Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

trgamer

Masticore

Öne çıkan mesajlar

Mumu said:
şu işi ilk ortaya atan insanlar bi mesaj atıversinler pmden konuşmaya başlayalım isterseniz. duruma göre ciddi bi toplanım yapılabilir. diyorum ben. en kötü bi msn toplaşması falan.

Şu yazıyı yazdığın gün sana mesaj attım , ne cevap geldi ne birşey.Artı o günden beri sabırla bekledim bu konuya bir şeyler yazılır , gidişat hakkında bilgi edinirim diye bir anda sessizliğe büründü herkes...
Sosyal ağlarda paylaş

ben buralardayım, ama dediğim gibi
dasaaa said:
13 Jul 2008, 21:22
...ancak ondan sonra olur.. ama yazan adamdan çok bu tür işlere girmiş bi lokomotif gerekli. o gelirse olur hepsi.. ^_^

1.lokomotif bulun
2.adamları toplayın
3.nasıl bir yol izleyeceğinize ve hedeflerinize karar verin
4.ben şu an oyun inceleme yapamam!
dasaaa said:
11 Jul 2008, 15:39
ancak kalabalık bi ekibe ihtiyaç olur bu işi doğru yapabilmek için. ve ayrıca ciddi bir şekilde bu işe girmek isterseniz en başından da yazarlık yaparım. (hırsızlıktan dolayı bilgisayarı yenileyemedim ve benim bu emektar bi işe yaramaz şu an. şu an kaybımı telafi etmek için ama para biriktiriyorum ^_^ 1-2 aya güzel bi sistem de gelir artıkın. dolayısı ile o zamana kadar oyun inceleme zor olur) teknoloji haberlerine falan destek veririm, (türkiyede satılan ürünlerin) yabancı incelemeleri türkçeleştiririz ilk başta mesela. sonra verilere ve bizdeki satış fiyatlarına göre kritiklerini yaparız.

elbette ciddi bir şekilde girmek şart.

ancak ancak indie oyunları incelerim, zaten buralara da habire koyuyorum. daha ayrıntılı ve sc'li şekilde koyarım (hatta dilerseniz ara ara buraya da koyarım uzun uzun ama tepeden bakıyorum kaç okunmuş diye ortalama 40falan oluyor ve sanırım indirip oynayan çıkmıyor ki altında yorum olmuyor genelde. yoksa buraya da koyayım ben şimdiden. vakti gelince alın buradan yapıştırın öbür tarafa)
ahanda son 90 içinde yazdıklarımdan da indie gaming kurcalama takınıtımı oyunlar eşliğinde görebilirsiniz zaten

ekim'den sonra (okul işlerini eylül'de çözücem ve inşallaaaah bi 10günlüğüne tatile çıkıcam [çözülürse işlerim] sonra yine daha rahatım) aylık indie top#10 listesi de koyabiliriz bir arkadaşın yardımı ile (1ay içerisinde 10 indie oyunu detaylı şekilde oynamak zor olur çünkü) benzeri incelemeyi gametunnel'da görebilirsiniz.

ancak dediğim gibi benim ne yapacağım önemli değil. önemli olan sizin hedeflerinizi belirlemeniz. ben diyorum ki, talın altına elimi koyarım. ama lokomotif ben değilim. kısaca taşı kaldıracak da ben olmam. kaldırın, ben buradayım. konuşmak isterseniz öm atın yollayım msn'yi.

bir de şunu doldurun da görelim kaç kişiyiz, varsa ekstra bir düşünceniz onu da notlar kısmına koyun. bu ciddi bir form falan değil. sadece sayalım kaç kişi kesin katılıyor.
[hr]
FORM:
[nick:]
[durum: kesin katılacaklar / katılmak isteyenler (arasıra da olsa yaabilirim diyenler hariç)]
[görev: kod yazarım / tasarım yaparım / hi-end sistemim var inceleme yaparım / iyi bir sistemim var inceleme yaparım / inceleme yaparım (diğer: belirtin)/ diğer sitelerden ilginç günlük haberleri çeviririm iyi ingilizcem var / diğer sitelerden ilginç günlük haberleri çeviririm iyi almancam var / haftalık makale yazarım (teknoloji, oyun, donanım, diğer)]
[notlar: varsa notunuz]
[hr]
[nick:] dasaaa
[durum:] kesin katılacak
[görev:]
i. inceleme yaparım (diğer: yeni sistemi kurana kadar düşük donanımlı indie gaming incelemesi yaparım. sistemden sonra genel pc inceleme yaparım)
ii. ayda bir bagımsız oyunculuk hakkında makale yazabilirim.
iii. tasarıma yardımcı olabilirim (%100'ünü götüremem)
iv. teknoloji haberlerine destek veririm ama günü gününe zor olur. destek veririm diye söz verebilirm ancak!
v. lokomotif, birleştirici, ortak çatı ben değilim, talep olmadım, olmam da.. ama destek olurum, takım elemanı olurum
[notlar:]
şimdilik yok.
[hr]

ama unutmayın ps3 yazarına ihtiyacınız olacak, xbox360-wii-psp vs. gerekecek.

en az 6kişi +1ace olmadan iş zor yürür
Sosyal ağlarda paylaş

ok. masaüstü de olacaktır. şu tarzda yazılar da olabilir kafanıza göre konseptte belirleyebilirsiniz
http://playthisthing.com/burning-wheel

önemli olan sürekli yeni materyal teminidir
^_^

tabii her şey gerekn çoğunluğa sahip olduktan sonra..

ALOO DİĞERLERİ NERDE BE!?

tamam lan tamam.. belli bir süre lokomotif olabilirim ben.. ama çok yoğunum kesin olarak şu tarihlerde "hiç" yokum

bu hafta ve haftasonu, 4 ve 12 ağustos, 18-26ağustos arası komple, 1eylül-5eylül arası komple yokum. bunlar dışında işim çıkan tarih olursa konuşuruz görüşürüz zaten.

ciddi olanları bekliyorum, hatta sayılarıyla yazalım

sağlam sistemli pc'ye sahip en az 4oyun yazarı bekliyorum
2tane xbox, 2tane ps3 oyun yazarı
varsa wii ve psp yazarı

dahası da gelirse yer veririz!
Hadi lan! tasarımı ve kodları dev yapıyor işte..
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
[nick:] GERGE
[durum:] Kesin katılırım eğer masaüstü olursa.
[görev:] Diğer sitelerden ilginç günlük haberleri çeviririm iyi ingilizcem var / İki haftalık makaleler yazarım (masaüstü)

Kitap ve fantazi/scifi üzerine genel yazılar dışında CRPG eleştirileri de yazabilirim. FRP/scifi hakkında haberleri çevirip koyarım, zaten hepsini hep okuyorum, bir de çeviri kasmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

[nick:] Revangelis
[durum:] kesin katılacak
[görev:]
1- ps3 ve xbox360 sahibiyim (şu an bozuk ama yakın zamanda yaptırıcam) konsol incelemesi yapabilirim
2- sağlam bir sistemim var ve her türlü oyun incelemesi yapabilirim
3- dizayn konusunda yardımcı olabilirim (çok fazla tecrübem yok ama)
4- donanım konusunda küçük yazılar yazabilirim, yeni çıkan donanımları sürekli takip ediyorum ve çok sık olmasa da yeni parçaları alıyorum

not: 10'u ile 16sı arası tatile gidiyorum bu yüzden bilgisayara erişimim olmayacak.

edik: ek yaptım
Sosyal ağlarda paylaş

Masaüstüdür donanımdır falan var ise, direk bambaşka bir konsept oluyoruz. Gameshow gibi oluyoruz hatta. Oyundan çok öte oluyor. Direk bambaşka bir komünite yaratma amacıyla yapalım o zaman bunu. Şimdi üşengeçlik zincirimi kırıp bir tasarım yapayım diyorum amaa aklıma da hiç bir şey gelmiyor. Okullar açılana kadar tasarımı yaparım da, fikir lazım önce. Neler olacak neler olmayacak bir konuşup belirlemek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

[nick:] Gkgokhan
[durum:] Kesin katılacak
[görev:] Haftalık makale yazarım/İnceleme yaparım(diğer: Nintendo DS)
i. Nintendo Ds sahibiyim.Tüm oyunlara rahatca ulaşabiliyorum.Sıkı bir şekilde incelemeleri yapabileceğime inanıyorum.
ii. Standart olarak konsol oyun satış rakamlarına bir başlık altında toplayabileceğime inanıyorum.
[notlar:]
İstanbul'a Ağustos ayından itibaren taşınıyorum.Severek yardımcı olurum ilgilenirim.Görüşebilme imkanımız olursa daha iyi olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...