Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diablo 3 - Genel Topic

Xo

Öne çıkan mesajlar

Blizzard'in gozunu seveyim. Butun firmalar yeni oyun duyururken fake CGI video gosterir, sonra hicbir bilgi alacagin kaynak vermez, Blizzard, oyunu yapmis, CGI'in allahini gostermis, oynanabilir halini sunmus, web sitesini hazirlamis, Deckard Cain'in journal'ini falan koyup zenginlestirmis. Oyun duyuracaksan boyle duyuracaksin.

Sundan eminiz ki Oyun 2009 sonu yada 2010 ortasi cikacak, o zamana kadar oyuncularin sikayetleriyle yon vereceklerdir. Warcraft 3'un ilk duyuruldugu zamanki tarzina, screenshotlarina bakin... Son halinden oldukca farkli oldugunu goreceksiniz.

Diablo'da bu degisime ugrayacaktir.
Sosyal ağlarda paylaş

alpha videosuydu o, en az milyonlarca defa kontrol etmislerdir istediklerini gosterebilmek icin.

Daha 1-2 senesi var kesin, hem piyasayi SC 2 ile kontrol etmek icin hem de oyunu mukemmele mumkun oldugunca yakin hale getirmek icin.

Sam sen bu turuncudan da sikayet ediyomussun diye duydum Pati de, ne is? :D
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:
O rio bravoya gittiğimizde sunduğun argümanları hatırlasam sürcektim ben şimdi öne ama sen starcraftı seviyo muydun sevmiyo muydun onu bile unuttum

severim de "tüm zamanların en iyi rts'si" iddiasına katılmıyordum. ondan ötürü dark ve başka arkadaşlarla takıştığımız başlıklar vardır 5-6 senelik. :) hatta iki hafta önce benzer bir tartışmayı wow için yaptık, dark blizz extreme sports departmanı kurduğu için e-sport olduğunu iddia ediyordu. (:P)

evet turuncuyu da forum gibi yazı ağırlıklı siteler için sevmiyorum, içinde kırmızı karışımı olan renkleri genel olarak daha doğrusu. beti benzi solmuş yeşili kullanıyorum şimdilik ama mümkünse mavi karışımlı renkleri tercih ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

hmm, demin lore & environment art panel videosunu izledim, anlaşılan benim alıntı yaptığım gamespot raporunda yazım hatası var. zira adam videoda "stilize olsun ama cartoony olmasın istiyoruz" diyor. iyi neyse, niyeti bozmamışlar anlaşılan.

lead world designer leonard boyarsky imiş ki büyük bir artı oyun için ama adamın adına üzüldüm şahsen heh, ekşın rpg'de harcanmaması gereken bir yetenek. :/
Sosyal ağlarda paylaş

Herkes anlasın diye tane tane yazıyorum. Burası forum. İnsanlar fikir alış-verişi yapar. Bunlar da samin fikirleri.

-Neymiş?
+Sam'in fikirleriiiiiii...

Evet.

Sam optimum nedir bilir misin? En iyi değil, mevcut durum için en ideal tercihtir. Blizz oyunları optimum eğlence/gerçekçilik/grafik dengesini tutturabildiği için satıyor. Texturelar azmış mazmış bunlar donuk ekran görüntülerinde ancak dikkat çeker, oyunu oynarken farkedilmez bile.

Ben Boyarsky SC MMOda çalışıyor sanıyordum, çok gizli hiç bişey söyleyemem falan demişti blizze ilk girdiğinde. Kalite adam ama, D3 kaliteyse ondandır. Bide myth > SC, ama ben mikro falan sevmeyen adamım.
Sosyal ağlarda paylaş

bilirim de 2008'den sonra çıkacaksa oyun eski kalacak, dikkat ettiysen önceki mesajlarımda hep oyunun çıkış tarihinin belirsizliği yüzünden söylüyorum. şimdi çıkıyor olsa oyun eyvallah.

high'da filan böyle olursa eski kalacak 2009 ve sonrasında, nedenini de birkaç kere izah etmeye çalıştım. kasların doku üzerine çizimle gölge efektiyle sağlanması geride kaldı yani biraz. 4 yıl önce çıkan makineleri hedefliyorlarsa bilemeyeceğim orasını ama bu oyun minimum radeon 9xxx ya da geforce 5xxx ile yetinmez herhalde?

neyse buna da bazı arkadaşlar "geliştirirler" diyor, olabilir. video benim de çok hoşuma gitti esasen, umarım d2 kadar zamanının gerisinde olmaz oyun çıktığında grafikler.
Sosyal ağlarda paylaş

Blizzard in bu kadar cok seveninin olmasinin en buyuk sebeplerinden biri oyunlarinin her zaman aciklandiklari zamandaki entry level basit bilgisayarlar tarafindan rahatlikla oynanabiliyor olmalariydi. Eger Warcraft 3 u eski bilgisayarlar kaldirmasaydi (Intel 950 gibi igrenc bi grafik kartinda bile cok guzel calisirdi hatirlarsaniz) DOTA simdi bu kadar buyuk olmazdi, Warcraft bu kadar buyuk olmazdi. WoW bile basit grafiklere dusurulebilip calisiyor.

Blizzard oyunlari hayalgucu icin yapiyor. Oyunu oynarken kendini oyuna kaptirabilmenin sebebi super detayli texturelar degil oyunun oynanisi, basit kurallarla uretilen detayiydi.

O yuzdendir ki Blizzard a guveniyorum ben, oyun rahat rahat calisicak bir kac yil onceki iyi bilgisayarlarda, ha videodaki gibi super detaylar olmicak tabi, ama bazi oyuncular icin (ben ornek olarak) oyun grafikten ote birsey. Benim sahsen bir ihtiyacim yok super gercekci grafiklere oyuna kendimi kaptirabilmem kendimi oyun icinde hayal edebilmem icin.
Sosyal ağlarda paylaş

ben bu grafik eski kalicak konseptini bi turlu anliyamadim, grafikler 1 sene geride olsa nasil bir sorun veya rahatsizlik olucak? hassas gozleriniz rahatsiz mi olur? yoksa oynanisa bi etkisi mi olur? dota oynuyoruz hala hayvanlar gibi zevk alarak, SC dunya capinda cilginca oynaniyo, diablo daha az olsa da o da hala oynaniyo, nedir bu oyunlarin alamet-i farikasi? en yenisi 5, en eskisi 10 yil once cikmis bu oyunlarin, grafikleri de yenilenmedi hicbirinin, "eski grafik"liler. sacma sapan, soyle elestirsem, boyle elestirsem, elestirmencilik oynayalim yapiyosunuz, gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:
bişe' diyeceğim ama tepki almaktan korkuyorum.

potion içmek ilk iki oyunda önemki olaylardı, şimdi direk yerden alıp iyileştiğimize göre; oyunda yapılacak 2-3 hareketten birisinden olmuş olmadık mı?

x-men'in veya marvel'ın son zamanlarda çıkan hack&slash veya benzeri oyunlardaki gibi düşen health balları alarak ölümsüz bir şekilde dolaşmıycaz büyük ihtimalle.
daha ziyade rest'in yerine geçecek bence.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:
ben bu grafik eski kalicak konseptini bi turlu anliyamadim, grafikler 1 sene geride olsa nasil bir sorun veya rahatsizlik olucak? hassas gozleriniz rahatsiz mi olur? yoksa oynanisa bi etkisi mi olur? dota oynuyoruz hala hayvanlar gibi zevk alarak, SC dunya capinda cilginca oynaniyo, diablo daha az olsa da o da hala oynaniyo, nedir bu oyunlarin alamet-i farikasi? en yenisi 5, en eskisi 10 yil once cikmis bu oyunlarin, grafikleri de yenilenmedi hicbirinin, "eski grafik"liler. sacma sapan, soyle elestirsem, boyle elestirsem, elestirmencilik oynayalim yapiyosunuz, gerek yok.

cevabını vermiştim birkaç sayfa geride, çok kısa özet:

hayata bir defa geliyoruz, bir oyuna bilmemkaç saat gömeceksek endüstri standartlarının yıllarca gerisinde olmasın mümkünse.

"blizz yaptı oldu" 'argümanları' matematiksel sabitmiş gibi kabul görüyor da grafik kalitesinin önemi kanıtlanması gereken bir denklem midir? oyunla ana etkileşim kaynağımız yani daha ne? eski grafikli bir oyun çıkınca eleştirilmiyor mu hiç?

ha bir de wc3, sc, d2 öyle bir oynanıyor demişsin ki milyonlar oynuyor böyle. hatta en son nesil grafikli oyunları oynayanlar daha azdır kesin. (:P)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...