Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yeni Google Chrome (Web tarayici)

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

c/p said:
FOX televizyonunun haberine göre, Google yeni web tarayıcısının prototipini bugün kullanıma sokacak. Google yetkililerinin arama motorunun resmi bloğundan yaptıkları açıklamaya göre, “Google Chrome” adı verilen ve Windows kullanıcılarının yararlanabileceği yeni tarayıcının Beta versiyonu bugün deneme amaçlı olarak kullanılacak.
Yetkililer, 100’den fazla ülkede başlatılacak deneme versiyonu ile bu konuda daha geniş bir tartışma açmayı hedeflediklerini söyledi.

Google’ın ürün yönetim müdür yardımcısı Sundar Pichai, Google’ın bu hizmetinin “web”de yeniliği teşvik etmek amacını da taşıdığını duyurdu.

Arama motorunun yöneticileri, “İhtiyacımız olan sadece bir tarayıcı değil, aynı zamanda web sayfaları ve uygulamalar için de modern bir platform. Yapmaya çalıştığımız da bu” ifadesini kullandı.

“Google Chrome” daha iyi bir hız ve yanıt verme kapasitesiyle ve “dolandırıcı sitelere” karşı da daha güçlü bir güvenlikle hizmet vermeyi hedefliyor.

Internet Explorer adıyla dünyada en çok kullanılan web tarayıcısının sahibi Microsoft, pazardaki bu hakimiyeti yüzünden sürekli mahkemelerde kendini savunmak durumunda kalıyordu. Önce ünlü arama motoruyla piyasaya hakim olan Google’ın yeni web tarayıcısı, bu alanda Microsoft’un karşısına çıkan rakiplerden sadece biri.
Sosyal ağlarda paylaş

aente said:
oha yalnız bu çıkınca sayfalarla yeteri kadar iyi anlaşan bir browser olursa ki olacak gibi duruyor, firefox'a bile güle güle çekebilirim, zaten canımı sıkıyordu öküz gibi ram yediği için. özellikle hata verince tüm programı kapatmak zorunda kalmamak ve malwarelere karşı verdiği güvence ile nefis duruyor. google aştı, yardı gitti, bir de kendi OS'sini çıkarsa da windows'a çocuğu koysa.

Sayfalarin firefox'ta duzgun acilmasi coder'inin is bilmezligi.

Sayfalarin ie'de duzgun acilip firefox'ta ie7'de duzgun acilmamasi, coder'in is bilmezligi + micros~1'un tekel politikasi.

Hala ie6'nin var olmasi, micros~1'un hepinize en buyuk kazigi.
Sosyal ağlarda paylaş

Brigand said:
Google önce gtalk'ı adam etsin. Bütün millet msn kullanıyor, gtalka biraz yatırım yapsalar da msn ile rekabet edebilecek düzeye gelse daha iyi olur.

Gtalk cok ufak bug'lari disinda yeterince adam akilli bir yazilim. Lightweight ve hizli. O amacla yapilmis. MSN gibi bilgisayari kanirtip 43532423 in 1 ozellik tasisin diye degil.
Sosyal ağlarda paylaş

Comic'teki "Biz başkalarından fikir aldık. Onlarda bizden alsınlar diye Open Source yaptık" mantığı hoşuma gitti. Sonuçta açık kaynak kodu olduğundan reklam olacaksa bile temizlenmiş modu da olacaktır. Ayrıca Opera, Mozilla hatta MS bile bu mantığı kullanıp daha kullanışlı ve daha iyi browserlar yapabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:
Brigand said:
Google önce gtalk'ı adam etsin. Bütün millet msn kullanıyor, gtalka biraz yatırım yapsalar da msn ile rekabet edebilecek düzeye gelse daha iyi olur.

Gtalk cok ufak bug'lari disinda yeterince adam akilli bir yazilim. Lightweight ve hizli. O amacla yapilmis. MSN gibi bilgisayari kanirtip 43532423 in 1 ozellik tasisin diye degil.

Lite'ı durabilir birtane de plus sürüm çıkarırlar isteyenler onu kullanır. Hiç olmadı icq'yu satın alıp adam etsin. Kimse gtalk kullanmıyor, kimsenin kullanmadığı şey için "lightweight bu iyi chat sistemi" diyemezsiniz, chat demek karşındaki kişi ile mesajlaşmak demek, insanlar kullanmazsa ben kullanmak istesem bile kullanamıyorum, sorun da bu zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Brigand said:
di said:
Brigand said:

Lite'ı durabilir birtane de plus sürüm çıkarırlar isteyenler onu kullanır. Hiç olmadı icq'yu satın alıp adam etsin. Kimse gtalk kullanmıyor, kimsenin kullanmadığı şey için "lightweight bu iyi chat sistemi" diyemezsiniz, chat demek karşındaki kişi ile mesajlaşmak demek, insanlar kullanmazsa ben kullanmak istesem bile kullanamıyorum, sorun da bu zaten.

Bir haberlesme yazilimi insanlar (senin cevrendekiler) onu kullanmadiginda haberlesme yazilimi olma niteligini kayip mi ediyor ? Komiksin hakkatten.

Cevremdeki bir cok insanla gtalk ustunden haberlesiyorum. Senin cevrendekiler kullanmiyorsa senin cevrendekilerle olan bir sorunun o. ICQ seviyorsaniz, MSN seviyorsaniz onu kullanin. Yaptigim is ve ihtiyaclarim icin gayet yeterli gtalk ve tekrar ediyorum; bunun icin tasarlanmis bir program gtalk. Yazisirsin, cok gerekirse konusursun, lazim olursa dosya gonderirsin. Budur olayi.
Sosyal ağlarda paylaş

di+1

msn kurulu bir program sadece bende.. skype kullanıyorum her zaman. msn için milletin bana haber vermesi gerekiyor "abi bi msn açsana" falan demesi gerekiyor.. (pati bağyanları msn'min kapalı olduğunu görüp üzülmesinler. bi özel mesajla msn açarım ve bana msn üzerinden ulaşabilirler.. hepsine selam ederim)

chrome hakkında belirttikleri güzel hedeler. şu salak sepet bir javascript hatası yüzünden tüm browser yerine sadece açık tabın düşmesi ve cache'nin habire defraglanması (~gibi?) nanalerini beklemekteyim. maxthon'ımda sorunlar başladı (ben bozdum kurcarkene) . 2.browser olarak tam zamanında geldi diyebilirim. bekliyorum beklemedeyim.. aloo google. olm bekliyos işte..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...