Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

DC Universe Online

Bone

Öne çıkan mesajlar

oynamayacagimiz her mmonun patladigini sanmak hata. simdiye kadar cikmis da patlayip serveri kapanmis kac tane oyun var ? 1000 tane oyun cikti mmo olarak 10 dan azi kapatildi.

bizler oynamiyoruz ama cayir cayir oynaniyor bu mmolar. wow ile kiyas gecmiste uo ile kiyasa benzer bir hal aldi gidiyor.

wow eyvallah guzelde , oraya sikisip kalmis baska seyi begenmez tayfa disinda oynayani yok, bu da 100 milyondan fazla mmorpg oyuncusundan sadece 10 milyonu demek gerisi napiyor saniyoruz ?

her mmonun 10 milyon oyuncusu olmayinca patlak sayilmasi hata, muhim olan eglenip eglenmedigimiz. ornegin wow da simdi millet ne yapiyor 85 den sonra ? bana sorsaniz 5 senedir yaptiklari ayni seyi, toplan raid yap itemlen taaki bir diger expensionda yesilleninceye dek. salak sofrasi resmen. ben boyle bir yorum yapabilirim ornegin ama esasinda o ortamda paylasilan bambaska bir olay eglence ve emek.

tabiiki bir wow gibi olmayacak bundan sonra cikan bir cok oyun ama her oyun kendi icinde gene arkadas gruplarini eglendirecek cok farkli anlar barindiriyor. bunu da arkadas gruplari veya kisiler kendilerine gore alip gelistiriyorlar.

dcuo aldim downloadda su an, 12,3 gb clienti var amac 24 subat rift cikana kadar zaman gecirmek , farkli bir dunya kesif etmek, mmo kutuphanemize bir gereksiz bilgi daha katmak :)
Sosyal ağlarda paylaş

bence basarisiz olcak dememin sebebi yeni birseyler cikmiyor iste, wowla gelen lvl kas raid gir item yap mantalitesi hep, lvl kasmak acayip bayiyor beni zaten, lvl x oluncaya kadar lvl kas sonra raidle item kas sistemi mevcut hep.

mesela warhammer'in lvl sistemi guzeldi, lvl kasmadan atliyorsun lvl'leri capi zaten 40.

mortal'dan umitliydim ben, sandbox fln, i-ih onu da beceremediler.
Sosyal ağlarda paylaş

o konuda kesinlikle haklisin zaten genel veteran mmo oyuncu kitlesinin sikintisi bu. uo ve everquest ile baslayan silsilenin uzerine nerde ise hic bir sey koyamadilar, tas kagit makas, levelle itemlen raidlen , bumudur yani dunya mmo endustrisinin bize sundugu yemek. ayni yemek baska sofrada baska tabaklarda e iste bunuda en iyi yapan mmo wow olunca millet ister istemez bu varken neden onu deniyim moduna giriyor hakli olarak.

neyse ben denerim oynar bayarim zaten hepsinden. sonucta hepsi ayni soyun tohumu.

swtor guzel olabilir cunku o fantasy degil ayni seyi scifi da verecek, bu bile buyuk bir gelisme benim icin :)
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar oyun kötü değil. İlk çıktığı dönem COH da oynadım ( şu an nasıldır bilmiyorum ) COH a kıyasla bu daha zevkli ve eğlenceli geldi bana. Ayrıca bir storyline olayı da var. Questlerle bir hikaye içinde sürekli hareket ediyorsunuz. Ana quest size katıldığınız Ana Hero/Villain karakterden sürekli geliyor. Bir yere gidip almanız gerekmiyor. Yan questleri alıp teslim ediyorsunuz.

PVP kısmı güzel, zevkli ama çok dengesiz. Ortamda uçarken bir anda tepenizde biri bitiveriyor. Koca şehrin üstünde kovalamaca yaşıyorsunuz. Dengesiz tarafı misal level 18 im level 7 adam stundan çıkarmadan çatır çutur öldürebiliyor.

Interface diğer MMO lara göre çok kullanışlı değil, Chat sistemi çok kötü ama sürekli yenileyip duruyorlar. Uygun bir şekle sokulur.

Benim beğenmediğim taraf çok çabuk monotona bağlıyorsunuz. Uzun süre oynayamayacak isem boşuna bu oyunu almam ben.
Betada level 20 ile sınırladıkları için ( Max 30 diye söylendi ) End-game de ne yapılır bilemiyorum ama muhtemelen Braniac'ın maymunlarıyla kapışır durursunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

o konuda kesinlikle haklisin zaten genel veteran mmo oyuncu kitlesinin sikintisi bu. uo ve everquest ile baslayan silsilenin uzerine nerde ise hic bir sey koyamadilar, tas kagit makas, levelle itemlen raidlen , bumudur yani dunya mmo endustrisinin bize sundugu yemek.

İşin içine Konsollarda girdi artık. Daha beter bir hal alacaktır. Singleplayer çıkan oyunlardaki etkisi gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Söyle Auto-attack diye birşey yok FPS oyunlardaki gibi vurmak için mouse u kullanmak zorundasın.

Altta ability lerin oldugu her mmorpg de olduğu gibi barlar var ve bunlara klavyedeki rakamlarla ulaşabiliyorsunuz ancak target a normal olarakta vurmak için bile mousela sürekli tıklamanız gerekiyor. Her tıkladığında adama attack yapıyor.

Oyunda combo sistemi var. Misal
Mouse1 -> "Click + Click + Hold + Click" gibi combolar var. Bunları yaparsanız seri ve etkili attacklarda bulanabiliyorsunuz. Bir skill öğrendiğiniz de nasıl kullanacağınızı detayında anlatıyor/gösteriyor.

Mouse/klavye düşmanı bir oyun diyebilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Steamden alınanlar direk US verisyonu oluyomuş diye okudum bi yerdede gerçekten böyle mi? Hiç hoş olmadı yani eğer böyleyse harbiden.

Birde Villain mı açıcaksınız Hero mu? Ben direk Joker'in yanında işe girmeyi düşünüyodum :)

edit: Bride steamden pre-load ettiyseniz bile direk launchpadi açıp loginlerseniz 8 gblik bi patch daha indiriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Lex Luthor'a katılmıstım Superman'i dövdürttü :P
Hikaye ona göre işliyor yani.

FLY en iyisi ulaşım açısından. Diğerleriyle PVP den kolay kolay kaçamıyorsunuz. Zaten ileriki seviyelerde Supersonic ( ses hızı ) nda seyahat açılıyor fiiiiv diyip gidiyorsunuz :)

Build olarak sabit birşey denemez, oynadıkça kendi ihtiyacına göre şekillendiriyorsun karakterini ama range DPS olarak takılanların daha zorlayıcı olduğunu gördüm. Şahsen Staff kullanıyordum melee dps olarak..

USA serverları çok laglı oluyor. Burnunuzdan geliyor. Steam de öyle birşey varsa uzak durun.
Sosyal ağlarda paylaş

yane toplamda 22-23gb diyelim..

son 2gb kaldi benim eheh.. acilmadi sanirim daha? iyi iyi beklesin 1 saat daha hehehe

steamde yazan timera guvenmeyin diyorlardi ama gmt saati ile 1500 miydi neydi..

talent calculator henuz yok daha piyasada..ama bildigim bisi var sanirim kendi sectigin spec tree disinda iconic tree aciliyor 20den sonra galiba..iste icon karakterlerin ozel guclerine sulanabiliorsun, puan harcayarak galiba...

ah soe ah
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...