Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diablo 3 - Genel Topic

Xo

Öne çıkan mesajlar

e yalnız lod'da unique'leri kitleyebilen hiçbişi yoktu. :P standart eşyalar vardı, herkes onları düşürüyordu ille ki. lod'u o açıdan zayıf bulurdum hep rare eşyaları (setler hep zayıftı çünkü salak adamlar gidip normal eşyayla elite eşyayı filan aynı sete koyuyorlardı ya da bazı parçalar çok komikti poison resist mi ne yüklüydü natalya's bilmemne gibi eşyalar heh) filan gözden düşürdüğü için. wow'dakinden beter olmuştu giyim kuşamdaki birebir aynılık.
Sosyal ağlarda paylaş

act2deki aura'lı hireling gibi bi hireling gelmeli, gelmezse ayıp eder bliz

edit: yok artık sam, oyundaki runewordler bütün gidişatı değiştiriyodu yav. ayrıca oyunda güçlü setlerde vardı sadece gerekli parçaları toplayıp yeterli bonusları alınca
mesela bi mf sorc için talrasha's armor-amulet-belt 3lüsü çok iyiydir, immortal king'ci barblar var baya güçlü, şimdi adını hatırlayamadığım çok iyi bi necromancer set var vesaire. ama runewordler hakikaten çok güçlendiriyodu
Sosyal ağlarda paylaş

lod gelmeden önce act 3'teki frostbolt atan daha mantıklıydı, hemen geberiyordu auralı olan melee'ye girip. :P

drall yok be, yeni runeword eklemedilerse 1.10'dan sonra gayet yetersiz kalıyordu hepsi. hellslayer'a rakip silah yapamazdın mesela.

tal rasha gibi setler onlarca set arasında 1-2 tanesidir, güzel parçalar vardı arada natalya's claw gibi şeyler ama seti bütün olarak giymek isteyeceğin çok azdır. dediğim gibi çok kötü dağıtılmıştı bazıları düştükleri lvl aralıkları açısından.

son olarak, aklı başında kimsenin shaftstop'u çıkarıp da IK giyeceğini sanmam. :P
Sosyal ağlarda paylaş

yok ya baya kral magicallar filan düşürüp baya uzun süreler onlarla dolaştığımı hatırlıyorum yani, ha belli başlı pwner unique ler vardı onlar hakkında haklısın bişey diyemem gene de pvp de filan ille de muhtaç olmaman beni çeken şeydi level 60 dan sonra adam gibi pvp ye başlamıştım mesela, guideazon her türlü iş yapabilen bi karakterdi, ha sonradan burizon diye item based karakterlerde yarattılar ama level 68 deyken aldığım level 80 küsür adamlar cok keyif vermişti bana onu da hiç unutmam.

ek not: ki burizon un ilk başta bu kadar tutmasının esas sebebi de piercing glitchi idi onu da belirtmek isterim.

/cast. cloud of guided arrows
Sosyal ağlarda paylaş

abi zaten pvp için esas fix eşyalar giymen lazımdı. al mesela en meşhuru shaftstop'dur. isimleri unuttum tabii 5-6 yıl filan geçti en son oynayalı. raven bilmemne ring. sonra buriza zaten piercing olayı başlıbaşına efsane. helm, gauntlet vs sabitlenmiş, olmazsa olmaz eşyalar vardı çok. dmg reduction verenler bilhassa. giymezsen zaten tek buriza oku alıyordu kafadan. (:P)

hah mesela pvp yapıp da stormshield giymeyen paladin var mıydı? :P
Sosyal ağlarda paylaş

bilmiyorum paladin suxxorszz :P ama gene de gerçekten o kadar şart olduğunu düşünmüyorum zira skill dağılımın filan daha cok etkileyen şeyler, bireysel olarak oyunculuk yeteneği de gerektiren bişey ayrıca, demeye çalıştığım hem katıldığım hemde katılmadığım şeyler söylüyosun :)
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:
e yalnız lod'da unique'leri kitleyebilen hiçbişi yoktu. :P standart eşyalar vardı, herkes onları düşürüyordu ille ki. lod'u o açıdan zayıf bulurdum hep rare eşyaları (setler hep zayıftı çünkü salak adamlar gidip normal eşyayla elite eşyayı filan aynı sete koyuyorlardı ya da bazı parçalar çok komikti poison resist mi ne yüklüydü natalya's bilmemne gibi eşyalar heh) filan gözden düşürdüğü için. wow'dakinden beter olmuştu giyim kuşamdaki birebir aynılık.

3 Perfect Gem + 1 Magical Amulet = Crafted Amulet
Arada koymayı unuttuğum belki birşeyler daha vardır ama bunların horadric cube'de birleştirince, random prefix suffix ile sana bir magical amulet veriyordu.
Battle.net 'te %900 magical find sorceres ile 2 dakkada Mephisto+Andariel kesip 30 dakka içinde bütün kasa ve çantayı itemlarla donatıp onlarla Normal ve Nightmare'de server açıp milletten Perfect Gem toplardım item karşılığında.
Sonra bu gem'lerle o yukarıdaki formulu denerdik.
Eğer SS bulursam koyarım, sonunda öyle bir amulet çıkarmıştım ki ;
+2 all sorc skills
+18 Resist to all magical
+ XX mana
+ cart + curt
ve şimdi hatırlamıyorum tonla özelliği vardı. Bu amulete zod rune almıştık.
Rune word'ler ile yapılan silah ve armorlar çok çok iyiydi.
Hammerdin'imde Enigma armor vardı mesela , teleport olabiliyordun.
Ayrıca bir mace runeword vardı, Heart of the oak Sage idi sanırım, Hotos mu derdik ne..
Yani dediğin gibi değildi Sam.
Sosyal ağlarda paylaş

sunthewhich said:
3 Perfect Gem + 1 Magical Amulet = Crafted Amulet
Arada koymayı unuttuğum belki birşeyler daha vardır ama bunların horadric cube'de birleştirince, random prefix suffix ile sana bir magical amulet veriyordu.
Battle.net 'te %900 magical find sorceres ile 2 dakkada Mephisto+Andariel kesip 30 dakka içinde bütün kasa ve çantayı itemlarla donatıp onlarla Normal ve Nightmare'de server açıp milletten Perfect Gem toplardım item karşılığında.
Sonra bu gem'lerle o yukarıdaki formulu denerdik.
Eğer SS bulursam koyarım, sonunda öyle bir amulet çıkarmıştım ki ;
+2 all sorc skills
+18 Resist to all magical
+ XX mana
+ cart + curt
ve şimdi hatırlamıyorum tonla özelliği vardı. Bu amulete zod rune almıştık.
Rune word'ler ile yapılan silah ve armorlar çok çok iyiydi.
Hammerdin'imde Enigma armor vardı mesela , teleport olabiliyordun.
Ayrıca bir mace runeword vardı, Heart of the oak Sage idi sanırım, Hotos mu derdik ne..
Yani dediğin gibi değildi Sam.

amulet muhtemelen yegane örnektir, (armor ve silah konusunda eminim non-caster'lar için) başka da örnek vermemişsin zaten. :)

kendim runeword'lerden çok şey bekliyordum (ve unique'leri düşürene kadar didinip uğraşıp yapmışımdır silah filan heves ettiğimden) ama öyle olmadı. ayrıca tekrar söylüyorum, bu gidişatın farkına varıp 1.10'dan sonra güçlü yeni runeword ekledilerse bilemem, (enigma ve heart of bilmemne hatırlamıyorum yani, teleport vs veren armor ilk defa duyuyorum) bakmadım sonraki yama notlarına. ama 1.09'da shaftstop, stormshield, doombringer vs giymeyene nub gözüyle bakılırdı. 1.09 oynayanlar hatırlayacaktır muhakkak.

lod diablo 2.5 ise 1.10 sonrası diablo 2.75 gibi birşey zaten, baal'a daggermancer 1-shot filan öyle saçmalıklar yoktu benim oynadığım zamanlarda. ben o 2.5 dönemini konuşuyorum.

ekleme: ok şimdi gördüm, o runeword'ler çıkmış ve bırakmışım oyunu. ondan hatırlamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Devilmanta said:
Hepinizin içi kararıp 2 questten sora oyunu kapamadınız mı?

yoo karanlık grafikler benim çok hoşuma gitti.
Doğa felan gayet güzel yansıtılmıştı.
Ama AOC'u "realistik" tanımında kullanmak yanlış. Sonuçta çizgi romanlardan temel alınmış bir sanat stili var adamların. Çizim tarzı olmasa da, renk paletini Cary Nord'un çizimlerinden uyguladıklarını gördüm.

Zevkli olması için illa saturation'ı ve brightness'i bol renkler kullanmaları gerekmiyor warcraft'ta olduğu gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

sc mmo olduğunu düşünüyor herkes. inşallah doğrudur

wow'da tauren warrior ile sc'de zealot'u kıyaslamam yani. zealot olmanın tadı alınmaz hiç bir yerde. bir de 3 faction olur o da ayrı bir güzellik.

çok fena çok...

hem sc'ye hem de wow'a rakip olacak ve bunları öldürebilecek bir sc mmo yapmazlar.
2012-2014'ten önce felan zor yani böyle bir oyunun çıkması.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...