliyor bana ama 10 kişi birden bana dalınca ölüyorum doğal olarak. Ancak baskıyı uyguladığımı sanıyorum baya bi geri çekiliyor karşı taraf. Shield+Sword olarak oynuyorum genelde 2h olmadığı için. Level 13 henüz :)

Yanlış veya eksik yaptığım birşey mi var, yoksa bu class level 40 'ta da böyle mi olacak. Dal öl, dal öl mantığı yani..
Sosyal ağlarda paylaş

Anladım. Zaten farkındayım bir dps class'ı kadar dps yapamayacağımı, istemiyorum da. İsteseydim sorceress veya melee dps'er açardım :)

Healer'ımı guardlamak istiyorum mesela bunun için komik olacak ama /guard diye bir komut falan mı giriyoruz yoksa paso healer'imin yanında mı duracagim..
Sosyal ağlarda paylaş

healer akıllı davranıp arkada kalmazsa ölür zaten yapçak bişiyn yok.

yapabileceğin en iyi şey healere vuran adamı yavaşlatıp ne debuff varsa koymak. ama senin önünde 2 kişi var da arkadaki 1 ekstra insn healere vuruyosa önündekileri tut daha iyi.

yani healeri kurtarıcam diye önündekileri boşta bırakma onlar da healere gider :)

ayrıca

heal istiyosan yapabileceğin en mantıksız şey bir healerin yanına gelmek. biz bakıyoruz zaten kime heal gerekiyo kime gerekmiyo. sen yanıma gelince üstüme 5475364 kişi çullanıyo ölüyorum boş yere, sora sn de ölüyosun tabiy :)
Sosyal ağlarda paylaş

hele bir de hp azalınca kaçmaya başlama.. daha da ötesi, healera doğru kaçmaya hiç başlama..

birinci seçenekte kaçman, dmg almanı engellemez ve hatta muhtemelen daha çok dmg alırsın. ayrıca healerın range'inden çıkma ihtimalini arttırırsın. çıkmasan bile healer seni heal eder ama bu sırada rakip dmg almaz hiç.. anlamsız. tabii burada healerın ellerine bırakıyorsun biraz kendini.. healera güvenip ölebilirsin de.. takım oyunu budur ama.

ikinci seçenekte birinci seçenekteki faktörler geçerli olduğu gibi ayrıca rakibe "ahanda bizim healer da burada, gelin bir de onu kesin" diye bağırmış olursun =)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...