Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diablo 3 - Genel Topic

Xo

Öne çıkan mesajlar

vaako51 said:

üç beş tane ingilizceye hakim arkadaş oyundan zevk alarak oynasın diye, ce edition ları sorunsuz alsınlar diye yüzlece kişinin oyundan bi b.k anlamadan oynamasını istemek nasıl bi mantıktır anlamadım :/ gümrük sorunu, sitelerin göndermemesi sorunu aşılmayacak bi sorun değil.

vaako, kaç yaşında oldugunu ögrenebilir miyim acaba?
Sosyal ağlarda paylaş

kanuni farkındaysan kimse "türkçe dilini dünyadan kaldıralım" demiyor. oyun türkçeye çevrilirse bütün serinin hikayesi bir anda dede korkut masalı haline gelecek çünkü ingilizce'deki pek çok terimin kültürel farklılıklardan dolayı karşılıgı yok. britanya'nın köpegi oldugumuzdan degil yani, sakin ol.
Sosyal ağlarda paylaş

turkiyede ingiliz amerikan yokmus gibi konusmanin bir manasi yok, yok getirici firma sadece turkce getirecekmis de kilmis tuymus, sacmaligin daniskasindasiniz ha :)

sonucta 7 yas ve uzeri oyun (larin cogu) ne guzel iste anadilinde oyun oyanayacak ve anlayacak cocuklar.

oyunlardan ingilizce ogrenenler de artik dogru durust ingilizce ogrenirler bir ise yarar.

rage oldum sacma bir sekilde :D

sakinleseyim az :P
Sosyal ağlarda paylaş

demian said:

kanuni farkındaysan kimse "türkçe dilini dünyadan kaldıralım" demiyor. oyun türkçeye çevrilirse bütün serinin hikayesi bir anda dede korkut masalı haline gelecek çünkü ingilizce'deki pek çok terimin kültürel farklılıklardan dolayı karşılıgı yok. britanya'nın köpegi oldugumuzdan degil yani, sakin ol.

tamam anladim ben de isteyen istedigini alir oynar bunu neden sanki dunyanin sonuymus gibi karsiladiniz ki :D
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

demian said:

tamam anladim ben de isteyen istedigini alir oynar bunu neden sanki dunyanin sonuymus gibi karsiladiniz ki :D

okusaydın 2 dakika zahmet aynı şeyi söylediğimizi anlardın
Sosyal ağlarda paylaş

ya alirsin neden alamayasin , ben senin bu tavrini anlamis degilim, hani her cikan AAA oyunlarin Ce si turkiyeyemi geliyor ki gumrugu bu kadar dert ettin, tamam haklisin, ancak CE versiyonlarinda tek uretim var diye biliyorum ben, anca 1 sene sonra falan coook tutarsa wow gibi cevriliyordur.

emin degilim ama ben CE olarak daha wow bile gormedim localize edilmis.
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer oyun türkçe olursa elitizminden bişeyler kaybedecek, plebler tarafından da rahatlıkla oynanabilecek. Benim burda karşı olduğum şey, elit kişisel zevklerime geniş halk kitlelerinin de ulaşabilmesi. Yok çevirisi kötü olurmuş yok CE bulamazmışım açıkçası çok önemli değil. Fakat ingilizce bile bilmeyen proleterlerle aynı klasmana koyulmak istemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Eğer oyun türkçe olursa elitizminden bişeyler kaybedecek, plebler tarafından da rahatlıkla oynanabilecek. Benim burda karşı olduğum şey, elit kişisel zevklerime geniş halk kitlelerinin de ulaşabilmesi. Yok çevirisi kötü olurmuş yok CE bulamazmışım açıkçası çok önemli değil. Fakat ingilizce bile bilmeyen proleterlerle aynı klasmana koyulmak istemiyorum.

cok basit kriterin varmis elit olmak icin :)

kim ne koyacak seni bir kefeye baskalari ile, nasil bir toplumdasin anlamadim ki , oynadigimiz ya da oynayacagimiz sey sol klikle pit pit mob kestigimiz bir oyun , bu oyunla nasil bir elitlikten bahsediyorsun bunu anlamadim, oyun oynayarak nasil bir elit kitleye aitsin onuda anlamadim, oyun oynayan elit kisim mi var bunu hic cozemedim..

saka mi yaptin onuda anlamadim :)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...