Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diablo 3 - Genel Topic

Xo

Öne çıkan mesajlar

yani sizin fallout'a vurulma hakkınız var da, bizim diablo'ya vurulma hakkımız yok?

"diablo istendiği gibi değişir, herkese göre farklı hitap eder, ne olursa olsun h&s konusunda lider olmakan başka hiç bir sorumluluğu yoktur diablo'nun" diyorsun iyi güzel de,

silent hill'i tutup sims'e üstelik chibi'ye çevirirlerse, bu sefer silent hill'in "silent hill"liği kalır mı?

h&s lideri olmak ayrı, diablo olayından kopması ayrı.
dungeon siege, nox veya sacred olmadan da h&s olabilir.
zamanında diablo - nox kapışmasında diablo'nun önemli bir durumda olmasının nedeni "atmosferi"dir. Sadece h&s olması değildir.
Bunu gözardı edemessiniz.

not: dreagloth nezdinde herkese.
Sosyal ağlarda paylaş

İyi güzel de, demeye çalıştığım şeyi atlamışsın. Diyorumki fallout da beğenilen şey, rpg öğeleri ve bethesa tamda bunları oyundan çıkardığı için eleştiriliyor. Oyun aynı çevre koşulları ve aynı zamanda geçiyor. Diablo da ise dünya değişmiş, 20 yılldır herkes mutlu, dolayısıyla oyunun başında renk paletlerinin 3-5 daha canlı renk içermesi anormal değil. Diyelimki oyunun sonuna kadar böyle olacak, ki zannetmiyorum ki zindan tasarımları da dış dünya gibi olsun, o zamanda farklı bir şekilde yakalarlar diablo havasını. Bu senin için müziği benim için mekan tasarımları olabilir. Bunların hepsini geçtim, demo için hazırlanın ve kaplama olarak Tristam Kathedral ile aynı kaplamaya sahip olan zindan bence gayet karanlıktı.

Benim açımdan eleştirilebilecek tek konu, karakterimizin baya geniş bir alanı görmesi. Yani light radius olayının olmaması olabilirdi, o da umarım zindanda çok ışık olmasından dolayıdır, yoksa bende severim karşıma ne çıkacağını bilmemeyi.
Sosyal ağlarda paylaş

Jay Wilson said:
Sonuç olarak, Wilson ve takımı oyunun görünüşünden gayet memnunlar. Wilson herkesi memnun edemeyeceğini biliyor. ” Grafiklerden memnun olmayan insanları ikna edebilir miyiz bilmiyorum ama oyunu öncekiler kadar karanlık hatta bazı yerlerde bir şekilde daha bile kasvetli bulacaklar. Ve bu muhtemelen(umut ettiğim üzere) onları memnun etmeye yetecektir. Bence fanlarımızın çoğunluğu yeni grafik stilini beğeniyor. Bence beğenmeyenler de fikrini değiştirecekler. Hepsi olmasa da. Ama dert değil. Herkesi aynı anda memnun edemeyeceğimizi biliyoruz."
Sosyal ağlarda paylaş

Gamesradar hem bi öninceleme hem de devlerle söyleşi yapmış. Yeni loot sistemi fena görünmüyor.

said:
PCG: What do you think Diablo fans will be most excited about in the new game?

JW: Our co-op focus is something that we’re really proud of. I think Diablo and Diablo II were always focused on co-op, but they unintentionally did things that harmed the co-op game. We’ve really learned from that and are getting rid of . How we do loot drops is a big change for us. It used to be in Diablo II that everyone fought over the loot - the Barbs and the Paladins usually managed to win that fight, and we changed that system completely so that essentially whatever drops, drops individually for each player. So, when a monster dies, if you’ve got three people in the game, it can actually drop three different things, one for each person, and then people just see their own drops, so if you see it on the ground, you can pick it up. Overall, not only is it more friendly to cooperative play, it also doesn’t encourage people to fight - it encourages people to work together. What we found is that it actually encourages a lot of trading.

Ayrıca yeni pot sistemini niye değiştirdiklerini anlatmış, karakterlerin hikayelerinin daha ön plana çıkacağını söylemişler. Yalnız bi gariplik oluyor barbar yüzünden. D2deki barbar erkek, D3te hem erkek hem dişi barbar açabiliyoruz. O kadar lore kusru kadı kızında da olur diyip geçiyoruz tabi hehe.

http://www.gamesradar.com/pc/diablo-iii/preview/diablo-iii/a-20080801111854458065/g-2008063084756359080
Sosyal ağlarda paylaş

cunkı bırı kendını kanıtlamış blizzard kendi oyununu yapıyor. farklı bişey yaparken acıklamasını getirebiliyor kapı gibi.

diğeri hödüklüoğullarından cöktük bedasta baskaının oyununu yapıyor. değişik bişey yapınca HEASHOTTTT!!!! şak şak şak şak şak diyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

fo3 ün rpg öğelerinin fo serileri gibi olmayacağı bir gerçek, yapılan röportajlardan bunu çıkarabilirsin.

d3 ün eğlencesinin diğer oyunlar gibi olacağıda bir gerçek, bunu da video dan çıkarabilirsin.

Muhalefet olsun çamurdan olsun diyorsanız eyvallah, bliz ide biliyoruz, bethesa yıda.

Tartışmaya devam etmek için tek bir sorum var, muhalefet eden arkadaşlar oblivion seviyor mu? (fallout u örnek verip d3 yorumu yapanlara sorum)
Sosyal ağlarda paylaş

Tabiki varsayım, hiç birimiz beta tester ya da dev. olmadığımıza göre, burasıda bir forum olduğuna göre, neyin üzerine konuşabiliriz. Ben varsayılarımın gerçek olduğuna inanırım, sende öyle..

İlk paragraf doğrultusunda, benim varsayımlarımı gerçekçi bulup, "bana katılır mısın, yani kendimi yorayım mı, yoksa katılmaz mısın" ı etkileyecek oblivion sorum. Eğer Elder Scrolls dan sonra, Oblivion ı sevmişsen gerçekten kaale almayacağım.
Sosyal ağlarda paylaş

Blizzard'ın şu ana kadar yaptığı sevmediğim oyunu olmadı.

Bethesda'nın hiçbi oyununu adam gibi sevmedim.

Bu yüzden blizzard'dan iş cıkar, bethesda'ya güvenmiyorum. Blizzard gidip de oyunlarını konsol üzerinden göstermiyor, kolaya kaçmıyor ama bak eşşek kadar bethesda yapımcısının röportajına FO3 başlığında xbox,PC ve PS3 ile ilgili ne diyor kolaya kaçıyor.

Blizzard her oyununu gayet de detaylı yapıyor, kolaya kaçmıyor olmamışsa koca projeyi rafa kaldıracak cesareti gösteriyorlar. Bkz: SC:Ghost, bkz: diablo3'ün artworklerinin bir sürü kere rafa kaldırılıp baştan yapılması.

Bethesda ise kolaya kaçıyor ucuz para arıyor. Bkz: E3'te yayınlanan ve oynayanların söylediği salak rakip AI, bkz: oblivion'la oyunun aynı motoru kullanması, bkz: bir ropörtajda geçen oyunun gereğinden fazla boş olması sorunsalı.

Blizzard güzel iş çıkarıyor, betheda çıkaramıyor. İlla ki iyi bir RPG firması istiyorsanız, alın Bioware yıllardır çatıır çatıır oyun yapıyorlar, EA altındalar şu anda ama hala kapı gibiler. Bioware sıfırdan kaliteli setting yazar süsler (bkz: mass effect), bethesda daha önceden yazılmış detaylı bir setting'e sadık kalamaz peeeh...
Sosyal ağlarda paylaş

dreag, varsayımların gözle görülebilen bir nitelikten çok daha kesin olabileceğini söylüyorum ben, gerçek olduğunu düşünmek < gerçek olduğunu görmek.

evet yani benim dediğime geliyor o sorunun maksadı ki çok bariz artniyetle sorulduğu için görmezden geliyorum.

venator, oyun beğenip beğenmeme zaten hayli izafi bir kavram. onu geçiyorum.

konsol üzerinde göstermiyor çünkü konsol için çıkarmıyor. konsol için de çıkarıyor olsalar pc'de mi gösterecekler? bethesda takımının lideri de "neden pc'ye oyun çıkarıyorsunuz, pc ölmedi mi?" sorusuna "bırakın bu geyiği, mihrap yerinde" benzeri bir cevap verdi. pc'ye rpg çıkarmaya devam eden halihazırda iki şirketten biri bioware'in bir-üç yıl gecikmeli oyunlarını saymazsak.

ghost kötü patlayacaktı ellerinde ki bıraktılar, oyun rafa kaldıran ilk şirket blizzard değil. övülecek birşey de değil, beceremiyorsan neden hype'ı basıp sonra boşluyorsun diye sorarlar. artwork bişi değil zaten.

ucuza kaçıyor dediğin olay kimsenin yapmaya zahmet dahi etmediği bir AI. uğraşıp yapmak mı yoksa mal gibi sokaklarda hapishane voltası atan düz npc koymak mı, hangisi ucuza kaçmak? oblivion'la aynı motoru kullandıklarını bize söyledikleri için biliyoruz. d3 de sc2 ile aynı motoru kullanıyor olabilir, motorlarının adını mı açıkladılar sanki? kaldı ki aynı motoru birden fazla oyunda kullanan onlarca, belki yüzlerce şirket saymak mümkünken bunu mu kusur buldun?

blizzard basmakalıp 15 yıllık oyunları tekrar tekrar temcit pilavı gibi sunuyor. onu da beceremese zaten neyi becersin? blizzard kendi setting'ine sadık kalmıyorken bethesda neden eloğlunun yaptığını birebir alsın?

hakikaten mantık sınırlarını zorlayacak argümanlar. blizzard'ın kötü icraatları bile övgü konusu oluyor ya, şaşılmayacak gibi değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...