Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Spyro's Mafia Games - Episode 2 (Bitti, Yoruma Acik)

Spyro

Öne çıkan mesajlar

Smoke said:
Penthesilea said:
kafadan ben gidiciyim gibi gorunuyo da ondan smoke un gelmesiyle : ) bi sn konuyla ilgili yorumumu yazicam telefondayim su an

Yok abi krallık gelince daha mantıklı davranmam lazım :)

Muhtemelen Mortis bu gece seni araştırmıştır ve katil olup olmadığını söyleyecektir.

Ancak senin teorin de (yani mortisin dedektif olmayıp gerçekte katil olup, dory'i kurban edip inaktif olan bir dedektiften yararlanma durumu) benim de kafamda olan birşey. O yüzden biraz ölüp biçmek gerek.

işte o yüzden o 3 inaktif adamı bekliorum , dediim gibi dory dedim durup duruken dory dediniz ve katil çıktı

hani şey olsa böle atiorum. Bi herif vardır herkes şüpheleniodur daha ölmememiştir. Mafya konuşur arasında abi bu adam ölecek yakında en iisi birisi dedektif rolu yapıp onun ismini söleyip kurban versin townielerden güven kazansın der. Ama öle bi durumda herkesin kıllandığı adamı kullanırlar. Gidip kimsenin şüphelenmedii adamı, Doryi çat die sölemez.

Ayrıca evet PENTH'i araştırdım ve katil olduğunu gördüm. Tam tahmin ettiğim gibi. İstiosan bu roundu uzatmayalım çat die ver kararı. Hemen bi sonraki güne geçelim ve son mafya kalsın ortada. Ama ben biraz daha beklemek istemiştim dier penthden dier mafya üyeleri ile ilgili ipucu alabilmek için de. Sanırım öle bişey yapmıcak çünkü penth başından beri çok iyi "iyi" rolu oynuo.

Smoke bana güvendin geçen round gördün sonucu yine dene. Eğer townie çıkarsa yine aynı seçeneğiniz var, ben ölücem bi sonraki round bişey kaybetmemiş olacaksınız . Şimdi direk öldür penthi derim. Yarın da oturur son katilimizi ararız.
Sosyal ağlarda paylaş

Azıcık daha bekleyelim yarın öğleden sonra infaz kararını verelim istersen. Sonuçta gece 12'den sonra insanlara yarın da bakabilmeleri için bir şans vermek lazım.

Eğer yarın öğleden sonraya kadar biri gerçek dedektif benim diye çıkmazsa zaten Penth direk gider. Ama çıkarsa da ona göre tekrar bakarız.
Sosyal ağlarda paylaş

tamam sen bilirsin hatta daha iyi olur "ben dedektifim" die bi adam çıkarsa. Öle bi durumda o son katil olur. bana inanmayıp hala, beni öldürseniz bile townie olduumu görüp. 2 turda Penth i ve o adamı öldürürsünüz kazanırsınız.

ama sanmıorum son katilin o şekilde kimliğini açıklayacağını =)
Sosyal ağlarda paylaş

anam bu ne lan? naptin sen abi, paranoyak teorim dogruymus meger. bi de hemen bu turu gecelim falan diyosun arada kaynatmak icin.

artik bi onemi yok nasilsa, o yuzden acik acik soyluyorum ben doktorum, gecen el de seni ben korudum mortis, gerci sana saldirmadilar koruyacagimi dusunduklerinden. dory oldu, mortis ve baska biri daha mafya su durumda. benim olmem durumunda, gercek dedektif tumden naneyi yemis olucak, hele hele kralin mafya olmasi durumunda, oyunu direk kaybedicez.

100% emin bir sekilde;

Linc Oyu: Mortis
Sosyal ağlarda paylaş

Güzel.

Tam o zaman işimiz daha kolay oldu.

Şimdi düşünelim.

1)Penth'in dediği doğruysa ne olacak? Yarın birisi gelecek diecek ki "ben gerçek dedektifim" . Siz ona inanırsanız beni öldüreceksiniz. Ben ölünce townie oldumu göreceksiniz ve bi sonraki el PENTH ve O "gerçek dedektif" i öldürerek kazanıcaksınız. Tabi mafya sempatizanı bi townie gelip de kolpa sıkma ihtiayacı duymassa haha . Öle bişey olursa zaten oyun saçma sapan olur =)

2)Ben dedektifsem ve gerçekten Penth katilse. Şimdi öldürürsünüz. Penthin katil olduğunu görürsünüz. Benim dedektif olduğuma %100 inanırsınız. Son adamı da beraber buluruz bi şekilde.

Smoke zaten sen de başından beri penth den şüpheleniodun. Tahminen %100 emin olmasan da bana daha çok güveniosundur. Ben derim ki bugun görelim.

SAKIN GERÇEK DOKTOR ÇIKIP BEN DOKTORUM DEMESIN! PENTH'İN KATİL OLDUU %100. Boşuna kimliğini ortaya çıkarma gerçek doktor. Penth ölünce yanarız valla son katili alamadan ilk sen gidersin. sonra hepimiz yalan oluruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Halamin tasagi olunca amcam da olacak mi mortis ehueeu

Mortisin beni oldurmesine izin verirseniz, mafya 2 turdur bu yaptiklari oyunla elini kolunu sallayarak 1 kurban vererek 2 townie (gece aldiklari) 1 de doktor almis olacak.

demin de dedigim gibi zaten aktif adam kalmadi neredeyse, oyle bir durumda aktiflerden 2 sinin katil oldugu dusunulurse, oyunu kaybetmis olacagiz, sonraki tur Mortis'i oldurseniz ne yazacak?

Ve bu arada Tunca da bariz bir sekilde Mortis'in disindaki diger mafya su cikisindan anladigim kadariyla, cunku tek bildigim sey benim doktor oldugum.
Sosyal ağlarda paylaş

etmemesi lazım. Ederse bi sonraki el o gider. Sonra ben giderim yalan oluruz.

şöle düşünün.

Diyelim ki gerçek doktor çıktı. Benim dedi gerçek doktor. O zaman gidip penthi öldüreceksiniz. Son kalan dedektif doktoru öldürecek sonra beni öldürecek.

Ama bana güvenip, penth i öldürürseniz. Asıl doktorun kimliği ortaya çıkmadan. tertemiz olucak bu iş.

Dielim ki yalan söledim, penth doktor. ben mafyayım mükemmel güçlerimle PENTHIn doktor olduğunu gördüm hem mafyayım hem de dedektif gücüne sahibim. xP Öle bi durumda asıl dedektif hala kimliği belirsiz olacak doktor kaybetmiş olsanız bile.

kısacası ikinci şık birinciden her türlü daha karlı. Sakın doktorun gerçek kimliğini açıklamasını istemeyin.

bu kadar ısrar ediorum mafya olsam böle bişey istemem zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:
etmemesi lazım. Ederse bi sonraki el o gider. Sonra ben giderim yalan oluruz.

şöle düşünün.

Diyelim ki gerçek doktor çıktı. Benim dedi gerçek doktor. O zaman gidip penthi öldüreceksiniz. Son kalan dedektif doktoru öldürecek sonra beni öldürecek.

Ama bana güvenip, penth i öldürürseniz. Asıl doktorun kimliği ortaya çıkmadan. tertemiz olucak bu iş.

Dielim ki yalan söledim, penth doktor. ben mafyayım mükemmel güçlerimle PENTHIn doktor olduğunu gördüm hem mafyayım hem de dedektif gücüne sahibim. xP Öle bi durumda asıl dedektif hala kimliği belirsiz olacak doktor kaybetmiş olsanız bile.

kısacası ikinci şık birinciden her türlü daha karlı. Sakın doktorun gerçek kimliğini açıklamasını istemeyin.

bu kadar ısrar ediorum mafya olsam böle bişey istemem zaten.
abicim iyi de sen benim doktor oldugumu zaten bilmiyordun ki, penth mafya!!111 diye ciktin, ben de kendimi korumak icin, baktim zaten gidiciyim (cunku gece olecem yani kesin olarak), bari mafyanin kim oldugunu ortaya cikarmak ve bok yoluna gitmis olmamak icin kimligimi ortaya cikardim. yoksa farkindayim yani ben geceden sag cikamayacagim zaten. artik greater good icin oynuyorum.

doktor ortaya cikamaz dedigin gibi, cunku tek doktor benim. doktorum diyen adami direk mafyalikla suclayabilirsiniz bu durumda, ki oyle yapiyorsunuz, asil doktor kimligini sakli tutmak istiyor!!11 diyerek.

Mortis ve Tunca'ya dikkat, istedigin birini oldurebilirsin, hatta bana guvenmiyorsan Tunca'yi oldur ama beni gercekten oldurme oyunu townielerin kazanmasini istiyorsan.
Sosyal ağlarda paylaş

Son çırpınışlar bunlar Penthcim ^_^

Ya istiosanız öldürün beni farketmez. Ne olacak townie olduumu göreceksiniz. Penthi öldüreceksiniz. Ama ne olursa olsun doktor çıkma ortaya diorum güven bana. Smoke doktorun çıkmasını beklemeden karar vermen lazım. Ya beni öldürecen ya da Penthi, sana bırakiorum kararı. Mantıklı bi karar vereceğine inanıorum.

Bi tarafta ben varım. 1 kişinin ismini verdim öldürdünüz katil çıktı.

Bi tarafta penth var. İlk rounddan çat die cüceyi öldüren, senin de şüphelendiin smoke. Ayrıca Dory'nin yanı bir mafya üyesinin koruduğu insan hatırlarsanız. Smoke a oyunu geri çekmeni öneririm dedi. Hangi townie başka townie ye oyunu geri çekmeni öneririm der ki bişeyler bilmiosa =)
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi Penth bu hareketiyle her halukarda bu gün veya gece ölecek. Eğer ben infaz etmezsem gece katiller doktoru indirecek... Her şekilde.

penth'in ölümü bize Mortis'in dedektif mi katil mi olduğunu kanıtlayacak. Katil ise bi sonraki gün kingmaker düzgün bir kral ataması yaparsa Mortis infaz edilecek. Kingmaker'ın yanlışlıkla kalan son mafya üyesini kral yapma şansı 5de1. Yani %80 olasılıkla penthin infazı yanlışsa Mortis de ölecek. Gece'de tek katil ve kimliği belirsiz gerçek dedektif kalacak.

Eğer penth ölür de katil çıkarsa son kalan mafyayı bulmak için yeniden kafa yorucaz. Ama 1 dedektif ve kimliği belirsiz 1 doktor ile 2 olmadı 3 gecede rahatça katili buluruz.

En ultimate komplo teorisi ise Mortis ve Penth'in ikisinin birden mafya olma durumu. Mortis penthi astırır. İyice güven kazanır, gece X'e baktırdım townie çıktı der ve 2 kişi daha kaybederiz. Falan filan... :)
Sosyal ağlarda paylaş

e ben ne diyeyim abi inandiramiyorum kimseyi de kaybeden townieler olacak benim olmem durumunda, gecen turdan soylememis olsam ibre bana donunce gotum tutustu kicimdan attim diyin hadi, gecen el de boyle bir olasilik oldugunu hepimiz biliyorduk, hic de mantik disi degil.

doktorun ortaya cikmak istemeyeceginden yararlanarak beni mafya gibi gosteriyorlar, ben doktor ciktigimda ertesi gun mortis'i keseceksiniz, bu arada buyuk ihtimalle Smoke'u oldurecekler gecen elki krali oldurdukleri dusunulurse.

cat diye hic sorgulamadan mortise arka cikmasi sebebiyle mortis ve tuncanin geri kalan 2 katil oldugunu dusunuyorum su an, mortisten zaten eminim ama cogunluk benim katil oldugumu dusunuyor doktor oldugum ve bu durumu kanitlayacak birseyim olmadigi icin. tamam, gecen el katili oldurtmus birinin dedektif oldugunu dusunmeniz ve ona inanmaniz cok dogal, ama benim doktor olduguma bu derece kokten inanmayacak bir sebebiniz yok ki?

bana hic inanmiyorsaniz, dedigim gibi bari bi round daha verin bana, mortis'i de bana inanmadiginiz icin hadi oldurmeyin. tunca (veya son mesaji sebebiyle knox'u, ama tunca cat diye ciktigi icin daha cok gozume batti) yi oldurun. ama ben gercekten doktorum, bunu da ispatlayabilirim size bu boktan durumdan cikabilirsem.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi ultimate theory nie olmaz söliim. Penth öldü dielim. Ben sizden bi adam daha öldürdüm. Siz kaç kişi kaldınzı 6 . O sırada Dedektif hadi çıkmadı hala ortaya ki çok saçma olur.

Ben gelip şu kişi Katil desem ki demesem olmaz çünkü bekliceksiniz o gün benden bi bilgi. Öldüreceksiniz bana güvenip bakıcaksınız adam katil değil sonra beni öldüreceksiniz ve kazanıcaksınız.

yani ultimate theory yok ortada =)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...