Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dwarf Fortress - Tutorialımsı, Soru Cevapımsı, Tanıtımımsı

Gazanfer

Öne çıkan mesajlar

pompa olayını bende hiç denemedim, denemiş birisi anlatırsa sevinirim hehe
-trader şeysine bi çözüm yok valla şans :P bana hiç olmadı ama öle
-o kafayı sıyırıp workshop kapatan tiplerede malzeme sağlamaktan başka çözümü yok, ben her olası malzemeden stokluyorum ilk traderlar geldiğinde nolur nolmaz diye.
-değirmen nası oluyomuş neye yarıyo?

/o kanal olayınıda anca pompayla suyu başka yere aktarırsın yada alt katı kazıp suyu oraya akıtırsın, üst tarafın kurumasını beklersin vs.
Sosyal ağlarda paylaş

akşam denerim o sistemi, kurtarabilirsem madenlerimi iyi olacak.

Şimdi bunalıma girmiş devriyeleri sivil hayata geri aldım içsinler tozunlar diye, arkadaşlarının ölümü mutsuz etmiş onları.

bu arada ben birkaç tileset karıştırdım, karakterler hep farklı farklı gözüküyor, hangisi bakmam lazım ama tüm işçiler farklı görünümde çözülebiliyor böylece kim kimdir.

bu arada meeting hall ile dining room u aynı yaptım, feci kalabalık oldu, tavsiye etmem :) .

cüce- o taşları yontarak kullanmayı bende deniyorum ama bitmiyor haliyle. Asa filan hiç yapamadım daha . Bir de ilk katın tamamını oyunun başında ilk sezon şekillendirdim, başlarını kaşıma vakitleri olmadı cüce halkının. şimdi 30 küsür olunca iyi yönlendirmek zor geldi. bazı işçilikleri kapatıp etkinliği arttırmak gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

eski şeklinde oynıcaz artık napalım. abi yok her türlü şeyi denedim. 1280 e bin bilmemkaç ların hepsini de yaptım ama nafile ekranın yarısında oluyor tam ekranda olması gerekenler açtığım zaman (ss almıştım da usb de bulamadım). ayar etti beni bu mayday. hayatım kaydı lan nerden buldunuz şunu, ne güzel mutlu mesut oynuyodum diğeriyle:P
Sosyal ağlarda paylaş

oynamaya aynen devam 50 kişi sınırını geçtiğimizden artık lider vali, polis müdürümüzde, komutan oldu

ticaret vagonu olayını geç çözdüğümden onun eksikliklerini gidermek için yeni kervan bekliyorum.

Güvenlik için ordu yada birlik gerekiyor.

8 cücem çalışıyor kışlada 1/5 oranını korumaya çalışıyorum oyun başları olduğundan 100 kişi de 30 150 de 40 200 de 50-60 arası asker cüce düşünüyorum.

cüce, senin oranların nedir?
Sosyal ağlarda paylaş

benım oranın daha fazla sanırım, cunkü yapıcak o kadar iş bulamadım ben acıkcası kalede su anda, işsizlere güreştiriyorum falan, daha doğrusu once crossbow calıstırıyorum marksdwarf olunca gurese ceviriyorum, baya işe yarıyo güreş.

Melee ler için önce baya bi güreş yaptırıyorum sonra kullanıcakları silahla calıştırtıyorum.

ayrıca sırf unarmed takılan kırkpınar cücelerim de var, azlar tabi ama varlar. Trolleri tutup kündeye getiriyolar, arkadanda croosbowlar şişliyo
Sosyal ağlarda paylaş

hmmm, ben ilk başta sadece armorstand koyup hepsini gürşeçi yaptım az olan devriyemin, şampiyon seviyesine geldiler, ellerine silah verdirdim.

şimdi sıfır köylüden tataryayı kullanan cüceler eğitiyorum , okçular daha yavaş gelişiyor sanırım.

kapsamlı bir saldırı kaçıncı yılda, neye göre geliyor?

Savunmaya katkı ve taş temizlemek için 2 katlı sur yaptım, kapı önünde ve ticari merkeze bakan tarafta.

şimdi ben genelde altyapı vs çalışması yaptım, gümüş bulmuştum, gene tesadüfen buldum büyük bir damar 2-300 kareyi kapsıyor en azından. Onu kazmadım henüz, eksiklikleri giderip mi kazmalı?

bu arada kömürsüzlükten odun kesip duruyorum bu işi çözmek için kömür şart ama bulamadım tabi hala. Rock salt ve katmanlı taşların içindeki cevheri nasıl çıkartırım.

Şu an teneke, zinc ve demir buldum (limonite lar filan)

z den de çeşitli alaşımlar için ürün saklanması emrini verdim.

daha soru çok tabi ama kademe kademe gidelim.
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu şu haritada başlangıç yeri aradığımız yerde, hani lav olsun su olsun dediğimiz yerde; ağaç olsun, şu iron-coal çıkan sedimentary layers olsun da diye aratmanın bir yolu var mı?

Şöyle nehri, lavı, Evil'ı, Chasm'ı, ağacı ve metali olan bir harita arıyorum bir haftadır ama ağaç ve metal aratamadığımdan find kısmından çok yavaş oluyor aramam.
Sosyal ağlarda paylaş

• 9 ay sonra ...
  • 2 yıl sonra ...
  • 2 yıl sonra ...
gnomoria pek oynamadım 1-2 saat gecirdim ama cok geride herseyiyle su anda.

aynı abzürdlüklere imkan tanımıyo, aynı zengin dünya yok. df'de her kalede bambaşka şeyler yaşıosuun, ne bileyim garip gurup mantar insan köyleri falan buluyosun yerin altında. yok cölde böcek adam bilmemneleri falan görüyosun bi garip oyun cok df. random legandary beastler var, ne collosuslar hydralar dragonlar falan her biri başka mevzu. necromancerlar mesela, avlayıp mutakta parcaladığın geyiğin toynaklarını falan canlandırıyo, kalede cucleri kocalıyan toynaklar falan dolanıyo. cok garip oyun df. gnomaria daha 6-7 sene gerisinde df'nin
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...