Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Internet Explorer 8 Beta 2

KillerLord

Öne çıkan mesajlar

e haliyle önargı olucak kullanılacak üründe.

olmasa şirketler marka değeri, marka imajı yaratmak için diplerini yırtmazdı.

güven vermiyorsa -isterse yarın 9'u ertesi gün 10'u ve sonraki gün 11'i çıkarsınlar- yine de kaale almazsın. önce o güveni sağlaması ve imajını yükseltmesi gerek adamların. zat diye ola bişi de değil bu, benim programlarını denememe de bağlı değil ne yazık ki.. zaten deneyip de memnun kalmazsam anında daha üst bir önyargıya geçicem! denememem şu an için daha hayırlı..

özetle cherry'nin ferrari gibi bi dizayn ve teknoloji ile otomobil yapmasını beklemezsin. çıkarsa da "hade lan!" dersin. kimse bunu yapılamayacağını iddia edemez. ancak yapsa bile millet şüphe ile yaklaşır.
Sosyal ağlarda paylaş

Marka imajından muhtemelen sizden çok haberdarımdır (ofansif olarak değil, mesleki açıdan) da, konuyu buna bağlamak çok gerçekçi değil şu durumda. Yenisini tenezzül edip denemezseniz o adam da imajını yükseltemez.

Mesela ben de Firefox kullanıyorum ama bugün hala birkaç siteye girerken IE kullanmak zorunda kalıyorum, ya da site Firefox ile doğru görünmezse siteyi suçlamadan önce hemen adresi IE'ye c/p ediveriyorum önce bi. Demek ki bazen hala iyi olabiliyor.

Bilgisayarı "bilen" adamlarsınız ayrıca çoğunuz. Beğenmemek veya alışamayıp kullanmamak ayrı birşeydir, "denemem bile yæ ne gerek var dayıço" gibi bir havaya girmek ayrı birşey. Denemeyecek adam gelip yeni browserın eksisinin artısının tartışıldığı yerde fanboy'luk yapmasın o zaman, kendi kullandığıyla devam etsin, diğeri daha iyiyse onu kaçırdıysa kendi bileceği iştir zaten. Bundan bahsediyorum.

İnsanlar kullandığı programlara bile futbol takımı muamelesi yapıyor, istiyor ki rakip çıkmasın, herkes de onu kullansın, o şampiyon olsun falan. Sonra Türk insanının düz mantığına laf etsen vatan haini olursun bi de.
Sosyal ağlarda paylaş

baggio, fanboylar konusunda haklısın ama bence dasaaa da müm de burada fanboy'luktan bahsetmiyor.

mesleki açıdan senin kadar işin içinde olmayabilirim (ki dasaaa'yı bilmiyorum ama müm de işin içindedir bu arada), lakin önyargı sadece denemekle kırılmaz. hatta genelde "denemek" son aşamadır kanımca. zira son kullanıcı herşeyi deneyerek öğrenen kişi değildir sıklıkla (en azından ben de bunu mesleki tecrübemle söyleyebilirim). önce küçük bir kitle dener, yorumlar yapar, tavsiyeler verir vs.. o yorumlar kitleleri peşinden götürebilir.

bence ie konusunda microsoft, önyargıyla yaklaşılmayı hakediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Son kullanıcı her çıkan yeni ürünü veya paralı programı deneyemez zaten de, 10-15 dakikada Windows Update'den edinilebilecek birşey bu zamanı geldiğinde.

Zaten onlar bahsetmese de ben bahsediyorum fanboy durumundan, ve oldukça bağlantılı :) Denemeye niyeti olmayan, başkalarının denemesini bekleyen insan ya mesaj yazmaz, ya da bunu belirten düzgün bişey yazar. Kalkıp "denemem bile lan sfds dünya yansa benim browserım rulz" diyen at gözlüklü adam neden mesaj yazıyor, onu anlamıyorum ben.

Daha geçen gün "ya rapidden download managerla dosya nası indircez" diyen adamın topiğinde bile hangisi daha iyidir diye tartışma başlamıştı. Bu derece takım tutuyor insanlar, sonra gelip yararlı olabilecek topicleri de baltalıyorlar gereksiz fanatik mesajlarla.

Zaten inanıyorum ki Türkiye'de IE yerine başka şey kullanan insanların %40 gibi ciddi bir kesimi "olm o ne la windowsla gelen default browser mı kullanılır mal mısın azhauz" zihniyetiyle kullanıyor, neyin neden daha iyi olduğunu bilmekten ziyade. Bu Firefox'un genelde IE'den üstün olduğu gerçeğini değiştirmese de, fanboy olaylarının bir nebze temelini oluşturan bi gerçek bence.
Sosyal ağlarda paylaş

kimse senin soylediklerine itiraz etmiyor baggiocum. ne dasaa ne de ben cikip da "internet explorer da denenmez ki" demisiz.. daha ziyade onyargilarin dogal oldugundan bahsetmisiz. insanlar onyargilar besler, pesin hukumlerde bulunurlar. cikip da "niye onyargilariniz var?" demek onyargi beslemek kadar icguduseldir ve _bence_ pek bir amaca hizmet etmez.

son kullanici "dummy"dir ve oyle muamele yapmak gerekir.bu "dummy"lere cikip da "daha once bir tane adam gibi browser yapamamis, kendi icinde bir sureklilik bile saglayamamis microsoft simdi cok iyi birsey yapacak, kesin deneyin" dusuncesini asilayamazsin. onlari olduklari gibi kabullenmek gerekir.

ki bunu Levitt ve Christensen'in konuya yaklasimlarindan bilmen gerekir.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Cahilliğime ver emule etmek ne demek :) sayfanın en altında sol kısımda error ve sarı uyarı işareti var

Webpage Script Errors

User Agent: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0)
Timestamp: Wed, 17 Sep 2008 16:06:46 UTC

Line: 49
Char: 78
Code: 0
URI: http://forum.paticik.com/posting.php?5,reply,3536996
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
stop-reload tuşlarının yerlerini sonunda değiştirebiliyoruz:).Beta 2 amma microsoft sonunda biz türkleri de düşünüp türkçe destekli çıkartmış bir beta versiyonu,hayret?Vista home premium kullanıcısıyım bende oldukça güzel ve hızlı çalışıyor.Ayrıca çöken sitelerde uyumluluk görünümü tuşu ile sorunsuz çalışıyor.daha da iyi olur gibime geliyor benim şimdilik.
Sosyal ağlarda paylaş

ben bayağı beğendim açıkçası. her ne kadar chromeun geniş ekran olmasına alışmış olsam da explorerın yeni özellikleri hoş olmuş. bozuk sayfalar için uyumluluk modu koymuşlar ki bayağı iyi, tam ekran özelliğinde araç çubukları otomatik gizle modunda geliyor yukarıdan.

daha başka bişi bulamadım kurcaladıkça çıkarırım biraz daha. şu an bile 10 üzerinden 8.5 aldı benden.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
Windows 7 ve IE 8 guzel geliyor.
Microsoft birkac seneye cikacak umarim su "musteri dudukleyen takim elbiseli adamlar" konseptinden.

live search hala cok kotu tabi, google ile kiyaslandigi icin. o isin sonu ne olur bilmem de, google felaket darbe yedi bu krizden, hisseleri bir yilda altida birine dustu falan. umarim toparlar en kisa zamanda, ihtiyaci var teknolojinin adamlara.

ha neyse niye basliga girdigimi unuttum, cok guzel bi IE 8 reklami yapmislar kendileriyle de dalga geciolar baya, soyle bi reklami 1-2 yil once Microsoft'tan hayatta beklemezdim.

http://www.youtube.com/watch?v=GsMFyo8DWs4
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...