Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oyun hakkında izlenimler

Malkochoglu

Öne çıkan mesajlar

bugun daha ilk 6 kişilik instance ımı yaptım black castle da. Gayet hoşuma gitti. Oyunda normalde girip bir kaç quest yapıp çıkıyorum. Ne zaman böle birileriyle quest , instance yapıyorum o zaman keyifli oluo ve uzun süre oynuorum bu oyunu. O bakımdan mighty thor a hak veriyorum. ben de onun yerinde olsam tahminen baya zevk alırım guild dır raidlerdir. Bizim VAY AK de ses yok 2-3 kişi online oluo maksimum zaten guilddekiler hep 50-60 ben daha 36 yım. Kimse de yok bearber quest yaptığım etraftaki insanlarla sosyalleşmeye çalışıyorum. adamın tekine yardım ediorum falna yolda gördüüm . Anca o şekilde zevkli .

bakalım 2h afta sonra account kapanıcak o zamana kadar beni daha oyuna bağlıcak bişeyler çıkarsa devam ederim.

Ayrıca oyun o kadar abartıldığı kadar kötü değil, hatta kötü bile değil. gayet güzel bi oyun. Fakat neden beni tatmin etmio gerçekten bilmiorum küçük küçük bir sürü neden var herhalde. Sürekli instanced olması oyunun, bazı buglar ve en önemlisi oyunu yalnız oynuo olmam herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

Darksun said:
Benim anlamadığım siz oyunu bırakıyorsanız başkasının ne yaptığı sizi niye ilgilendiriyor? Ve niye funcom a para ödemeye devam edecek kerizler kimler tarzı bir başlık açma ihtiyacı hissediliyor?

sonra bırakıyorsan çek git diyince ben suçlu oluyoruk KO oyuncusuymuş.hayatımda oynamadım KO.neler yazmışsınız neler.darksun ın dediği gibi oynamak isteyenleri keriz yerine koyuyorsunuz sonrada forumda etik diyorsunuz.evet oynamak istiyorum.bilgisayarımda 40 50 fps alıyorum.ohhh devam edeceğim.
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:
ya sev ya terket! dokanma çocukların funcom una.

kimse funcom a dokunma demedi.konuyu hemen taraftarlığa getirmişsiniz.insan kendisi nasıl ise çevresini öyle görürmüş.sanırım sizin içinizde bazı firmalara dokunmama kültürü var.fakat sizin warhammer çıkınca eğer bu kadar eleştirisel yaklaşmayacaksanız bunda art niyet arayacağım.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:
AoC'tan hız kazandık Warhammera kafa göz dalacaz :D. Yanlız şöyle bir durum var AoC o kadar alfa-beta vari çıktıki, Warhammer bundan daha sıkıntılı daha sorunlu çıkamazartık, bu durumda ne desek cevap sabit olacak "en azından AoC'tan iyi"

işte peşin fikirlisiniz.tamam iyi paşam. taraftar mode on
Sosyal ağlarda paylaş

thunder river'daki selalenin onunden atimla gecmek bile haz veriyor bana. Dayanamadim atladim sonunda salaleye, karakterim yuzmuyor ben yuzuyorum sanki. Wow'da ki bicimsiz Taurenimle yada orcumla hic boyle bi butunlesme hissetmedim.
Performansimi dusursede yuksek cozunurluk aciyorum. Kalkanimin ustunde gunesin yansimasi, pas lekeleri, manzara. Baslikta takmiyorum gorunmez yaptim Karakterimin suratina her baktigimda guluyorum.
Bu zevk meselesi tabi warhammer'in grafikleri closed beta videolardan seyrettigim kadariyla wow'un tipa tip aynisi biraz daha gri tonlusu sadece. Bana zevk vermiyor boyle cizgi film kahramani kilikli sundurme lastik adamlar.
Sosyal ağlarda paylaş

hunty said:
thunder river'daki selalenin onunden atimla gecmek bile haz veriyor bana. Dayanamadim atladim sonunda salaleye, karakterim yuzmuyor ben yuzuyorum sanki. Wow'da ki bicimsiz Taurenimle yada orcumla hic boyle bi butunlesme hissetmedim.
Performansimi dusursede yuksek cozunurluk aciyorum. Kalkanimin ustunde gunesin yansimasi, pas lekeleri, manzara. Baslikta takmiyorum gorunmez yaptim Karakterimin suratina her baktigimda guluyorum.
Bu zevk meselesi tabi warhammer'in grafikleri closed beta videolardan seyrettigim kadariyla wow'un tipa tip aynisi biraz daha gri tonlusu sadece. Bana zevk vermiyor boyle cizgi film kahramani kilikli sundurme lastik adamlar.

evet cimmerya dağlarında atınla koşturma yada saz müziği eşşinde stigyada pazarda yada piramitte dolaşmak ayrı bir zevkli enfes zevk alınıyor bende atladım o thunder şelalesine :D
Sosyal ağlarda paylaş

ucunbiri said:
Adiemus said:
2-3 gün önce geldi benim oyun da. Hayal kırıklığı oldu bariz. Verdiğim paraya acıdım. Devam etmem heralde, çok kötü.

abi kusura bakmayın da cılkı çıktı bu işin biraz da
tamam oyunda bir sürü bug var hala düzeltilemeyen vs. ama oyun çok kötüden oldukça uzakta

yani kusura bakmayın da ben inanmıyorum şu oyunu 60-70 fps ile oynayabilecek durumda olan bir adamın şöyle yorumlar yapacağını

çök kötü ne demek ya hiç birşey yapmasan gezesin geliyo dağ bayır inanılmaz efekteler var karda koşmak suya dalmak vs.
wowa 2,5 sene para ödedim aynı parayı şu oyuna 1 senede ödesem yine de aoc ye değil wowa yanarım lvl 20 bile olmamış adamların her gördüğü topicde oyunu boklamasından gına geldi diyebilirim

Evet süper efektler var, mesela yüzerken zıplayabiliyor karakter. Bu oyunun daha en az 1 senelik çalışması var. Kontroller kötü, arayüz sıfır, çok hantal bir yapısı var. Bu oyun hakkında en iyimser yaklaşım olarak; düşünce güzel, uygulama çirkin diyebilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Ferrero said:
bu oyunun yalan olma sebebi nedir ?
wow da dandik bi oyun mesela bence.
ultima tadını verir mi warhammer ? vermez.

ultima tadını hiçbiri veremez bence şu saatten sonra da,
aoc katlanılabilir seviyeden fazla bugla dolu olduğu için tepki çekiyor diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:
bugun daha ilk 6 kişilik instance ımı yaptım black castle da. Gayet hoşuma gitti. Oyunda normalde girip bir kaç quest yapıp çıkıyorum. Ne zaman böle birileriyle quest , instance yapıyorum o zaman keyifli oluo ve uzun süre oynuorum bu oyunu. O bakımdan mighty thor a hak veriyorum. ben de onun yerinde olsam tahminen baya zevk alırım guild dır raidlerdir. Bizim VAY AK de ses yok 2-3 kişi online oluo maksimum zaten guilddekiler hep 50-60 ben daha 36 yım. Kimse de yok bearber quest yaptığım etraftaki insanlarla sosyalleşmeye çalışıyorum. adamın tekine yardım ediorum falna yolda gördüüm . Anca o şekilde zevkli .

.

sanctum of burningsouls a bi gir black castle ı hatırlamıyacaksın :D

benim gördüğüm sıkıntılı insanlar 90% pvp serverı ahalisi.FFA pvp mmo dünyasında çok alışıldık birşey değil wowdaki outdoor pvp sistemine alıştıktan sonra adamı üzer.FFA pvp nin iki temel kuralı var.Birincisi tek başına oynamayın oynayacaksanızda combata nezaman gireceğini kendi seçen tercihen sneak olabilen bir karakter ile oynayın.İkinici kural FFA pvpde iyi guild herşeydir mutlaka aktif ve kalabalık bir guildiniz olsun zira pvp serverının insanı biraz hazımsız oluyor hemen bir örnek vereyim.

evelsi gün 3 arkadaş pvp serverındaki karakterlerle dolanıyoruz 2 tanesi 3 bir tanesi 7 lvl üzerimizde bir 3 ile karşılaştık saldırdılar kestik sonra kampladık adamlar noobsunuz demeye başladı ki ayağının altında yatan birinden açıkcası beklemiyordum sonra birtane bizden 4 lvl yüksek adam daha çağırdılar gene kestik bunları sonra bir tane daha adam geldi onlar cücükledi.bizden bir arkadaş öbür karakteriyle geldi ki en yüksek lvl lı adamlarıyla arasında 1 lvl var 3vs5 gene kestik en sonunda bekleyin 80 leri getiriyoruz dediler öhhhhh dedim ignoreladım.

pve cromda çok güzel türk guildleri var (bence birleşmeleri gerek) sessiz sakin gayet casual şekilde güzel muhabbet eşliğinde oyun oynayıp keyif alınabilir.

NoT:bug bug bug da feat sorunlarını çıkartırsanız oyundaki bugların toplamı 1 sayfa etmiyor bkz official forum
Sosyal ağlarda paylaş

Adiemus said:
ucunbiri said:
Adiemus said:
2-3 gün önce geldi benim oyun da. Hayal kırıklığı oldu bariz. Verdiğim paraya acıdım. Devam etmem heralde, çok kötü.

abi kusura bakmayın da cılkı çıktı bu işin biraz da
tamam oyunda bir sürü bug var hala düzeltilemeyen vs. ama oyun çok kötüden oldukça uzakta

yani kusura bakmayın da ben inanmıyorum şu oyunu 60-70 fps ile oynayabilecek durumda olan bir adamın şöyle yorumlar yapacağını

çök kötü ne demek ya hiç birşey yapmasan gezesin geliyo dağ bayır inanılmaz efekteler var karda koşmak suya dalmak vs.
wowa 2,5 sene para ödedim aynı parayı şu oyuna 1 senede ödesem yine de aoc ye değil wowa yanarım lvl 20 bile olmamış adamların her gördüğü topicde oyunu boklamasından gına geldi diyebilirim

Evet süper efektler var, mesela yüzerken zıplayabiliyor karakter. Bu oyunun daha en az 1 senelik çalışması var. Kontroller kötü, arayüz sıfır, çok hantal bir yapısı var. Bu oyun hakkında en iyimser yaklaşım olarak; düşünce güzel, uygulama çirkin diyebilirim.

abicim sen efektin ne demek olduğunu biliyor musun acaba sor bakalım bir kendine görsel efektle suda zıplayabilmeyi nasıl bağdaştırıyorsun ?

wowda da molten cora da lavların içine düşüp frost bolt atıyodun veya suyun altında fireball cast ediyodun bu mudur mantalite ?
Sosyal ağlarda paylaş

Adiemus said:

Evet süper efektler var, mesela yüzerken zıplayabiliyor karakter.

Yüzeken zıplamanın sana bi zararı varmı ? Yok.
Adiemus said:

Bu oyunun daha en az 1 senelik çalışması var.

Neye göre 1 sene ? Grafikse makinanın suçu iyi makina al oyna.
Buglarsa zaten düzeltiyorlar, hiç bir oyunca releaseden sonra ilk 4-5 ay tam oturmaz, ortalama süre 6 aydır.
Adiemus said:

Kontroller kötü

Kontroller şimdiye kadar düşünülmüş en iyi combat sistemi, tek tuş spam yapma olayına son, active shield, block özellikleri ile el yeteneğine bakıyor.
Karaktere tamamen hakimsiniz. ilk başlarda alışmak zor ama alışıldığında 2 tuşla öldüğünüzü değil, adamın ne kadar iyi pvp yaparak sizi öldürdüğünü düşünüyorsunuz.
Adiemus said:

arayüz sıfır, çok hantal bir yapısı var.

Evet bu konuda sana katılıyorum çok hantal değil ama kötü daha iyi olmasını bende beklerdim fakat Devlerden biri yaptığı bir açıklamada Full api release edeceklerini söylemişti buda zaten custom edilebilir arayüze api desteği ile birlikte wowda gördüğümüz muhteşem arayüzlerin geleceğidir. Sadece Sabır
Adiemus said:

Bu oyun hakkında en iyimser yaklaşım olarak; düşünce güzel, uygulama çirkin diyebilirim.

Bana göre uygulamada güzel, bize alışılmamış gelen şey über grafikler, ve karakterlerin tek tuş spam yerine bir çok olaya göre hareket etmesinin sonucu olarak böyle gözüküyor. bugların çok olmasının nedenide budur.

Bir yazılımcı olarak şunu söylemeliyim, mesela bir oyun yapıyorsunuz karakterinizde nokta şeklinde, eğer karakteriniz sadece x doğrultusunda hareket ediyorsa kodu daha kısadır, hata şansı (bug) daha azdır. Ama karekteriniz x y z doğrularında istediği gibi gidiyorsa düşünemediğiniz en ufak ayrıntıda hatalar zinciri yaratırsınız. buda aynı şekilde combat sırasında bir çok şeye bakıyor bir çok özellik var doğal olarak en ufak bir mantık hatası buga sebeb veriyor, binlerce insan oynamadan o bugları keşfetmeniz münkün değil. Bende program yazıyorum iş yerimde yazdığım programı önce ben daha sonra diğer yazılımcılar test ediyor abi bu tamam sıfır hata diye satıyoruz ama müşteri buluyor işte hatayı. Yazılım yapmak heleki oyun yapmak excel açıp içine formul yazmaya benzemez :)
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

NoT:bug bug bug da feat sorunlarını çıkartırsanız oyundaki bugların toplamı 1 sayfa etmiyor bkz official forum

Beni rahatsız eden işte haritanın kaybolma bug'ı oluyordu. Gri oluodu relog yapmam gerekiodu falan. Bir de dün işte black castle de bossta bi wipe yedik sonra bi tanesi baktı ben sizi kırmızı görüyorum dedi ama adam partide, çıkardık tekrar invite etmeye çalıştık edemedik. Başka bi grupla geldik aynı şekilde onlara oldu böle instance a girioruz onlar başka instance da biz başka instance dayız falan. Sürekli bi partiyi oturtana kadar. Gece sonra herkes yatalım dedi yalan oldu =)

Fakat onun dışında bi de insanlar da herşeye "bug" deme psikolojisi var. Yine black castle da. bi yer var protector of set mi ne öle bi yılan var. Daldık hpsi inmiyor. Herkes böle kaçın işte dışarı çıkın bug bu falan demeye başladı. Sonra baktık orda göz var duvarda tepede onu yok edince kesiliomuş yılan. Göt olduk tabi hepimiz xP
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu beğenmeyen herkese aynı laflar. Ortalama 60 fps ile oynuyorum, makinam da kasmıyor gayet rahat. Ama kötü oyun işte, keşke iyi olsaydı da ziyan olmasaydı 75 liram. Wow ile falan karşılaştırdığım da yok. Wow da kötü bir oyun bana göre. Burda guild wars oynamış olan varsa söylediklerimi daha iyi anlayacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

Ne kadar iyi bir oyun olup olmadığı veya buglarının dengesizliklerinin durumu vs üyelik durumuyla belli olur burda savunma/saldırı yaparak değil. Bakarsınız subs durumuna ve oyunun ne kadar iyi/kötü release olduğu ortaya çıkar...Bu adamlar dediklerine göre 1 milyonlar başladı di mi ? Bu rakkam 500K altına inerse demekki oyun pekte matah release olmamıştır di mi ? bekleyip görecez...
Sosyal ağlarda paylaş

AoC atmosfer olarak beni en çok etkileyen mmo oldu, resmen çizgi romanın içine girdim dolaşıyorum hissini verdi. görsel tasarım ekibi çok iyi iş çıkarmış. atmosfer açısından ikinci sırada guild wars gelir söylemeden geçemeyecem :)

guild şehri kurmak ve bu şehri canlandırmak iyi bir fikir, ilerde guild şehirlerinin başka artılarının da olacağını düşünüyorum. guild şehrimizi tüm binalarıyla kurduk, upgrade etmeye başladık, bundan da büyük keyif aldık/alıyoruz.

pve serverında oynadığımdan pvp konusunda yorum yapmayacağım, evet karakterlerin elden geçmesi lazım tabi ama tamamen bir denge söz konusu olamaz, hiçbir oyunda olamaz, bunun olması için bütün karakterlerin aynı şeyi yapıyor olması gerekir. barbarian ve conqueror um var, şikayetim yok.

UI nin bir fırın ekmek yemesi lazım katılıyorum.

combat sistemi evet biraz daha komplike ama yetenek > item olmuş, iyi de olmuş. alışınca oldukça keyif alıyorum, fatalityler bazen olmadık zamanda gerçekleşiyor (rakiplere knockback atıp topuklayacakken fatality oluveriyor, fatality biterken rakipler kalkmış oluyor zaten)

gel gelelim buglara, bu kadar komplike bir oyunda tabi olacak, doğaldır. keşke biraz daha ince eleyip sık dokuyarak çıkartsalardı oyunu ama yapmadılar. ama bu buglar düzelecek sonsuza kadar öyle kalmayacak.

kısacası, tek sorun buglar ise, bir süre ara verilir sonra devam edilir. bu kadar yoğun eleştiriyi, yerlerin dibine batırılmayı hakeden bir oyun değil bence. kimseye de zorla oynayın demiyorlar :) çok güzel başlayıp sonra saçma sapan patchlerle kepaze olan çok oyun gördüm/oynadım.

edit: sistem olarak evet malesef stabil değil, iyi bir donanımla da oynanıyor olsa oyunda donmalar, göçmeler, kopmalar yaşanabiliyor malesef.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...