Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fatih Terim

Cantona

Öne çıkan mesajlar

maç topikleri çok karışık olduğundan ayrı açayım dedim.

maç kaybediyoruz terim başarısız, maç kazanıyoruz terim başarısız, yarı finale çıkıyoruz terim başarısız, takımın yarısı sakat oynatacak adam yok terim başarısız..

ya bu adam ne zaman başarılı olacak cidden biri bana söylesin ? adamın elinde c.ronaldo, messi falan mı var da açık futbol oynatamıyor, elinde cannavaro nesta savunma hattı var da savunma mı yaptıramıyor ?

sabri ye laf edersiniz, ama adam sabri yerine hamiti sağa çekerse de vay efendim hamit orda oynatılır mı dersiniz. gökhan gönül'ü terim mi sakatladı?

elemelerde takımı sırtlayan adamlar emre tümer varken hangi akla hizmet yıldıray gibi milli takıma namına en son 5-6 sene önce adam gibi oynamış futbolcuyu çağıracaktı ?

terim başarılıdır bu bu kadar net ve açık, sabri gibi topa vurmayı bilmeyen her pası boşa giden adamların, tuncay gibi sadece koşabilen adamların (son hırvat maçında biraz iyi oynadı sadece), kazım gibi ortada boş boş gezen adamların(bir portekiz maçında iyi oynadı), servet emre güngör emre aşık gökhan gibi kolu bacağı bir yerleri sakat adamların olduğu takımı yarı finale çıkartmış hem de mucize maçlarla..

bunu terim mi yaptı evet terim yaptı. terim öncesi bu milli takım geriye düştümü dağılırdı özellikle de bazı kesimlerin şu çok beğendiği ersun zamanı. ama geldi o dönemde bile takımı potaya soktu. Türk takımlarında daha doğrusu kadrosu çoğunlukla Türk olan takımlarda teknik taktik falan hikayedir, önemli olan takıma gereken hırsı inancı verebilmektir.

saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

COMEBACK KINGS

bu takim eleme gruplarinda bircok macta geriye dusup, puan cikarmayi basarabilmistir.

(bkz: 28 mart 2007 turkiye norvec maci) 0-2'den 2-2

(bkz: 24 mart 2007 yunanistan turkiye maci) 1-0'dan 1-4

(bkz: 8 eylul 2007 malta turkiye maci) once 1-0'dan 1-1; daha sonra 2-1'den 2-2

(bkz: 13 ekim 2007 moldova turkiye maci) 1-0'dan 1-1

(bkz: 17 kasim 2007 norvec turkiye maci) 1-0'dan 1-2

daha sonra da euro 2008 iste. herkesin bildigini tekrar yazalim:

(bkz: 11 haziran 2008 isvicre turkiye maci) 1-0'dan 1-2

(bkz: 15 haziran 2008 turkiye cek cumhuriyeti maci) 0-2'den 3-2

(bkz: 20 haziran 2008 hirvatistan turkiye maci) 1-0'dan 1-1
Sosyal ağlarda paylaş

ya nesi başarılı skor yorumculuğu yapmayın.

takımın santaforu yok, bi semih var. portekiz maçında kadronun nesi iyi. takımı emre ne zaman sırtladı?tümer en son ne zaman futbol oynadı?

FT in takımı toplamak için yaptığı ekstra bişey yok. mahalle baskısının dediği şeyleri yaptı, hamiti öne çekti falan filan. bide allah yardım etti emre sakatlandı. şimdi lazım olduu maçta iyileşir inşallah.

FT nin futbolcularla diyaloğu iyidir ona bişey diyemem.
Ve adamın elindeki futbolcular gayet iyi fakir edebiyatı yapmayın şurda.
FT takımı mecburiyetten doğru yaptı.
Sosyal ağlarda paylaş

adamın bi olayı var ve iste en cok basarılı olduu sey: gaz vermek. oyunculara gazı verdi mi yururun aslansınız kaplansınız dedi mi, bi de mac boyunca kenardan el kol hareketi, bagırma cagırma... o zaman bi seyler yaptırabilio takıma. ama teknik olarak en azından su milli takımda cok basarılı olduu soylenemez.
Sosyal ağlarda paylaş

Fatih terim teknik konuda oyun oynatma konusunda bence cokta olmasa biraz beceriksiz kaliyor. Fakat kisiligi sayesindede bir cok avantaja sahip. Ozellikle boyle zor durumda kalan bir milli takimin basina direk boyle bir hoca lazim. Takımın yarısı sakat veya cezali. Baska bir teknik direktor olsa eminim bu oyunculara bu kadar gaz veremezdi. Fakat portekiz macindan baslayarak soyle bir bakarsaniz dalga gecilecek kadar vahim bir oyun stilimiz var. Ama demekki hersey oyun stili veya iyi oynamakla olmuyormus. Kazanmayi bilmek cok ayri bi faktormus. euro2008 de hic degilse bunu ogrenmis olduk. Eminim bi sonraki turnuvalarda cok daha iyi olacaktir hem fatih terim hem milli takim oyunculari.
Sosyal ağlarda paylaş

disardan konusmak her zaman kolay oldugu gibi turklerin %99 u zaten kendi capinda teknik direktordur. "spor yazarlari" resmen kene gibi cokuyor yok bu adam niye kadroda olmaz yok bu adamin mevkii burasi degil. boyle konusanlar acaba idmanlara felan mi giriyo sormak lazim. oyuncusunun kicinda ciban ciksa ordan gorecek teknik direktor (teknik heyet daha dogru olur) karsisinda 2 maci tribunden purosunu yakip izleyen dallamalar mi bilecek?

fatih terimin en buyuk gucu oyuncu oynatma yetenegi. adam bildigin kendi takiminda yedek duran adami alip aslanlar gibi top oynatiyor. ne bilim mesela emre asigi ilk kadroya cagirdiginda herkes bu ne lan demisti. dun gorduk ceyrek finalde gayetde guzel oynadi. adam inandigi, yeteneklerine guvendigi ve motive edebilecegi oyunculari seciyor (selcuk sahin fb de nasil oynardi bi de milli takimda nasil oynardi). gayetde basarili oluyor.

cok iyi hatirliyorum su an pek cogumuzun hatirlamadigi zamanin gol krali olan zafer (tam adini bile bir cok kisi gibi unuttum) kadroya alinmamisti. ulan resmen ic savas cikacakti yok efendim gol krali adam aday kadroda yok skandal felan. bir sure sonra kadroya alindi. 2 maca cikti ayagina top gelmedi. ondan sonrada ne transfer oldugu fenerde oynadi nede adini duyduk. milli takim farklidir, her oyuncu kaldiramaz.

kasilmasindan, triplerinden hoslanmayin (ki bana gore acayip eglenceli). kendisinden nefret edin. ama allahaskina sirf su yuzden de basarilarina da laf etmeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

medya acayip manipule gücüne sahip yalnız :)

ben ersun yanal zamanında , kadromuz daha iyiyken bugunlere göre terim gelsin isterdim hep daha başarılı bulduğum için, sonra terim geldi falan işte oh be dedim iyi oldu, ama bir süre butun medya adama çökünce insan diyor acaba kötümü yapıyor falan diye.

oysa gerçekte benim gözümde başarılı bir adam ,sadece uefayı bile kazanmış olmaları büyük başarı.

medya adamı dinden imandan çıkartıyor :p
Sosyal ağlarda paylaş

gazla çalışan bir takımız. fatih terim şuanda milli takımın başında başarısız. skor a göre yorum yaparsanız maçları izlettirmez başkalarına sorarsanız efsane teknik direktörmüş derler. ama işin aslı öyle değil. hanginiz şu ana kadar yapılam maçlarda aslanlar gibi oynadık maçın ilk dakikasından itibaren hak ettik diyebilir.

hırvatistan 120dk
çek cumh 90dk
isviçre 90dk
portekiz 90dk

toplam 390dk

toplamda sadece ve sadece 9dk skor olarak önde oynamışız.

çek maçı. çekler 2-0 ondeyken 2 tane 100% luk gol kacırdılar. onlardan biri gol olsa acaba 3 tanemi atacaktık gene. yada kaleci elinden kaçırmasa.

dün gene semih in golunde adamın kıçına çarpıp köşeye gitti. yoksa kalecinin üstüne geliyordu top.

istatistikler ortada. hamiti oynattığı yerin yanlış olduğu ortada. emre , emre aşık , mevlüt ve tümer in bu takımda bana biri açıklasın ne işi var. emre aşık dediğin adam canlı bomba. heran birşeyler patlatabilir. penaltıdan tut takımı 10 kişi bırakabilir. ve onu geçtim oynamayan adam lig de ne işi var takımda.

bunlara rağmen halen fatih terimin milli takımdaki başarısını tartışıyorsanız diyecek birşey yok. fatih terime ragmen futbolcular gazla ve hırsla oynuyor. şu takımın başında bilic , van basten olsa açıkçası oynayacağı futbolu düşünemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

eh ozaman skor yorumlarına devam edin bildiğiniz gibi. ama insanın hayatında şans devam etmez ama istikrar ve disiplin devam ediyor. gün gelecek bukadar şanslı olamayacağız ve bizi ciddi anlamda bir tarihi fark bekliyor olacak ozamanda artık sakatlar cezalılar yagmurdu kardı falan bok atacak şey bulunur tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:
eh ozaman skor yorumlarına devam edin bildiğiniz gibi. ama insanın hayatında şans devam etmez ama istikrar ve disiplin devam ediyor. gün gelecek bukadar şanslı olamayacağız ve bizi ciddi anlamda bir tarihi fark bekliyor olacak ozamanda artık sakatlar cezalılar yagmurdu kardı falan bok atacak şey bulunur tabi.

bu adam çok kötü ya öyle diyorsunuz. uefayı aldı, 4 sene üst üste şampiyon oldu, milli takımı ilk kez euro2008 e çıkardı, euro2008 de yarı final oynattı. hepsi de şans mı arkadaş ? biraz da saygı gösterip teşekkür edin. adam bu ülkenin gelmiş geçmiş en iyi td si.
Sosyal ağlarda paylaş

Luinir said:
mani said:

bu adam çok kötü ya öyle diyorsunuz. uefayı aldı, 4 sene üst üste şampiyon oldu, milli takımı ilk kez euro2008 e çıkardı, euro2008 de yarı final oynattı. hepsi de şans mı arkadaş ? biraz da saygı gösterip teşekkür edin. adam bu ülkenin gelmiş geçmiş en iyi td si.

onlara lafımız yok..
ama şu an oynattığı futbol malesef çok kötü...
eski formunda değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Luinir said:
mani said:

ben burda şuanki milli takımdaki durumundan bahsediyorum. uefa kupasını kazandırdığı sırada ciddi anlamda oynatıyordu takımı. ama uefa kupasından sonra kibiri ego su üst düzeylere çıktı. türkiyede liderlik semineri verirken milanda işine son verildiği açıklandı. artık düşünün nasıl bir ironidir bu.

fatih terim in geçmiş başarıları onun şuanda yaptığı hataları hafifletmiyor. biri çıkıpta bileğimizin hakkıyla rahat rahat kazandık diyemez yaptığımız son 3 maç için. hepsinde karşı tarafın sonsuz şansızlığı ve bizim inanılmaz şansımız söz konusu. bunu birbirinden alakasız dünyanın 4 bir yanındaki insanlar görüyorken bizim bukadar kör olmamız cidden çok komik.

ha evet. hırs , kazanmaya olan inanç ve amiyane tabirle gaz sonuna kadar var bizimkilerde. zaten insanlara sempatik gelende bu. ama ortada oynanan bir oyun yok. Geçen avrupa şampiyonasında yunanistan sırf defans ile iğrenç oynayarak kupayı aldı ve insanlar cidden artık avrupa şampiyonasından ümidi kesmişti. Bu şampiyonada turkiye nin yarattığı tek fark bir halt oynamamasına rağmen gösterdiği hırs ve oynadığı maçların skorları son dakikalarda değiştiği için oluşan heyecan.

Herkez bas bas bağırdı. hamit neden defansta oynuyor diye. sonra çek maçının sonlarına doğru eli mahkum hamit i ileri koydu ve nasıl oynadığını gördü herkez. ilk maçta neden arda yoktu. neden mevlüt oynadı ve sonraki maçlarda adı dahi geçmedi. Gün gelir fatih terim ben zamanında hata yaptım, hamit i yanlış yerde oynattım, kadroyu şahsi kaprislerim ve egom sonucunda yanlış kurdum ve hatalıyım derse ozaman eskiden elde ettiği büyük antrenör yakıştırmasını tekrardan kazanır. Ama bu gidişle ego su gittikçe büyüyen etrafa sataşarak inat ederek ve şansının yardımıyla kör topal ilerleyen bir adam durumunda.
Sosyal ağlarda paylaş

Futbol'da "bala göte" diye bir terim vardır.
Bizim ki o misal.
Kimse kendini kandırmasın.
Rüştü topa vuracak, karambolden Semih'in önüne düşecek, Semih vuracak savunmadan sekecek gol olacak. Penaltılarda eleyeceğiz Terim başarılı.
Şimdi 76' oyuna girdi diye Terim başarılıdır.
Doğrudur :)

Çek Cumhuriyeti'nde kaleci topu elinden kaçıracak, savunma bariz hata yapacak Nihat 2 çocuk koyacak Terim başarılı...

Fatih Terim başarısız bir performans sergiledi.

Nerden anlıyoruz?

"Alta geçmeden maç alamıyormuşuz"
Tarzı bir espri yapmasın kimse yahu.
Hele Fatih Terim hiç yapmasın.

Beğenmedim, beğenemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir takım hala 3 maç oynadıktan sonra, 1 maçta 30dk top yapamıyosa , o takımın TD si başarısızdır , gerçi 3pas üst üste yaptığımız maç hatırlamıyorum zaten, arkadaşın biri demiş %99 u TD dir türkiyenin diye , bende %90 ı skor yazarıdır diyorum, kadronun bu hale gelmesi, kadroya çağırılmayanlar, çağırılıpta gönderilenlerin hesabını 1 kişi vermelidir fatih terim, top oynamıyoruz, 1 maçta 30dk top oynayamıyoruz hala başarılı başarılı demeyin, takım iyi oynamadığı sürece o TD başarılı diildir, GS ye uefa kupasını aldıran terim başarılıdır , ama bu terim kesinlikle diil, adı Fatih Terim diye bi adamı boşu boşuna elinizde avucunuzda hiçbişey olmadan savunmayın, 70Milyon aynı maçı izlemekte, ve o milli takım 1 maçta toplam 30dk nın üzerinde (vasat + iyi ) top oynayamıyor, çok acı çok yazık..ve artık 3pas yapınca milli takım bu maçta iyi diyoruz, ne hale gelmişiz , nelere alıştırmaya çalışıyoruz kendimizi.
Sosyal ağlarda paylaş

teknik direktorluk sadece sahaya kadro surmekten ibaret değil. skora gore terim ne basarılı olur, ne de basarısız. terim'in iyi yaptıgı seylerde var suphesiz, bizim görmedigimiz, sahada oynanan futbolla anlayamayacagımız seyler.

terim'in kaybettigi nokta kendi antipatikligi, cocuk gibi herkese cevap verme arzusu, karizma olucam diye surekli kasılması. yoksa teknik direktorluk kariyerine bakarsak kimse bu adama kotu teknik direktor asla diyemez.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...