Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diablo 3 - Genel Topic

Xo

Öne çıkan mesajlar

Suark said:

pronoit said:

abi eskiden aklinda kurduğun itemlarin gereksinimlerine göre stat giderdin.zaten diablo=item (yoksa sol click simalasyonu)

Kınadım,
taklitlerinden hiçbiri bu oyunun ambiyansını yakalayamadı.
Tamam herşeyi anlarım da, şu oyunu böyle sığlaştırmayın yahu. Oynadıgından zevk aldıran, senı orada hıssetıren ender oyunlardan bırı benım ıcın ( cok fazla falso oyun var, isterse gerçek grafik olsun, düzgün müzik falan bilan olmadı mı ambiyans olmuyor efendim ).
Diablo sadece item olsaydı, oyunu hiç oyanamaz, direk jamella'yı kurar en güzelleri dizer takılırdık değil mi?

ihh. diablo 1'i kast ediyorsan evet. tirsa tirsa oynardım(belki de yaşla ile ilgilidir) fakat gel gör ki diablo 2'de tüm aramalarıma rağmen ambiyans göremedim. blizzardın yeni oyun yapmasına sadece izleyeceğim sinematiklerden ötürü sevinir hale geldim o kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

Butcher'ı lvl4'ten falan geri dönüp kesiyodum ben de, gene de geriliyodum. Bi de o Zhar the mad denen denyo mage kadar sinir bozucu mob yoktur. Warriorla oynarken sinirimden klavyeyi ısırıcaktım, 1 tane ekliyorum hop teleport. sırf o anten yüzünden towna gidip ok almıştım varyora :D
Sosyal ağlarda paylaş

Act 1 ilk oyunla aynı sayılır. Aynı ruh, değişik renkler. Monastery olmamış.

Act 2 süper, Lut Gholein, Arcane Sanctuary, Tal Rasha's Tomb, Sewers, dört dörtlük resmen.

Act 3 de güzel yani ormanı başka türlü yapamazsın ama ormanda karanlık güçlerle savaşmak ne bileyim bir garip

Act 4 tam bir rezalet. Cennetin son kalesine, cehennemin merkezine bak. Cehennemin dibine girmişsin, D1 catacombs veya hell kadar tırs yok. Butcher'ı dışarda öldürdükten sonra bile o odaya girdiğinde bir titreme hissedersin.

Act 5 de çeşitli ve güzeldi.

Yani böyle act act ele almak yanlış bence. Sorun genel tırs atmosferin D2'de olmaması. Cathedral seferinde tanıdığı herkesi Butcher'a kaptırmış sarhoş veya arazide nerden geldiği belirsiz magicalları pazarlayan tek bacaklı çocuk, lanetli deli kral falan yok. Müzik, abiyans da öyle. Grafik desen WoW'a hazırlık.

Cuce said:
diablo2 fallout'a 87 basar atmosferde

Bazen Blizz maaşa mı bağladı diye merak ediyorum. Fallout sanat yönetimi derslerinde okutulabilinecek bir oyundur. Gerçi bu forumda Bioshock'da atmosfer yok diyen de çıkmıştı, şaşırmamak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Diablo ile Fallout karşılaştırılamaz bence, diablo bir kere bile silahını boşa savurmadığın Hack&Slash bir oyundur. Fallout tek bir kurşun bile sıkmadan büyük bir kısmını bitirebileceğin RPG'dir.

Atmosfer olayını karşılaştırmakta yanlış bence sonuçta herkesin beklentileri başkadır. Kimisi büyü ve kılıç sever, kimi kıyamet sonrası yıkımın etkileyiciliğini sever. Dolayısıyla bu farklı kafadaki kişiler, farklı dünyaların atmosferinin içine kendilerini sokmakta zorlanabilirler.

Haa tabi eklemek isterim fallout gibi oyunların atmosferi diyaloglardaki derinliktedir genelde. Görsel olarak bir yere kadar atmosfer vardır. Diablo'nun atmosferi müziklerinde görsellerinde ve ara ara tadımlık verilen bilgilerdedir. Sonuç olarak fark var yani..
Sosyal ağlarda paylaş

gerek yok yahu ikisininde yeri ayrı. Ayrıyeten bak nedenini negzel özetlemiş
Eldarduil said:

Diablo ile Fallout karşılaştırılamaz bence, diablo bir kere bile silahını boşa savurmadığın Hack&Slash bir oyundur. Fallout tek bir kurşun bile sıkmadan büyük bir kısmını bitirebileceğin RPG'dir.

Atmosfer olayını karşılaştırmakta yanlış bence sonuçta herkesin beklentileri başkadır. Kimisi büyü ve kılıç sever, kimi kıyamet sonrası yıkımın etkileyiciliğini sever. Dolayısıyla bu farklı kafadaki kişiler, farklı dünyaların atmosferinin içine kendilerini sokmakta zorlanabilirler.

Haa tabi eklemek isterim fallout gibi oyunların atmosferi diyaloglardaki derinliktedir genelde. Görsel olarak bir yere kadar atmosfer vardır. Diablo'nun atmosferi müziklerinde görsellerinde ve ara ara tadımlık verilen bilgilerdedir. Sonuç olarak fark var yani..
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...