Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Internet ucuzluycakmis (mi acaba?)

Bone

Öne çıkan mesajlar

Babam'a bir süredir "ya bu kablo internet çok yavas, kablonet'e söylesek de internet'i hizlandirsak mi?" diyor oldum..

Babam da ögrendigi kadariyla (kablonet'te mi ne çalisan birinden ögrenmis) "internet ucuzluycak, su an hizlandirmaya gerek yokmus" felan da filan da..

detaylari bilmiyorum, babamin yalancisiyim valla..

internet ucuzlarsa süper olur. Özellikle bu durumda 64k kablo internetten 512'e geçmek resmen enayilik oluyor.. Hizin 128'den 512'e çikiyor.. Ancak ödedigin para 20 milyon civarindan 200 milyon civarina çikiyor.. Fiyatlar ucuzlarsa en azindan 200 milyon, 170'e 150'ye felan düsse keske..[signature][hline]You scream,
I scream,
We both scream
For ice cream!
Sosyal ağlarda paylaş

ya nedemek 150-170 e düşsün
kardeşim çeksinler avrupa standartlarına ya,
64kbit bağlantı nerde kaldı allaşkına
özel sektör olsa çoktan 512 leri kullanıyor olurduk.Avrupa standartlarında olan tek şey aldıkları ücret, hatta biz daha fazla veriyoruz 64kbit bağlantı için millet aynı paraya 512 kullanıyor.[signature][hline]''Most of us walk in the light and the shadow but there are the chosen few who walk this world , carrying their own light to brighten both day and night.''
Sosyal ağlarda paylaş

Telekomdaki örümcek beyinlileri düşündükçe deliriyorum. Hala 64 Kbit'leri, 128 Kbit'leri konuşuyoruz. Dünya 10-15 Mbit'e max 30 Euro veriyor bizim aldığımız hizmete bak. Sonra "Gelişmiş Türkiye" diye konuşurlar. Ya basın gidin... 3. Dünya Ülkesiyiz hala.[signature][hline]LathspeLL
Taurelilomea-tumbalemorna Tumbaletaurea Lomeanor
Sosyal ağlarda paylaş

ben icq'dan bi gurbetçi ile sohbet etmiştim adam almanyadaymış bağlantı tüm kentte sabit 2mbit dedi 2 yıl önce altyapıyı oluşturmuşlar adamlar bütün şehir 2mbit ile internete çıkıyor müthiş bir şey fiyatını sormaya utandım dedim bide buna 10 Euro aylık falan der ben de mönitörü kırarım diye sormadım hiç fiyatı.
Bide ABD'ye bakalım adamlarda internet bedava 7/24 free internet.
Bide bize bakalım mı dial up'ın saati 1 milyon küsür bide servis sağlayıcıları aylık 20 milyon TL civarında ücret alıyor ne için 56k için downloadı söylemeye bile gerek yok.
ADSL karizmayı biraz kurtardı ama oda sadece şehir merkezlerine hizmet veriyor bu yüzden daha çok beklicez herhalde.[signature][hline]Uçurtmalar rüzgar gücü ile değil o güce karşı koydukları için yükselirler.

W. Churchill...
Sosyal ağlarda paylaş

Valla böle topicler açmayın yaa. REsmen fıkra gibin geliyor insana. Ya da fantastik masal.
Geçen gün bonepart söledi bnu bana. Acaip ii bir fikir en azından türkiye içinde bağlantımız daha hızlı osla.
Yani kablo ile türkiye de kablosu olan başka birinden dosya çekerken hız sınırı felan olamsa. Ne de olsa yurt dışı ile alaksı yok bu olayın. En azından kendi ülkemizde hızlı bir interente sahip oluruz.
Belki imkanlar izin vermiyordur... :)[signature][hline]NO PAIN NO GAIN ® ©
oxxx[==============>

Sosyal ağlarda paylaş

e yawaş yawaş awrupa standartlarına çekmeye çalışıolar tabii. ama geçen yapılan indirimle (bikaç ay önce ultratvnin 3-4 milyon indirimi) olcak iş deil bu. tmm şu an werdiğimiz parayla 512k hizmeti alma hayalimiz olmasın da en azından brz daha ekonomik olabilir.

arkadaşım alman arkadaşıyla konuşurken konu internete gelmiş:
arkadaşım: "biz burda 128k dsl e 35 euro werioruz"
alman: "hahaha bizde 50 euro ya 768k dsl lol"

örnekte de görüldüğü gibi iki ülke arasındaki farkı kapatmak baya zor ama en azından brz azaltılabilir[signature][hline]a.k.a "bay bomba"
Sosyal ağlarda paylaş

said:
-MrBomb-, 31 Mart 2004 19:07 tarihinde demiş ki:
e yawaş yawaş awrupa standartlarına çekmeye çalışıolar tabii. ama geçen yapılan indirimle (bikaç ay önce ultratvnin 3-4 milyon indirimi) olcak iş deil bu. tmm şu an werdiğimiz parayla 512k hizmeti alma hayalimiz olmasın da en azından brz daha ekonomik olabilir.

arkadaşım alman arkadaşıyla konuşurken konu internete gelmiş:
arkadaşım: "biz burda 128k dsl e 35 euro werioruz"
alman: "hahaha bizde 50 euro ya 768k dsl lol"

örnekte de görüldüğü gibi iki ülke arasındaki farkı kapatmak baya zor ama en azından brz azaltılabilir

768kbit 30 euro almanyada bu arada telefon faturalarinida eklemis herhalde sabit ücrete :)[signature][hline]Dont make me more aggressive than devil...
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
türkiye'de henüz dial-uplar ucuzlamadı kablonet biraz hayal gibi ama ucuzlayıp hızlansa süper olur o ayrı tabi :D[signature][hline]===> orc_lord <===
Buddy'nin resimlerine gider..
Çok abuk subuk bir ismim var bana artık orc da diyebilirsiniz sadece orc :-p
ayy canım cinlerim canım...
cinci şelale hanım
Sosyal ağlarda paylaş

Hızlanacağına hızı düşüyor..İlk aldığımda kabloyu biraz yavaştı,sonra(SWG nin çıktığı dönemlerde) fix 15k download ederdim her saat baya iyiydi,şimdi ise 12k görünce seviniyorum..Ne iş bu ya..Ucuzlasın şu 512 ler onları alalım bari.[signature][hline]Eaglef Ifock of Eclipse,TR (Retired)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...