Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2009

fede

Öne çıkan mesajlar

Azmodai said:
abartma. 5 konsantrasyon ve 6 consistency ile 4-6 macta bir, 25dkligina super oynayan bir adam su an carlos.

Yani 2 statiyle adamın 30 tane stati gözardı edilebiliyo? "Abi finishing headingi iyi demek ki bu süper forvet" demek gibi bişi değil mi bu? Bir de FB'yi seçtiğinde nasıl bilmiyorum da başka takımı seçip oynadığında 7.52'ydi en son sanırım carlosun ortalaması, pek öyle 4-5maçta1lik performans deil yaw :)
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:
Azmodai said:
abartma. 5 konsantrasyon ve 6 consistency ile 4-6 macta bir, 25dkligina super oynayan bir adam su an carlos.

Yani 2 statiyle adamın 30 tane stati gözardı edilebiliyo? "Abi finishing headingi iyi demek ki bu süper forvet" demek gibi bişi değil mi bu? Bir de FB'yi seçtiğinde nasıl bilmiyorum da başka takımı seçip oynadığında 7.52'ydi en son sanırım carlosun ortalaması, pek öyle 4-5maçta1lik performans deil yaw :)

Bendede adam ligi temizliyor, concentration eyi falanda adam god mode olduğu için adam kıçıyla oynasa 7 alıyor =)
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bu biraz şeyden. Azmo artık o kadar emek verdikten sora duygusal bağlandı. Oyunun hiçbi sorununu kabul etmiyo inatla :) Tamam çok başarılı güzel olmuş da bayağı eksikleri hataları vs de var yani.

Şey gibi işte. Hani düşük not alan çocuğun ailesi çocuğunun aptal olduğunu kabul etmek istemez de "yok aslında çok zeki de çalışmıyo, dikkatini vermiyo" falan gibi bahaneler uydurur ya, o hesap :)

Azmo tamam oyun çok güzel, bir sürü başarılı yeniliği var. Hatta hala törpü istemesine rağmen 3D sistemi bile ilk sene için çok başarılı vs. Ama objektif bakınca hataları yanlışları da yok değil yahu :) Tamam çok çalışmışsınız, oyuncu scoutingi için binlerce adam ter dökmüş, çok tartışılmış vs, ama bu illa kusursuz olacak demek değil ki.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:
Azmodai said:

oyna fenerle, oyna carlosla.

30 tane super stati goz ardi eder evet. Gordugunuz statlar oyuncunun maksimum ozellikleri ve maksimum seviyesini simgeler, oyundaki mental statlar ise (konsantrasyon, big games, aggresion hatta consistency vs) o maksimum statlara ne kadar ve nasil eristigini gosterir.

5 konstantrasyon ve 5 consistency oldukca fena statlar ve oyuncu hic bir zaman o statlara yakin oynamaz. Carlosun ne kadar ustun bir oyuncu oldugunu biliyoruz, ve bu zamanda artik o muhtesemligi arada bir maclarda 5-10 dkligina gorebiliyoruz ve bu da konsantrasyon statiyla oyuna aktariliyor.

Statlarin ne ise yaradigini bilmiyorsunuz, ogretiyorum ben de iste :) Full guide yazamadim daha cok isim oldugundan ama budur yani olay.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:
Ya bu biraz şeyden. Azmo artık o kadar emek verdikten sora duygusal bağlandı. Oyunun hiçbi sorununu kabul etmiyo inatla :) Tamam çok başarılı güzel olmuş da bayağı eksikleri hataları vs de var yani.

Şey gibi işte. Hani düşük not alan çocuğun ailesi çocuğunun aptal olduğunu kabul etmek istemez de "yok aslında çok zeki de çalışmıyo, dikkatini vermiyo" falan gibi bahaneler uydurur ya, o hesap :)

Azmo tamam oyun çok güzel, bir sürü başarılı yeniliği var. Hatta hala törpü istemesine rağmen 3D sistemi bile ilk sene için çok başarılı vs. Ama objektif bakınca hataları yanlışları da yok değil yahu :) Tamam çok çalışmışsınız, oyuncu scoutingi için binlerce adam ter dökmüş, çok tartışılmış vs, ama bu illa kusursuz olacak demek değil ki.

oyun hatasiz demedim, oyun mukemmel de demedim ama oyun su an sorunsuz ve cok cok iyi. ORjinalini oynuyorum epeydir, burada soylenen sorunlarin hic biriyle karsilasmiyorum. Ben sandiginiz gibi at gozluluklu, herseye kapali bir insan degilim, bu oyunu en basta elestirenlerden biri de benimdir hatta, yillarca tanirim calisan insanlari, yillarca oyunla alakam olmustur bu sene ilk defa bu kadar savunuyorum? Neden? Cunku oyun BAYAGI iyi.

Orjinal almamak icin binbir bahane uretiliyor burda, hepsine de sadece lol diyorum. Crash oluyor dendi, basima gelmedi, taktik ekraninda bug var dendi, bende olmadi, holiday sorunu dendi, bende yok vs. vs. liste uzar gider.

Oyun su ana kadar cikmis en iyi fm olmaya aday ve ikinci patchle birlikte mukemmel olmasini engelleyen sorunlar da cozulecektir.

Israrla fenerin topcularina oha diyen ve kendi takimina bakmayan gsli arkadaslara da laf anlatmaktan ayri yoruldum, uzun uzun roberto carlos analizi yapmistim onceki sayfalarda, her statin ne anlama geldigini ve ne demek oldugunu uzun uzun anlatmistim bidaha uplatmayin bana.

Ayrica su anda gsnin ortalama CA si fenerinkinden 7 puan daha yuksek o yuzden aglamayi birakin pls :) Arda olmamis diyen arkadaslar da editorden girip sol/sag ayak 20 olan statlarini dusursun, sadece sagi 20 biraksin, bak noluyor statlara :) Oyunun en sinerjik ve en iyi oyuncularindan arda.
Sosyal ağlarda paylaş

Atgözlüklüsün demedim ki ben? Ama oyunun yapımında emeğin geçtiği ve uğraştığın, yine emeği geçen diğer insanları tanıdığın için objektif davranamıyosun bence dedim, ki normal bir şey bu da. Hepimiz insanız makine değiliz.

Ama çok bariz şeyler var arada, hep beraber görüp kabul ediyoruz inatla onları görmezden geliyorsun, savunuyorsun. R.Carlos örneği mesela. Yani 2 stati düşükse de çok farketmiyo adamın özellikler hayvani oyunda zaten dağıtıyo ortalığı her şey göz önünde? Yine underrated olarak tasarlanmış Arda vardı birkaç sayfa önce bahsi geçmişti :)

Bir tane daha söyleyeyim hatta istersen. Hasan Şaş. Adam 10 senedir sol kanat oynuyor. Sırf son 2 sezon adam yokluğundan sağ kanada geçirildi diye adamın natural positionu sağ kanada çevrilmiş sol kanattaki 10 sene görmezden gelinip de accomplisheda düşürülmüş.

Fazla duygusal yaklaşıyosun gibi oyuna, fener sevgisinden mi yoksa fm sevgisinden de bilmiyorum da biraz fazla pozitifsin :) o yüzden de inatla mesela Carlosun konsantrasyonu düşük ama diyosun. E düşükken de dağıtıyo adam ortalığı :)

Edit: Son editini görmeden yazmıştım Arda vs olayını :) Belirteyim dedim. Ama yine doyurucu gelmedi açıklama. Bir sol/sağ ayak o kadar mı farkediyor? 2 ayaklı olunca statleri düşük mü olmak zorunda yani?

Bir de orjinal almamak gibi bir derdim yok. Zaten kendi bilgisayarımda oynayabileceğim zaman (adam gibi zaman ve bilgisayar bulunca yani) alırım orjinal. Aldığım oyunlar var orjinal ara ara. FM kadar sevmediğim oyunları da almışlığım var. Derdim o değil yani. Ama her eleştiriyi orjinal almama bahanesi olarak görmek de şartlanmak oluyor biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

Gimli said:
Azmodai said:

Statlarin ne ise yaradigini bilmiyorsunuz, ogretiyorum ben de iste :) Full guide yazamadim daha cok isim oldugundan ama budur yani olay.

Evladım 2 tane wall of text yazacağına yazsaydın şunları da öğrenseydik :) 10 dakkanı alır

o guide saatlerimi alacak. herseyi teker teker sinerjileriyle anlatmam lazim :(
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:
Atgözlüklüsün demedim ki ben? Ama oyunun yapımında emeğin geçtiği ve uğraştığın, yine emeği geçen diğer insanları tanıdığın için objektif davranamıyosun bence dedim, ki normal bir şey bu da. Hepimiz insanız makine değiliz.

Ama çok bariz şeyler var arada, hep beraber görüp kabul ediyoruz inatla onları görmezden geliyorsun, savunuyorsun. R.Carlos örneği mesela. Yani 2 stati düşükse de çok farketmiyo adamın özellikler hayvani oyunda zaten dağıtıyo ortalığı her şey göz önünde? Yine underrated olarak tasarlanmış Arda vardı birkaç sayfa önce bahsi geçmişti :)

Bir tane daha söyleyeyim hatta istersen. Hasan Şaş. Adam 10 senedir sol kanat oynuyor. Sırf son 2 sezon adam yokluğundan sağ kanada geçirildi diye adamın natural positionu sağ kanada çevrilmiş sol kanattaki 10 sene görmezden gelinip de accomplisheda düşürülmüş.

Fazla duygusal yaklaşıyosun gibi oyuna, fener sevgisinden mi yoksa fm sevgisinden de bilmiyorum da biraz fazla pozitifsin :) o yüzden de inatla mesela Carlosun konsantrasyonu düşük ama diyosun. E düşükken de dağıtıyo adam ortalığı :)

Edit: Son editini görmeden yazmıştım Arda vs olayını :) Belirteyim dedim. Ama yine doyurucu gelmedi açıklama. Bir sol/sağ ayak o kadar mı farkediyor? 2 ayaklı olunca statleri düşük mü olmak zorunda yani?

Bir de orjinal almamak gibi bir derdim yok. Zaten kendi bilgisayarımda oynayabileceğim zaman (adam gibi zaman ve bilgisayar bulunca yani) alırım orjinal. Aldığım oyunlar var orjinal ara ara. FM kadar sevmediğim oyunları da almışlığım var. Derdim o değil yani. Ama her eleştiriyi orjinal almama bahanesi olarak görmek de şartlanmak oluyor biraz.

bas researcher galatasarayli yahu, adamin gozlemlerine birazcik guvenin aa. Ne RC mis arkadas, sandiginiz gibi oynamiyor herif, ayrica 1 sezon icinde birakiyor bilemedin 2. Ve fiziksel statlar fena cokuyor 6 aydan sonra. Hepsi dusunelerek verilmis. Bundan kac sayfa once uzun bir yazi yazdim rc ile alakali KIMSE o yaziya hitaben bisi yazmayip sayfalar sonra estiriyor.

Emegim her sene gecti, 2003 ten beri her fm de emegim var en kotu ihtimalle bug testerlik yaptim ve ilk defa icime bu kadar sindi ve ufacik sacma sapan biseye takilan yorumlara tepki gosteriyorum. Istersen perpetua ile (head researcher) konus turksportal forumlarindan... yaz Kardesim neden Arda dusuk olmus mantigini acikla ve neden RC bu kadar imba. Anlatsin teker teker. Allah askina bunu yapin.

1. nota cevap: editorden dene test et. Ayaklarindan birini 1 yap, digerini yuksek tut. Oyunda en onemli seylerden biri iki ayakli olma ozelligidir. Statlar dusuk olsa bile o oyuncuya daha cok hareket imkani tanir ve daha cok kullanir teknik ozelliklerini, tatmin de olmanin bir onemi yok motorun nasil isledigini biliyorum cunku, bence tatmin ol verdigim aciklamadan :)

2. uzatma yazina da cevap:

Oyunun 4. sezonuna girdim, hic bir buyuk hata goremiyorum. Hata gormemezlikten gelme degil benim olay... ben kendi oyunumda hata gormuyorsam, herkesin burada sikayet ettigi seyleri gormuyorsam, yasamiyorsam ve aradaki tek fark orjinal - sahte ayrimi ise (ki sahtesinin bu sene bugli oldugunu kimse inkar edemez) o zaman bunu da soylerim ben.

Asiri duygusallik yok, 2003 ten beri aktif olarak yer aliyorum takimda ve bu senenin fm'i 01/02 den beri en ustun fm ve en sorunsuz calisan oyun BENCE.
Sosyal ağlarda paylaş

Neyse anlaşamicaz demek ki bu konuda :)

Daha 1 sezonu bile tamamlamadan bıraktım ben zaten bilgisayarım kaldırmadığı için. Daha doğrusu ara verdim işte. Sonrasında R.Carlos bi anda çökecek ya da Arda'nın CA bi anda coşacaksa falan oraları göremedim. O kısa oynadığım arada gördüklerimi söyledim. Tutorialin geldiğinde belki bilmediğim şeylerden dolayı yanlış olduğum kısımlar varsa daha iyi görürüm.

Ama en basidinden, Arda'nın bu "sinerji"si oyuna yansımamış? Maçlarda dökülüyordu, hatta yerine Aydını koyunca daha iyi oynuyordu resmen. Yani CA sını PA sını çift ayağını geçtim, adam maçlarda istikrarlı olarak kötü oynuyorsa iyi yapamamışlar demek değil midir? Demek ki çift ayak o kadar etkilemiyor, ya da etkiliyorsa da statleri yine de düşük kalmış?
Sosyal ağlarda paylaş

anlasamayacagiz evet cunku ne dersem de fenerli oldugum icin veya yanli yorum yaptigim icin begenmeyeceksiniz :) Sayfalarca yazmama ragmen de anlamiyorsunuz.

Arda oyunun en iyi genclerinden birisi, PA si, statlarin sekli cok iyi ve bir kac yil icinde cok kral bir adma oluyor. Su anda arda takimi tek basina sirtlamiyor, iyi bir oyuncu ama su anda biz de goremiyoruz, kendi de yakiniyor hatta sol tarafta oynasam daha guzel olur vs. diye.

Bak dedigimi yap bence, www.turksportal.com 'a git orada forumlara uye ol, ac bir forum ve sor. Arda neden bu kadar dusuk vs. diye. Linkini buraya koy ben de perpetuaya mesaj atarim rica edip cevaplamasi icin ve o da herseyi anlatir sana.

Kendisi hasta gsli, cok cok iyi futboldan anlayan akilli basli bir adamdir, ondan duyun bir de :)
Sosyal ağlarda paylaş

Dediğin gibi sorabilirim elbette. Ama sırf Arda-Carlos için değil genel olarak sorarım böyle bir konu açarsam. Onun için de biraz daha oynamam lazım önce fırsat bulup :)

Peki bir şey soracam, oyunu silmiştim çalışmıyo diye, Arda'nın oyun başındaki CA ve PA'sını biliyosan yazabilir misin, editörden bakmak için baştan yüklemeye üşendim de :)
Sosyal ağlarda paylaş

topicte bug oldu bu arada galiba :) Sayfa 57 ye geçmiyo bende direk bilgisayar oyunları sayfasından son mesaja tıklamadıkça. Tıkladığımda da altta 1/56 gözüküyo 57. sayfa başlamış olmasına ve benim son mesajımı göstermesine rağmen. Bir geri gidince sayfaya da sonraki sayfaya tıklanmıyo falan. Belki bu mesajımı atınca düzelir.

Edit: Düzeldi
Sosyal ağlarda paylaş

rew , ardayı beğenmiyorsun da , manchester united oyunumda , bütün scoutların raporlarında " ilerde cristiano ronaldo kadar iyi bir kanat oyuncusu olur " raporu verildi. manchester united için "definite purchase" olarak raporlandı.

arda kötü oynuyorsa , biraz da taktiğine bak düzeltmelerde bulun derim. giggs veya nani yerine solda arda oynuyor bende , ve "iyi" oynuyor.

ayrıca bu statler hakkındaki şikayeti de anlamıyorum. arkadaşlar , bu oyunda ciddi bir "editor" var , ve bu editor size süs diye verilmiyor. oyunu kendi "gerçekliğinizde" oynamanıza imkan vermek için de orda.

sadece 1 adamın (ki gelmiş geçmiş en iyi sol bek , herkes "hala" en iyi 11lerine roberto carlosu sol kanat olarak yazar) özellikleri (görece) üstün diye oyunu kötülemek gayet saçma.

roberto carlos 16/20 orta yapmıyor mu? staminası daha mı düşük? açın editoru , 5 dakika uğraşın , kendi keyfinize göre bir rc yapın.

ayrıca 7.52 ortalama , şampiyonluğa oynayan ve ligdeki 10 takımı farklı yenebilecek güçte bi kadroya sahip takımın herhangi bi oyuncusu için gayet normal bi ortalama. mahmut hanefi de oynasa o durumda ortalama alır.
Sosyal ağlarda paylaş

tunch said:
rew , ardayı beğenmiyorsun da , manchester united oyunumda , bütün scoutların raporlarında " ilerde cristiano ronaldo kadar iyi bir kanat oyuncusu olur " raporu verildi. manchester united için "definite purchase" olarak raporlandı.

arda kötü oynuyorsa , biraz da taktiğine bak düzeltmelerde bulun derim. giggs veya nani yerine solda arda oynuyor bende , ve "iyi" oynuyor

baya güldürdün ya :D
Sosyal ağlarda paylaş

sakatlıklar aşırı kaçmış sivassporla 1 sezon bitirdim 6. olarak sürekli sakatlıklar can sıkıntısı yaratıyor anlıyamadım yani maçta sakatlansa iyi de antrenmanda napıyolarsa artık. euro vase de deportivoyu eledm valencia geldi sonra elendm eğlenceliydi ligde süper giderken ilk 11 den 10 oyuncum sakatlandı sonra 10 maç falan 4-5 puan anca topladım heralde 10 haftada 4 golum var ondan önce herşey harikaydı.
bu arada antalyasporun forveti harika dji'li bişeyler. =) baliliyle yanyana oynattım maşallah efsaneleştiler sakatlanmadan önce hadi sakatlansalar neyse de adam tam düzeliyor 2 ay daha =) muhammed ali 1 sezon 4 maça çktı
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...