Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diablo 3 - Genel Topic

Xo

Öne çıkan mesajlar

said:
Blizzard should give the game a dark atmosphere by literally making the game too dark to see anything and then maybe add some film grain on top of everything. If the technology is available, the black silhouette of a thumb could get in the way of the player's view to obscure the game from time to time and add to the game's overall darkness.

(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

67 sayfa boyunca biri karanlık diğeri ise ışık istiyorum demiş. Blizz orta yolu bulur bu; bu kadar basit (:P)

Oyun ilerleyen aylarda tamamen olmasa da biraz detaylandırır yani hem detay katılır hemde cartoon havası korunur ve bizde gene zevkle oynarız :)-D

hiçbir oyuncunun üzüleceğini sanmıyorum açıkçası
Sosyal ağlarda paylaş

Warcraft3 ilk cıktıgında da insanlar küsmüştü Blizzarda W2 den sonra o rengarenk görüntüleri görünce herkes "bu ne böyle çizgi film gibi" diye bayagı bi problem etmişti bunu(ben dahil)

D3 çok güzel olur kısaca..blizzard yine insanları yapıstırır koltuga sabahlara kadar
Sosyal ağlarda paylaş

PhysX said:
Oyun ilerleyen aylarda tamamen olmasa da biraz detaylandırır yani hem detay katılır hemde cartoon havası korunur ve bizde gene zevkle oynarız :)-D

geçmişinde olmayan cartoon havası nasıl korunsun? ilk oyunların uzaktan yakından cartoon'lukla alakası yok ki?

ha aklıma gelmişken şunu da söylemeden edemiyorum: ilk oyunu d2 ve lod'dan sonra oynadım ve beni daha çok etkiledi atmosferi. bir "do or die" havası vardı, survival horror'u ekşın rpg pabucuna sokmuşçasına.

act 5 filan üzerinde yoğun emek olduğu için yapısı iyi hoş lakin o hissiyat daha ziyade "dünyayı kurtarıyorum heyooo" şekline dönmüş. işte ancak act 4'te filan "kaçacak yer yok arkadaş, canım için savaşacam" düşüncesi beliriyor. act 2 filan "kaç la gaç başkası olsun indiyana cons"

belki çok objektif değil bu yaklaşım zira hissiyatla alakalı, herkes için aynı değilse ona da eyvallah.
Sosyal ağlarda paylaş

kfg said:
iyi de warcraft2'nin de renkleri cizgi film gibiydi =), ona kızanlar hayattan sıkılmıs biraz bence =) w3'un cıktıgı sıralar eheh... oyunda pot var demek, iyi de pot koyucak yer yok interface'de, o skill konan yere, hem skill hem pot mu konuyor ?...

warcraft'ın olayı çizgi film gibi olmasıdır zaten.
warcraft 4 çıkıp da sanitarium gibi olursa gene kızarım.

ama diablo'nun olayı da karanlık olmasıdır, diablo 3 çıkartıp da saturation'ı abartırlarsa hiç olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:
Warcraft3 ilk cıktıgında da insanlar küsmüştü Blizzarda W2 den sonra o rengarenk görüntüleri görünce herkes "bu ne böyle çizgi film gibi" diye bayagı bi problem etmişti bunu(ben dahil)

D3 çok güzel olur kısaca..blizzard yine insanları yapıstırır koltuga sabahlara kadar

valla warcraft 3'ün grafiklerini hala beyeniyorum ben cok rahat bir oynanışı var oyunun bunun anında wc2 wc3 ten daha cıvıl cıvıldır
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:
ama diablo'nun olayı da karanlık olmasıdır, diablo 3 çıkartıp da saturation'ı abartırlarsa hiç olmaz.

Önemli olan düzgün bir atmosferi olması. İlla karanlık olması yada germesi gerekmiyor bence. Böyle daha mistik bir havası olmuş. Kim bilir belki de daha atmosferik olur.

Sonuçta Diablo I, II oynayanlar, karanlık diye oynamadılar. Diablo'yu 'gerilim oyunu' olarak gören olduğunu da sanmıyorum. O yüzden karanlık kalmasına da bir gerek duymuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Yalniz asil konu aranlik olmasi degildi ilk basta. Bence yeterince karanlik boyle, cok isteyen olursa monitorun parlakligini dusurur sonucta.
Asil duvarlarin taslarinin vs. yeteri kadar detay icermemesi. Biraz daha detay verselerdi ben daha cok begenecektim ama olsun boyle de guzel, oynarken hic farketmeyecegimden eminim duvarlari.
Age of Empires'a da ayni sey oldu, bir 2. oyuna bakin detaylar bence cok daha guzel bir de 3.ye bakin.

Oyun daha bitmedi ama, bakalim ne gibi degisiklikler gorucez.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...