Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diablo 3 - Genel Topic

Xo

Öne çıkan mesajlar

dreagloth said:

Açık ve net, yapmayacaklarına inanıyorum ama, oldu ki parayla boost, buff ya da herhangi bir şekilde avantaj sağlayan item satılırsa ya da bu item ların drop u paralı üyeliğe bağlanırsa, almam, aldırmam.

zamanın ötesinden gelen bir quote, kendi mesajlarımı ararken gördüm bakiyim neler tükürmüşüm zamanında diye
Sosyal ağlarda paylaş

WD ile de bitirdim şimdi, Monk'a göre ÇOK kolay olmuş. İlk levelda gelen zombie doglar hiç ölmüyor zaten. En son 32 tane Minor Healing Potion stacklenmişti.

Spark'a tek runda 5 civarı rare düşmüş, ben WD ile oynarken 1 tane bile düşmedi, üstümde MF'li item olmasına rağmen. Random lewt is random.

Companiona sadece javelin verebildim, diğer itemler kırmızıydı yine.

Farklı bir güzellik ise, dungeonlar random yaratılırken içindeki mini-eventish şeyler de random oluyor sanırım. Farklılık açısından güzel.
Mesela:

"Monkla oynarken"

Ölmek üzere olan bir guard geldi, monsterları odaya kitlemeye çalıştık dedi ve öldü.

"WD ile oynarken"

Guardın olduğu levelda cüce gibi bir miner tarzı vardı, yetişemeden öldü. Sonra yine aynı bölümlerde bir civilian geldi, zombiye dönüştü falan.

Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Kabul edelim bu oyun DI, D2 oynamış nesil için yapılmadı. :(

ben buna katılmadan edemiyorum.

ne yazıkki, oyunun iyi olmasından çok, wow'un nimetlerinden ve ne kadar fazla oyuncu çekebileceğine göre oyunu dizayn ediyor. Buda genellikle oyunu tıpkı wow gibi oldukça basit yaparak herkesin anlaşabileceği şekilde olmasından geçiyor. Kim yadırgayabilirki ? Para herşeyin babası. adamlar tabiki daha küçük bir kitleyi daha mutlu etmekten çok, daha fazla oyuncu çekmeyi hedeflicek.

Oyun elbet güzel olacak, elbet herkesi başında tutacak. Ama zamanına göre değerlendirirsek bir Diablo veya bir diablo II olmayacak. Ve insan ister istemez kendine soruyor bu kadar sene bekledikten sonra bu kadar beklentiden sonra bumudur diye ?

benim 55 yaşındaki babam bile diablo 2'yi her akşam oynardı. O kadar anlamsız bir şekilde oynardıki bende şaşırırdım. Tek yaptığı random bir waypoint'e gidip yaratıkları kesmekti. Ama onu oynatan asıl şey lvl alıp, skill verme olayı. Ulaşılması neredeyse imkansız olduğundan her akşamda bıkmadan oynardı. Şimdi ise tahminimce herkes 1 ayda lvl 60 olacak ve sadece item kasacak. Sizi bilmem ama yaratık keserken o yaratıkların xp verdiğini bilerek kesmek bence oyunu daha zevkli yapan etmenlerden biriydi.

Tabi artık oyun sektörünün bu kadar ilerlediği bir zamanda katlanılmaz olur ama oyunu en çok oynatan diğer bir etmen ise yanlış verilen skiller, yanlış yapılan rotasyonlardı. 100'lerce defa bitirmişimdir oyunun normalini. Başka bir oyun olsa sıkardı ama konulan hedef size oyunu oynatıyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

Diablo 2 zaten inanilmaz tekrar oynanabilitesi olan bir oyun. Ayrica oyunu ne kadar oynarsan, emeginin kar$iligini aliyorsun. Item illaki du$uyor ve 100. baal run da bile oyunun heyecani devam ediyor.
D3'te millet level 60 olunca infernoya gidicek, orda item kasmaya ba$licak. Bakti ki yapamiyor, hoop RMAH'tan 5 dolara bi$i olmaz abi 10 dolara bi$i olmaz abi diye Cin ordusunun farmlayarak cikardigi end-game itemlarindan birini alicak adam. Noldu ? Bitti abi oyun i$te. Duydugum kadariyla zaten Blizzard her yapilan sati$tan 0.10$ aliyormu$. Daha ne kaldi anlatmaya ? $imdi biz inaniyor muyuz ki Blizzard milleti olabildigince cok RMAH a yoneltmeye cali$micak ? Ben inanmiyorum cunku boyle bi auction house acan adamlarin ba$ka bi derdi olamaz.

Ama $oyle bi$i var. Hardcore charlar RMAH tan ali$veri$ yapamiyorlar. Sadece in-game trade yapabiliyorlar diger HC oyuncularla. Hardcore eskisi gibi yani
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

wizardla bitirdim şimdi o da baya güçlü olmuş, force wave akıyo

Force Wave hakikaten çok iyi olmuş. Ben Demon Hunter, Wizard ve Monk'la bitirdim betayı, hakikaten karakterler birbirinden güzel olmuş.

Gangren said:

WD ile de bitirdim şimdi, Monk'a göre ÇOK kolay olmuş. İlk levelda gelen zombie doglar hiç ölmüyor zaten. En son 32 tane Minor Healing Potion stacklenmişti.

Spark'a tek runda 5 civarı rare düşmüş, ben WD ile oynarken 1 tane bile düşmedi, üstümde MF'li item olmasına rağmen. Random lewt is random.

Companiona sadece javelin verebildim, diğer itemler kırmızıydı yine.

Farklı bir güzellik ise, dungeonlar random yaratılırken içindeki mini-eventish şeyler de random oluyor sanırım. Farklılık açısından güzel.
Mesela:

"Monkla oynarken"

Ölmek üzere olan bir guard geldi, monsterları odaya kitlemeye çalıştık dedi ve öldü.

"WD ile oynarken"

Guardın olduğu levelda cüce gibi bir miner tarzı vardı, yetişemeden öldü. Sonra yine aynı bölümlerde bir civilian geldi, zombiye dönüştü falan.

Beta bayağı kolaydı zaten ya, bende de hayvan gibi health potion birikti bütün karakterlerde.

Bu arada bana da 2 kere Legendary (Griswold's Edge) düştü Ruins of Tristram'dan. :P

Random eventlere gelirsek:

"Jar of Souls"
Jar of Souls eventi çok eğlenceliydi. 1 dakika boyunca sürüsüne bereket iskelet summon oluyor, hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Çok eğlendim o kısımda.

"Random Event"
Başka aklıma gelen; Milletin asıldığı bir ağaç vardı, bedenini bulup kocasının yanına nakletmemizi isteyen bir hayalet vardı. Ha, bir de tam event sayılmaz ama Diablo II'deki Warriv'in cesedi ve günlüğünü buldum bir ara da. :D

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...