Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diablo 3 - Genel Topic

Xo

Öne çıkan mesajlar

Konn said:

simdi bu cevabin gelecegini bildigimden onceden hazirlamistim cevabini;

vardi d2 de matematik diyenler olacaktir elbette, ama bu sekilde wow veya diger mmo larda oldugu gibi bir combat text eklenmesi oyunun havasini degistirmis. hosuma gitmedi. d2'de matematik yoktu derken kastim insanlari sartlamiyordu. sayi gormek insanlari bunun hesabini yapmaya kosulluyor bir noktadan sonra. dogal olarak. yok iste neden 300 cikmadi da 248 cikti gibi suhallere yoneltiyor. bir anlamda goz gormeyince gonul dayaniyordu casual olmaya, simdi yine onun bunun hesabini yaptiracaklar diye soyledim.

sen burdan alirsin bilmedigim/kullanmadigim/gormedigim ama olan matematikle olan ilgili elestirimi. yanlis kelimelerle anlatmisim demekki, buyur sana detayli fikrim.

matematik her zaman vardı diablo 2 de. belki sadece character ekranında görüyordun sayı ama vardı yani o hesaplar. fcr hesapları, chance to block hesapları vs bi dolu şey vardı arka planda. onlara göre oynamak zorunda değildin tabiki, istediğin gibi casual takılabiliyordun. yine zorunda değilsin bu arada. öncekinden tek farkı görsel olarak bişeyler eklenmiş olması.
Sosyal ağlarda paylaş

Verdigi tadin degismesinden bahsediyorum. Oyun yapisi olarak baska turlerde bulunan bir ogeyi alip koymuslar. Etkilesim hissiyatini azalttigini dusunuyorum, daha platform-action tarzi oyunlara benzedigini dusunuyorum.

Tiklamayi hakikaten tercih ederdim.

Gorsel olarak birseyler eklenmis olmasina zaten bisey diyemiyoruz. Ortamlar cok puslu geldi. Konulan GDC videosunu da izledim, background da contrast kisarak karakteri on plana cikarma yoluna gitmisler ama bana cok soluk yada puslu geldi arkaplan. Combat text olayina da deginmissin Aluriel, bakmadan oynayabilirsin demissin ve evet muhtemelen oyle oynayacagim. Ama umarim o sayilari gormek istemiyorsam kapatabiliyorumdur.
Sosyal ağlarda paylaş

Sorieno said:

Hem matematik var casual olamıyoruz deniyor hem de altın üzerinde yürüdüm cebime geldi platform oyunu deniyor.

casual oyunculuk ile platform oyunu arasinda kalin ve sana benzeyen bir cizgi var.

surada sayfalarca d3 konusulmus zerre laf etmedim aylardir, oyunu gorunce paylasayim, beta oynayanlara soru sorayim istedim, fanboy gibi hareketler gormek de canimi sikti. Hatta alan yetkilisinin bile isi makaraya vurmasi tam bir pati harikasi oldu.

Arkadasim ben buraya, oyunu oynamayacam igrenc, kimse oynamamali mi yazdim? Nedir bu beni koydugunuz hater kefesi? Daha once tartistiysaniz bu konulari, bittiyse falan cevap vermeyi, yaylanin, betasini oynayip kendi kendinizle paylasin.
Sosyal ağlarda paylaş

Tesekkur ederim nihayet tatmin eder bir cevap kirintisi alabildim Aluriel'den beri.

Peki madem oyle diyorsun, Combat Text ne noktaya kadar kapatilip acilabiliyor?

@sorieno: cebima goldlar ucuyo falan demissinya, sen izlediysen bile GDC videosunu bir daha izle, sonra o adamin interaction'dan bahsettigi kisma gel, anlayacaksin ne dedigimi. Adam kendi agziyla diyor onem veriyoruz buna diye. D2'de item/environment interaction'inin yarisini olusturan iki oge oyunda yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Konn said:

Sorieno said:

Hem matematik var casual olamıyoruz deniyor hem de altın üzerinde yürüdüm cebime geldi platform oyunu deniyor.

casual oyunculuk ile platform oyunu arasinda kalin ve sana benzeyen bir cizgi var.

surada sayfalarca d3 konusulmus zerre laf etmedim aylardir, oyunu gorunce paylasayim, beta oynayanlara soru sorayim istedim, fanboy gibi hareketler gormek de canimi sikti. Hatta alan yetkilisinin bile isi makaraya vurmasi tam bir pati harikasi oldu.

Arkadasim ben buraya, oyunu oynamayacam igrenc, kimse oynamamali mi yazdim? Nedir bu beni koydugunuz hater kefesi? Daha once tartistiysaniz bu konulari, bittiyse falan cevap vermeyi, yaylanin, betasini oynayip kendi kendinizle paylasin.

yanlış anlama sakın. benim demek istediğimtheorycrafting, min/maxing falan zaten vardı diablo2'de de. yeni gelmedi onlar yani
Sosyal ağlarda paylaş

Konn said:

Sorieno said:

Casual oyunculuk ile platform oyunu arasındaki kalın çizgiyi altını toplamak için yere click'lemen gerektiği üzerinden değerlendiriyorsan gerçekten vahim ötesi bir durumla karşı karşıyayız.

"Gameplay izledim, oyun çogötü" diye yorum yapıyorsun, ardından bu kofti yargını temellendirmek için insanlar senin bu fail'ine bir şans verdiğinde de matematiği var casual değil, altını var üstünden geçiyorsun platform, yazı var snared yazdı diye laz müteahhit temeli atıyorsun. Sonra da oturup binam niye çöktü, siz yıktınız vincinizle buldozerinizle diye argumentum ad banker mahoum yapıyorsun.

Biased ve "izledim kötü" gibi bomboş (oyunu izleyerek yorum yapmak parfümü dinleyerek yorum yapmak kadar boş bir şey çünkü) yorumlar yapacağına sorularını yöneltebilir, tatmin edici cevaplar duyabilirdin. Böyle davranışlar sergileyen birinin de niyetinin çoğu zaman konu hakkında doğru bilgiye ulaşmak değil, saçmalayarak diğer kişileri kendi seviyesine indirme vasıtasıyla yankılanan saçmalıklara vesile olmak olduğunu bildikleri için (Nihat Doğan retoriği kullanıyorsun çünkü) şu aşamada da yanlış bildiklerini sana öğretmek yerine o kefeye konuyorsun. Konduğun kefe hater kefesi değil yani, Nihat Doğan kefesi.

Ünlü ol, Habertürk'e röportaj ver, öyle kafan rahat olur, bu bilmeyen ama kulak-göz mollalığı yapan adam fikirlerine ancak kalabalık yığınlar eyvallah diyip ciddiye alır zira.
Sosyal ağlarda paylaş

Sen ne bildimcik buldumcuk bi arkadasmissin ya. Ben en az senin kadar bekledigim oyunda beklentilerimi goremeyip uzulup, buraya samimi bir yorum yazdim. Sen ise cevabini platform/casual gibi ilginc bir iliskilendirmeyi, kisa ve dalga vari bir cumle ile verdin.

Senin gibi bir bildimcikler hey yerde kendi seviyelerine zaten iniveriyorlar cok bilmis olduklari icin. Seni asagi cekmeye gerek bile yok malesef.

Biliyorsan rahatsiz oldugum konularin cozumlerini veya ayarlanabildigin, ona gore cevap verirsin. Cevabin yoksa, yardim edemiyorsan, Blizzard caycisi gibi davranma, kendine daha iyi bir is bul.

Bu oyuna sen de para vereceksin ben de vericem. Benim begenimlerimle seninki tutmayabilir. Ben oyunu elestiririm, senin begenilerini degil. Kroluk yapma, 13 yasindayken kiz arkadas adayinin sana soyledigi cumleyi hatirla.

"Zevkler ve renkler tartisilmaz Rahim, zevkler ve renkler..."

Bana Nihat Dogan dedigin yerde fasizm'e bes kalmak, kusura bakma ama, bir tarafimla gulduruyor beni.

Bu noktadan sonra paranin ustunden gecilmesini begenmemem seni rahatsiz etmeye devam ederse, bana pm at, ben sana detayli anlatirim ustunden gecmek neden beni rahatsiz ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...