Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Spyro's Mafia Games - Episode 2 (Bitti, Yoruma Acik)

Spyro

Öne çıkan mesajlar

Linç Oyu: Penthesilea

Sebeblerim;

1) Daha önceki linç oyumda belirtmiştim.
2) Oyun çok yavaş dönüyor. Sanki saat farkı olan birilerini bekliyoruz... Tabi doktor veya dedektif de olabilir bu duruma göre ama ben yinede şansımı deneyeceğim.

başka düşündüğüm bir şüpheli yok henüz.
Sosyal ağlarda paylaş

haydaa

abicim taktin bana, oldurmek icin her seferinde baska bi sav ileri suruyorsun. sehir karsiti olsam geceleri beklemeniz gerekir baska bi zaman icin, su ana kadar geceler hep kisa surdu. gunduz milletin aktif yorum yapmamasi oyunu yavas goturen sey oldu.

ve her seyi gectim gece biri beklenmis bile olsa ve bu ben bile olsam, bu savin yuzunden dedektif veya doktor olduruyor da olabilirsin.

fail yani, kuskulandirma sinirini astin bence.

Linc oyu: Smoke
Sosyal ağlarda paylaş

@Penth: Yapabileceğim bir şey yok. Ciddi ciddi bir tek senden şüpheleniyorum. Kişisel bir takma mevzusu yok yani :)

Dedektifimiz kendini açıklasa doktorumuzda onu gece katliamlarından korusa, bu arada iki gecedir yaptığı sorgulamaları bizlerle paylaşsa çok güzel olmaz mı?

Bu hızla gidip bugün de bir townie'yi krala idam ettirirsek akşam da birini kaybedicez. Haliyle oyun iyice sıkıntıya girecek bizim açımızdan.
Sosyal ağlarda paylaş

Penth'den ben de başından beri şüpheleniorum. Nedeni ise direk Cüce'yi öldürmesiydi ilk roundda. Smoke'a katılıoyurm ayrıca Dory penth i savunduun için gözüm senin de üstünde.

Penth ve Dory'de bişeyler var. Zaten gece falan öldürülürsem anlarsınız.

Linç Oyum: Penth
Sosyal ağlarda paylaş

Dedektif benim, Dory'nin kellesini alın sonra da Penthin alın. Fakat penth in gerçekten mafia olup olmadıını bilmiorum ama dory nin penthi savunması ve bi önceki mesajımdaki nedenimden dolayı Penthin de mafya üyesi olduunu düşünüorum.

kısa sürede karar değiştirdim ama smoke un son satırlarını okumamıştım.

Linç Oyu geri çekme: Penth
Linç Oyu: Dory
Sosyal ağlarda paylaş

Smoke kimliğimi açıklattırdın bana eğer townie isen zaten benim verdiğim kişiye yani Dory' e oy vericeksindir. Eğer vermessen hala penth üzerinde tutarsan oyunu (daha penth den emin değilim çünkü) Senin de mafya olduğun belli olucaktır. Ona göre göster kendini ^_^
Sosyal ağlarda paylaş

Biraz sesli düşüneyim...

1) Eğer kral dory'i infaz ederse ve mafya çıkarsa;

a) Mafya mortisi öldürmeye çalışır, doktor da mortisi korursa ve kayıp vermezsek oyunu kazanma şansımız artar.

b) Mafya başka bir townie'yi "mesela beni" infaz eder. doktor o sırada mortisi korumaktadır. Yine de büyük bir şansımız var.

2) Eğer kral dory'i infaz etmez başka birine yönelirse ve o kişi de townie çıkarsa muhtemlen kendisi de mafyadır. Böylece Dory+fly'ın mafya olduğunu öğrenmiş oluruz.

3) Eğer Kral Dory'i infaz eder ve townie çıkarsa Mortis mafyadır. Ertesi gün yeni kral onu infaz etmelidir.
Sosyal ağlarda paylaş

@Fly:

"kısa sürede karar değiştirdim ama smoke un son satırlarını okumamıştım. " demiştim.

Çünkü aslında amacım dedektif kimliğimi açıklamamktı. Başından beri Penth'den şüpheleniodum. Nedeni de şu. Biraz oyun dışı belki ama. Penth durup duruken Cuce'yi öldürdü ve Cuce bu oyunda biraz deneyimli. Penth le Cuce arasında herhangi bi kişisel sorun da yok. Cucenin öldürülmesi sanki Penth'in mafya olup da cüceyi aradan çıkarmak istemesi gibi geldi. Sonra Smoke'un yazısını da okuyunca. Oylar bi kişide odaklansın die Penth e oy verdim. Çünkü direk Dory desem durup duruken, dedektif olduğum bişeyler bildiğim ortaya çıkacaktı. FAkat sonra dediğim gibi Smokoe'un "işte artık dedektif kimliğini açıklasın da .." yazısını okudum ve 2. postu adam. Kısacası karar değişiklii yaptım çünkü harbiden çok fazla townie öldü.

Neyse ana konuya gelirsek. Ben dedektif olduğumu açıkladım. Şimdi ben townie isem kolpa sıkmam. Ama mafya olduğumu düşünüp beni öldürrseniz bu turda. Görüceksiniz ki ben "townie"yim . Sonra aa demek ki mortis dedektifmiş, Doryi de öldürelim dieceksiniz bi sonraki el. Fakat elinizden dedektifiniz gitmiş olacak. Ama doryi öldürürseniz, hem 1 mafyadan kurtulcaksınız hem de Dedektifiniz sağ olmuş olacak.

Bu arada Dory veya Penth(ki daha hala emin dğeilim mafya olduğundan) veya 3. bi şahıs atlar ve ben Dedektifim diip blöf yaparsa ve kendini inandırır beni ölümüme neden olursa yine benim "townie" olduğumu görüp. Dory + o blöf yapan kişiyi rahatlıkla öldürebilirsiniz.

Bu durumda Mafya 2 tane adam feda etmek istemicektir. O yüzden Dory çıkıp da "ben asıl dedektifim" diebilmesi mümkün ki bi sonraki el veya bu el kendisi ölerek ve beni öldürerek, dier 2 mafyanın ortaya çıkmasını geçici süre engelleyebilir.

Bir de şunu düşünün , Dory'den şu zamana kadar hiç biriniz şüphelenmediniz. Ben durup duruken Dory die çıkıyorm. Bişey bilmesem yapmam ki Dory ile kişisel bi problemim yoktur benim ^_^ Söliceklerim şimdilik bu kadar gerisini siz düşünün.
Sosyal ağlarda paylaş

Son olarak şunu da ekliyim: Smoke oyunu Dory'e vererek kendisinin bi townie olduğunu kanıtladı. Çünkü kendi adamını idaama göndereceğini sanmıyorum çünkü o kadar kurban verilcek bi sıkışıklıkta değiller mafyalar.

PENTH önce sana sesleniorum. Eğer oyunu geri alıp dory'e vermessen işimizi daha da kolaylaştırıp mafya olduğunu ortaya çıkaracaksın. O yüzden townieysen ve bunu kanıtlamak istiyorsan lütfen oyunu geri çek ve Dory'e ver.

Geri kalan Townieler size de aynı şeyi söylüyorum. Dorye oy verin ki başka birine oy vermenizi gerektirecek bariz hareket yok şu an ortada. Oyu bi kişi üstünde odaklarsak Fly, Doryi öldürmek zorunda kalır. Öldürmesse Fly'ın da mafya olduğunu anlarız. Ama gidip başka insanlara verirseniz ve eşit sayıda oy çıkarsa iki kişi arasında ve Fly gidip dierini seçerse. Ben oyları uyguladım ayağına Dory'i kurtarabilir (Mafya elemanları bunu yapmaya çalışcaktır) mafya mı değil mi anlayamayız o an ki ben sorgulicam her türlü bi sonraki el. ama Sonuçta 1 kişi öğrenebiliorum . Boşa sallamak da istemiorum o hakkımı, zamanımız dar.

kısacası:

Vote for Dory, Dory for President! xP
Sosyal ağlarda paylaş

aktif olmayanların mafya oluşu üstünde durabiliyorum sizin yazdıklarınızın dışında, ama görüldüğü gibi pek de işe yaramayacak, genel bir inaktiflik var :

5- dory - mafya (?) | 02 Sep 2008, 02:30 / 9
6- Fly - geçici kral | *şimdi* / 22
8- Mortis - dedektif (?) | 02 Sep 2008, 19:33 / 10
11- Penthesilea - ex kral | 02 Sep 2008, 01:34 / 9
12- Smoke | 02 Sep 2008, 17:37 / 13
14- tunca | 02 Sep 2008, 14:37 / 6

13- thelegbra - ex kral | 31 Aug 2008, 19:29 / 6
15- Xinroth | 31 Aug 2008, 18:43 / 3
7- knoxville | 31 Aug 2008, 05:19 / 5
10- Nosfe | 30 Aug 2008, 19:17 / 5
2- Baluu | 29 Aug 2008, 22:21 / 8

1- Azmodai - town
3- Cons - town
4- Cuce - town
9- Mum_Chamber - town

bold olanlar şahsen mafya olduğunu düşündüklerim. kısa mesaj atıp kaçmışlar genelde.

saat 10 olana kadar bekliyorum, başka yorum gelmezse dory kazığa oturtulacak/asılacak/vs
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...