Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fringe (2008) - Fox

arcane

Öne çıkan mesajlar

toggie said:

Walternative (tu)

Jenerik müziği ve animasyonuna en başta uyuz oldum, sonra bölümü izleyince neden değiştiğini anladım hoşuma gitti. Ama esas versiyonuna resmen tapıyodum yani, hem müziğe hem de animasyona. Birden değiştiğini görünce iyi bi küfür ettim.

Herneyse, bölüm süperdi gerçekten. Oberserver ile daha önce geçen muhabbet tam olarak nasıl oturdu onu anlamadım ben. Sadece silver coin Peter'dan kalmaymış, observer'ın Walter'a verdiği. Onu anladım ama muhabbet neydi çözemedim.

Son 10dk kala acilen cıkmam gerekti evden izleyemedim, belki de ordadır dur tamamliyim ya, aaa napıyorum burda hayret bişi.

august adlı bölümde (2. sezon 8. bölüm ) walter ve observer august cafede konuşuyorlardı. lütfen peterı benden alma, arkadaşınla bir anlaşma yapmıştık ve yaptığımın doğru olmadığını biliyorum demişti hatırladın mı ? august ise bu amaçla walter ile iletişim kurmadığını belirtip, kurtardığı kız ile yarattığı dengesizliği nasıl çözebileceği konusunda walterdan yardım istemişti. walterın daha önce benzeri bir durumun üstesinden geldiğini belirtmişti. peter ise onu önemli yapman gerekiyor demişti.

o bölümde aklımızda kalan başlıca sorular şunlardı;

petera tam olarak ne olduğu, walterın ne yaptığı, neden pişmanlık duyup yaptığının yanlış olduğunu söylemesi ve observerların bu konuda nasıl bir rol oynadığı idi.

son bölüm bütün bunlara cevap veriyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Vay beeee tee zamaninda bilmisim hehe
Bu arada guzel bolumdu toparlama amacli umarim gene uzun bi ara vermezler VE bundan sonraki bolumlerde gene ana konuya baglı kalmaları lazım bı sure yanı eften puften seyler kesmez artık bu bolumden sonra.

Absolut said:

Bu arada Peterın diğer boyuttan olduğu kesinleşti. Asıl sorun bence ordaki doktorun oğlunu burdaki doktor kaçırdı diye bile olabilir hehe.

Sosyal ağlarda paylaş

Bella said:

mükemmeldi gerçekten 16.bölüm, boşuna beklememişiz.
çoğu soru cevaplandı.
bi de Walter'ın nasıl bir oyunculuktur o.
BAYA iyi.

evet aga Walter Harika oynuyor, bazen ruh halelri arasında gecişleri korkutucu dahi olabiliyor,

evet aslında herseyi walter baslatmıs olabilir, digerleri dedikleri grubun başı diger walter dahi olabilir, adamlar geldi goturdu diye

Sosyal ağlarda paylaş

sorgu ?

bir onceki bolumde binalarin yer degistirdigi esnada canli kalan adamin diger dunyadaki esi evli degildi buradaki evli idi, walterin esinin ve cocugunun diger dunyada birebir olmasi gayet zorlama ve milyarda bir olasilik gibi olmus. aklima yatmadi hafiften. ya walterinki dogru ya da evli olan olmayan adaminki dogru. yani esdeger bir dunya var ise o adaminda esinin evli olmasi gerekirdi. ama dunyalar arasinda farkli olaylar ceryan ediyor birinde ikiz kuleler saldiriya ugrarken digerinde pentagon ve beyaz saray, burada aklim karisti benim.

dizinin walter olayi fazla abartili gibi, 100milyon yil once dunyayi kirip geciren bir virusun panzerini tam 1 dakika dusunme ile cozumlemesi ya adamin tanri oldugunu ya da gercekten ana konudan bagimsiz ilerleyen bolumlerin biraz basite kacmasi gibi oluyor, ana hikaye super ama digerleri asiri yavan ve basit. basindan ne olacagi direk belli zaten , sorun olusur walter cozer. budur :P

Sosyal ağlarda paylaş

2 ayrı evren var. Birbirlerinden habersiz yasayıp gidiyorlardı ta ki walter bir gun pencere ile izleyebilmeyi bulana kadar. Sonra oğlu ölünce walter dellenip diger tarafa ilk breachi yaptı ve oglunu kacırdı. Muhtemelen bir sonraki bölümde diğer taraftaki Walterın durumunu izleyeceğiz yani oglu kaçırılmış karısı sen geldin aldın diyor falan ve sonra walter ulan bu işte bi hinlik var diyip bu sefer o bu tarafa kapı açma yolları falan arıyacak. Hetta belki o walter direk devlet veya askerle calısıyor ve daha destekli oldugundan çok daha organize bir atak geliştiriyor bu tarafa doğru yani ajanlar silahlar viruzler vs vs.

Sosyal ağlarda paylaş

ama yav

oha saldırıları öbür taraftaki walterin gerçekleştirme ihtimalini hiç düşnmedim.

YALNIZ teknoloji öbür tarafta çok çok gelişmiş falansa, neden çaresiz kalıyolar da öyle lamer gibi tek tek adam gönderiyolar?
çeksin alsın gitsin oğlunu arkadaş.

Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

sorgu ?

bir onceki bolumde binalarin yer degistirdigi esnada canli kalan adamin diger dunyadaki esi evli degildi buradaki evli idi, walterin esinin ve cocugunun diger dunyada birebir olmasi gayet zorlama ve milyarda bir olasilik gibi olmus. aklima yatmadi hafiften. ya walterinki dogru ya da evli olan olmayan adaminki dogru. yani esdeger bir dunya var ise o adaminda esinin evli olmasi gerekirdi. ama dunyalar arasinda farkli olaylar ceryan ediyor birinde ikiz kuleler saldiriya ugrarken digerinde pentagon ve beyaz saray, burada aklim karisti benim.

dizinin walter olayi fazla abartili gibi, 100milyon yil once dunyayi kirip geciren bir virusun panzerini tam 1 dakika dusunme ile cozumlemesi ya adamin tanri oldugunu ya da gercekten ana konudan bagimsiz ilerleyen bolumlerin biraz basite kacmasi gibi oluyor, ana hikaye super ama digerleri asiri yavan ve basit. basindan ne olacagi direk belli zaten , sorun olusur walter cozer. budur :P

eger son bolumu izlediysen adam buraya 2 tanrı fazla gibi bir laf ediyor zaten. herif cok zeki. dizide sorgulancak o kadar ucuk kacık sey varken adamın zekasını sorgulamıssın lol

Sosyal ağlarda paylaş

Teknoloji daha gelişmiş ama kapı açmayı bilmiyorlar yani nasıl burdaki walter oglunu tedavi edemediyse ordaki walterda kapıyı açamıyor o yuzden garip garip şeyleri yolluyor veya sınırlı yollama yapabiliyor. Yani aynı adam da olsalar hayat onları değişik yetiştirmiş ve değişik konularda daha başarılılar gibi bi yorum yapayım :P

Dynun said:

ama yav

oha saldırıları öbür taraftaki walterin gerçekleştirme ihtimalini hiç düşnmedim.

YALNIZ teknoloji öbür tarafta çok çok gelişmiş falansa, neden çaresiz kalıyolar da öyle lamer gibi tek tek adam gönderiyolar?
çeksin alsın gitsin oğlunu arkadaş.

Sosyal ağlarda paylaş

abi adam daha cep telefonu yokken diger gercekliğe bakan bir pencere icat ediyor. hatta bunla kalmayıp, oraya gecebiliyor. oglunu kurtarıyor o zamanın cozumu olmayan hastaliktan. vs vs

yani herif zaten hem zeki, hem o kadar kasmıs ki artik cok bilgili her konuda. yani zamanında ugrasmıs simdi semeresini yiyor. sdfs

Sosyal ağlarda paylaş

dfds

iki dunya bir biri ile esdeger, birinde teknolojinin belli kismi ilerde iken digerinde ornegin tip onde, bunu bir bolumde soyluyordu walter zaten, birinde cep telefonu ornegin digerinde atom bombasi, birinde zeplinler digerinde ucaklar.. bir sekilde denge var aralarinda, bir alan digerinde ilerlemisken digerinde bir baska alanda ilerleme var.

Sosyal ağlarda paylaş

zirva

birde su binalarin degistigi bolumde, walter diyorki ; esit kutlede bir bina diger tarafa gidecek. birinden ne kadar eksilirse digerinde o kadar eksilmeli bok pusur.

e tamam da bir bina komple geliyor insanlar ile, hadi binayi gonderdin ama insanlar ? burasida olmamis dizinin. yani insanin kutlesi yokmudur bre. binayi gonderdin bos ici ne olacak simdi walter ha ne olacak. ya dizide boyle bana batan seyler cikiyor.

kutleyi korumadin hemde bilerek , deseydi ya bina gitmeli su kadarda insan gitmeli yoksa denge bozulacak.

ay aman of.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...