Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diablo 3 - Genel Topic

Xo

Öne çıkan mesajlar

Sam said:

oyuna para vermekle oyun içindeki eşyaya para vermek BAMBAŞKA olaylar.

iskambil destesine para veririm ama desteden papaz çekmek için para vermem.

rmah olayı böyle değil. senin örneğinden gidersek
ben bir desteden 100 kere kağıt çekerek o papazı bulurum
sen ne uğraşıcam lan parasını vereyim alayım papazı dersin

ben niye bu olayı bu kadar büyüttüğünüzü gerçekten anlamıyorum.
sırf blizzard para kazanmasın, allah belalarını versin dediğiniz için karşısınız gibi geliyo.
yoksa oyun içine etki eden bir durum yok. ben 10 saat item arıcam bulucam. ötekisi de 10 saat harcamıcak parasını verip alıcak.
fakirlere haksızlık filan mı diyosunuz?
Sosyal ağlarda paylaş

oyunun kurallarına göre 100 kere kağıt çekip papazı bulmak gerekiyorsa 'it's in the game'. oyunun bir parçası. "parasını verip alayım papazı" diyen adamın maksadı oyunu oynamak değil artık zaten. kazanma dürtüsünü tatmin etmek ancak.

eşya veya eşyayı oyun içi para birimiyle almak için gerekli parayı toplayamayacak kadar kıt zamanı olan kişi yanlış oyun türünü oynuyor, bu kadar basit. satranç oynamak isteyen kişi gerekli vakti ve zihni ayıracak ona, parayı basıp ölen veziri geri alınan bir oyun olur mu? satrancı pişti gibi şipşak oynamak istiyorsa gidip pişti oynayacak.

oyun içine basbayağı etki ediyor diye karşıyız zaten, nasıl etmiyor? bunu nasıl anlatalım daha bilmiyorum ki, herşeyi ah'den çekip giyinen adamlar mı burada herkes artık? fakir muhabbeti ne yahu? oyun diyoruz, bill gates olsam gene ne anladım oyun içi başarıyı parayla satın alınca?
Sosyal ağlarda paylaş

kazanma dürtüsünü tatmin etmek derken?
d2'de milyonlarca kere baal run, mephisto run yapmak, item düşürmeye çalışmak kazanma dürtüsü değil mi. minion kesmeye mi gidiyoduk biz oraya.

oyunun içine etki etmicek evet. ben mesela arenaya hiç girmicem büyük ihtimalle. ha arena düşünen adam zaten bi şekilde o itemı alacak. zaman harcıycak veya para harcayacak. adamın hangisini tercih ettiği meselesi bu. adamın oyundan nası zevk aldığıyla alakalı bi durum. ya abi parası neyse vereyim eşşekler gibi kasmayalım. arenada iki el atıp çıkıcam çok vaktim yok zaten diyen adama hayır eşşek gibi oynayacaksın günlerce o itemı arayacaksın demek küfretmek gibi bişey. oyun sistemi filan değişmiyo, oyuncuya yeni tercih sunuluyo sadece. gerçekten o kadar abartılacak bi durum yok

fakir muhabbeti de espri amaçlıydı o kadar ciddiye almana gerek yoktu
Sosyal ağlarda paylaş

o dediklerin işte 100 kere kağıt çekmek, oyunun kendi parçası. yoksa idkfa yazabiliyorsak bile oyunun oynanma şekli bu değil.

arenada iki tek atacak adam için yanlış oyun işte, gitsin bloodline champions filan oynasın. ama işte bu "parasını basar alırım" mantığı sağolsun oyunlar oyunluktan çıkmaya başladı. haliyle fırsatçı şirketlere de gün doğdu, dünden razılar zaten sıfır girdi ile teorik olarak sınırsız çıktı almaya.

"ben oyunun falanca kısmını oynamayacağım" bir argüman değil, oyun tek pakette satılıyor. mangır ah & arena ayrı pakette satılmıyor. bayağı bayağı etki ediyor oyun içine.

düşünüyorum da bir diablo 2 klanında yabancılarla trade bile yapmazdık dupe item elimize geçer diye, demek ki bir anlayış meselesi. kimine göre kazandığı sürece nasıl olduğu dert değil.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bana laf atıyosun da ben zaten kaza kaza giden adamım bana deme onu.
ama oyunu o şekilde oynamak isteyen adama da git başka oyun oyna lan denmez. en azından bi oyuncu olarak sen diyemezsin. oyununu kuralı değişmiş demekki. ona göre oynamak lazım. beni etkilemez derken de kendime göre argüman sunmadım. oynanışı etkiler bu olay ama arenayı etkilemez. arenada ne yaptığın başka, arenaya gelene kadar ne yaptığın ayrı iki olay çünkü
Sosyal ağlarda paylaş

mmo oynamıyorsunuz.
kaç defa battle.net'de random odalara dalıp oynadınız mesela dII'yi?
ben multi oynadıysam bu oyunu hep arkadaşlarımla oynadım. RMAH kullanmayan arkadaşlarınızla oynarsınız sorun olmaz, RMAH kullanacak olursa da gerçek arkadaş değilmiş derhal kurtulun o kötü arkadaştan!1
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

o dediklerin işte 100 kere kağıt çekmek, oyunun kendi parçası. yoksa idkfa yazabiliyorsak bile oyunun oynanma şekli bu değil.

arenada iki tek atacak adam için yanlış oyun işte, gitsin bloodline champions filan oynasın. ama işte bu "parasını basar alırım" mantığı sağolsun oyunlar oyunluktan çıkmaya başladı. haliyle fırsatçı şirketlere de gün doğdu, dünden razılar zaten sıfır girdi ile teorik olarak sınırsız çıktı almaya.

"ben oyunun falanca kısmını oynamayacağım" bir argüman değil, oyun tek pakette satılıyor. mangır ah & arena ayrı pakette satılmıyor. bayağı bayağı etki ediyor oyun içine.

düşünüyorum da bir diablo 2 klanında yabancılarla trade bile yapmazdık dupe item elimize geçer diye, demek ki bir anlayış meselesi. kimine göre kazandığı sürece nasıl olduğu dert değil.

kuzenim dotada mh açan yav... bir veletti. hon oynamaya başladığımı gördü. direk abi mh var mı dedi. yok dedim. meh diyip dota oynamaya devam etti. işte bu çocuk itemde alır hilede yapar. ama oyunculuk vasfı 0. hona geçince oynayamadı. böyle oyun mu olur mh yok. tadı çıkmıyor dedi.
dövdüm.
Sosyal ağlarda paylaş

Piyasayı etkileme durumunu ise konuşmaya gerek yok. Gerek Blizzard olsun gerek diğer f2p MMOlar olsun yıllardır yapıyor bu işi.
Zaten Blizzard da lan mantar gibi oyun türüyor online shopu olan f2p türünde diye, ben de yapayım bu işi diyip Celestial ile başladı bile oyun içi item satmaya dolaylı yollardan.
RMAH'ın getireceği birşey değil bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Dynun said:

abi şimdi ben bu oyunu oynamak istiyorum tamam mı.
korsan çekip oynarsam emek hırsızı oluyorum.
para verip oynarsam destek verip yoz oyuncu olmuş oluyorum.
napıcam yani. her derdim bitti ona mı kafa yorucam şimdi

Öyle birşey yok artık. Aç gözlü Kottick gibi CEO lar sayesinde ben oyunu önce "güzel" yoldan oyanayıp, hakikaten hakediyorsa veriyorum parasını, Steam yada kutulu olarak.

Yok öyle 3 saatlik oyun süresi ne 69 USD bayılmak. DLC lerle 100 USD. Ha oldu, sokaktan topluyoruz. Benim yöntem son 1 senedir böyle, en az 7-8 oyun aldım bu arada. Ha D3 farklı tabi, offline olmayacağı içinde bakacaz artık.
Sosyal ağlarda paylaş

ah'den item almaya para vereceğimi sanmıyorum ama wow oynarken binlerce altın satın almıştım ,adını vermeyeyim çok iyi bir guildteydim,geceleri 6-7 saat aralıksız hardcore raid yapıyorduk bir de gündüz vakti para kasmak ölüm geliyordu , veriyordum parasını alıyordum.aynı şey diablo içinde geçerli bence , kasmaya vakti olmayan adam bassın parasını alsın helali hoş olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Masquerade said:

Piyasayı etkileme durumunu ise konuşmaya gerek yok. Gerek Blizzard olsun gerek diğer f2p MMOlar olsun yıllardır yapıyor bu işi.
Zaten Blizzard da lan mantar gibi oyun türüyor online shopu olan f2p türünde diye, ben de yapayım bu işi diyip Celestial ile başladı bile oyun içi item satmaya dolaylı yollardan.
RMAH'ın getireceği birşey değil bu.

Ahahaha hala aynı argümanlar. Neyse biz yazalım gençler bilinçlensin.

- Vanity itemların ticaretinde sorun yok. İsteyen alır, çünkü temelde oyunun gidişatına etkisi yok. Bkz 400 dolara şapka alan manyak TF2 oyuncuları.

- Progress itemı gerçek parayla hiç bir mainstream oyunda satılmıyor. Diablo3 örnek teşkil edecek, standart belirleyecek. Bundan sonra rekabet etmek isteyen bütün oyunlar bu modeli kullanmaya çalışacak. Eğer diablo3te buna karşı çıkmazsanız, BF3te xpyle gelen silahları da yarın öbürgün parayla alırsınız. Fifa13te messiyi gerçek para ödeyerek fenarbahçeye transfer edersiniz, elderscrolls 6da parayla lvl atlarsınız. Haliyle yapımcılar da oyunlarını bu ticareti destekleyecek şekilde yapmaya başlarlar.

Başkası item alsa bile sizi etkiliyor, kafayı kuma gömüp ben diablomu oynuyorum bana ne demekle olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

alma sen oyunu axedice valla ne diyim.

bence oluyor çünkü gayet. arkadaşlarımla oynayacağım için dad's master cardcılar umrumda değil. alan da alsın, para onun istediği gibi harcar. vakti azdır çalışıyordur basar parasını oynar adam.

wow'da yıllardır insanlar parayla hwl-gm ve şimdi de gladyatör kastırıyorlar. tıpkı illegal d2 item satış siteleri gibi. sistemde her zaman olan bişi bu. yaygara koparılacak da birşey değil RMAH bence. belki 3-5 dolar kazanırım da storedan bişiler alırım frostmourne şeklinde zarf açacağı, peluş wind rider cub falan. :D:D
Sosyal ağlarda paylaş

Gayet oluyor boşa konuşuyorsunuz bu kadar basit. Oyun oynayan insanların yaş ortalaması artık 15 değil, 30+ olacak nerdeyse. Bu insanların zamanı az parası bok gibi, bu adamlar az zamanda sizin aldığınız almayı hak ediyor, bunun içinde gözünü kırpmadan para harcıyor.

İnsanlara aptal muhamelesi yapmak sizin haddinize düşmez, herkes sizin gibi düşünmek zorunda da değil, dahası düşündüğünüz doğruda değil, hatta doğruya yakın bile değil.

Siz oynamak istemiyormusunuz? Güle güle o zaman, oynamayın insanlarıda rahat bırakın. Yok babasının kredi kartıymış falan hala 15 yaş muhabbetleri yapmayı bırakın şurda. Gerçekleri görün sonra gelinki yazdıklarınız insanlar tarafından ciddiye alınsın. aynı teraneleri 300 sayfadır yazıyorsunuz yeter , harbiden yeter.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...