Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iPhone Turkcell ile anlaştı

Mayhem

Öne çıkan mesajlar

ya birde turkcelli aradım, kadın diyor birşey yapamayız sizde problem var. ulan diyorum 40-50 kişi göremiyor kime verdiysem çıkmadı güvenlik kodu, bende 4 farklı bilgisayarda denedim yine bir sonuç alamadım diye maalesef birşey yapamayız diyor.

e peki madem benim adıma formu doldur diyorum, olmaz diyor.
pekala siz bu şekilde çok müşteri kaybedersiniz dedim kapattım telefonu.

fail turkcell.
Sosyal ağlarda paylaş

pazarın ne kadarını yoklayacaksın ki internet üzerinden formla?
daha bircok iphone bekleyicisinin haberi bile yoktur turkcell'in iphone satacagından, formu gectim. ancak tv'de reklamlar falan baslarsa olabilir.

bir de bu form sadece satın alacakların doldurdugu bir form değil. benim gibi cogu kisi satısın ayrıntılarını ogrenecegi umidiyle dolduruyordur.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi şöyle düşün.

Turkcell apple la alnaştı iphone 3g getirmeye. Apple soracak "ilk parti kaç tane istiyosun?" diye.

Turkcell kafasına göre "500 tane yolla" derse ve o 500 ü satışın ilk günü biterse; almak isteyen diğer bekleyen adamlar "nerde lan telefon hani getircektiniz" diye isyan eder, memnuniyetsiz kalır, vazgeçer turkcellden almaya vodafone a girer.

Gene Turkcell kafasına göre "200.000 tane yolla garanti olsun" derse hepsini elinden kolayca çıkaramama gibi bi problemle karşılaşır. Kolay kolay satamayacağı iphonelara ciddi bi para bağlamış olur, sonra bu telefonların depolama maliyeti var falan bi şirket için gereksiz gider ve likidite kaybıdır bunlar.

Ama internetten aylar önce "İphone getirecem kim isteer" dediğinde isteyenlerin rakamına göre bi sipariş verirse herkes mutlu olur. Turkcell gereğinden fazla ürün getirmemiş olur, telefonu sabırsızlıkla bekleyen meraklı kullanıcı da telefonuna kolayca kavuşur.
Sosyal ağlarda paylaş

simdi,

at&t her iphone icin apple'a 450 dolar oduyor. turkiye'de gumruk vs de daha pahalidir diyerek bu iyice articak.

yani turkcell, siparisi sirasinda essek yukuyle para vericek. bunun icin iyi bi pazar arastirmasi yapmasi lazim. o form o sebeple kullanabilir. ki zaten turkcellde milyon tane insan kaynaklari vs vs insani oldugundan, basvurularin geldigi yere, sosyoekonomik duruma, daha onceki tecrubelerine falan dayanarak bi approximation yaparlar, ona gore siparis verirler.

ha ayrica bu para verilmesi olayi, kontrakt imzalanmasini zorunlu kilacak, eger o sekilde olmazsa cok pahali olur cunku ki zaten bu durumda bile pahali olacak
Sosyal ağlarda paylaş

ANKARA - Turkcell, Apple firması ile yaptığı anlaşma doğrultusunda iPhone 3G’yi ay sonunda Turkcell abone merkezlerinden kullanıcılarına sunacak. iPhone 3G’nin satış fiyatı ve tarifeleri daha sonra açıklanacak.

http://www.ntvmsnbc.com/news/458349.asp

bu arada Turkcell de çalışan bir arkadaşım Vodafone nin "henüz" anlaşma sağlayamadığını yani henüz elinde herhangi bir satış yetkisi olmadığını şuan resmi olarak tek yetkili satıcının Turckell olduğunu özellikle belirtti ^^

tcell ftw ;p
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...