Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Happening (2008)

Zegna

Öne çıkan mesajlar

kimse gelipte aptal ölüm sahnelerini savunmaz heralde, baya baya saw un tuttuğunu görüp vahşet eklemiş hiç de olmamış, aslan sahnesi nedir ya? bide gizli iphone reklamı felan? ölümlerin çoğu aptalcaydı, bi merdiven olayı beni etkilemeyi başardı, vahşet göstermeden vahşet hissi uyandırdığı için, çim biçme filan hiç girmiyorum oraya. ciddi olarak rahatsız oldum filmdeki vahşetten amaçsızlığı yüzünden, ki vahşet üstüne kurulu saw serisi bile bu kadar rahatsız etmemişti beni

Sosyal ağlarda paylaş

Marveloth said:
Filmin ismini yanlis yazinca, sevme savunma hakkim olmadigini bilmiyordum ögrendim sayende tesekkürler.

Sen oyunculuktan anlamayan bir bonobo isen ben ne yapabilirim ki. Oyuncular gayet basariliydi. Kör kiz zaten harkuladeydi ki ardindna spiderman de oynadi.
Sen bi boktan anlamayan zevzegin tekiysen ben ne yapabilirim ki artik.

EDIT: yazmistim biseyler ama neyse. Anlarim guzelim ben bu islerden.

Neyse filmi severim belki izleyince belli olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

lathspell sinema okumuyor muydu ingilterede? anlar heralde oyunculuktan biraz

Marveloth said:
LathspeLL said:
Kardesim ben Shyamalan`a on yargi ile yaklasmiyorum mesela, hatta yaklasiyorum ama tamamen pozitif. Adamin film tarzina hayranim ama basaramiyor bazen. The Village REZALETTI yani. Konu harikaydi ama karakterler ve olay orgusu ile batirdi BENCE.

Ayrica Village yazamiyorsun daha, adamin filminin ismini yazamadan nasil savunuyorsun adami?

Filmin ismini yanlis yazinca, sevme savunma hakkim olmadigini bilmiyordum ögrendim sayende tesekkürler.

Sen oyunculuktan anlamayan bir bonobo isen ben ne yapabilirim ki. Oyuncular gayet basariliydi. Kör kiz zaten harkuladeydi ki ardindna spiderman de oynadi.
Sen bi boktan anlamayan zevzegin tekiysen ben ne yapabilirim ki artik.
Sosyal ağlarda paylaş

Marveloth said:
10 ytl ne bukadar kiyamiyorsan gitme kardesim. Git korsanini al en azindan daha az küfür edersin. Sana o filmi getirip izleme imkani sunanda kabahat. Bu adamin filmlerini ufak bir kesim seviyor. Sevmeyenleri de görüyoruz zaten .....
youtube da yaprak dökümünün Ferhunde isimli oyuncusuna edilmeyen küfür hakaret kalmamis. Onlara benzetiyorum sizi. lol sünüz ne diyim hehe.

10 ytl nedir ki yazik. Bukadar tepki göstericeksen, (ki bu tepki degil resmen seviyesizlik) parani böyle filmlere harcayacagina, gise rekorlari kiran-kiracak olan filmleri bekle.

bir daha lol.

sen çok saçmalamışsın be kardeşim. gidip gitmemmin 10ytl'le alakası yok. keyifle bir film seyretmeye gidiyorsun. ister korku, ister gerilim, ister romantik, ister başka bi hede hödö olsun farketmez. ama çizgi film seyretmeye gitmiyorsun. benim beğensemde filme yapacagım negtafi yorum seni hiçmi hiç ilgilendirmez. üstüne rekor kıracak fılmlere zaten giderim. sen gitmiosan lölsün. konuşmalarına dikkat et. çok sağlam tepki çekiyosun uyarıyım.milletteki zevzeklik seninkinin 10da biri olamaz. biraz git çeki düzen ver kendine sora gel savun filmi(neresini savunuosan artık).
Sosyal ağlarda paylaş

Filme gitmedim, önyargım var, Unbreakable hariç bir filmi yok adamın hadi 6. his i de söliyim de, bana göre buda hiçbir şey göstermeden hiçbir şeyden korkan insanların dramı şeklinde fail olacak bir film. Mark Wahlberg'e acırım, filme de gitmem.. Village neydi öyle ya... para bok ortada film yok yazık...
Sosyal ağlarda paylaş

Dwinz said:
Marveloth said:
10 ytl ne bukadar kiyamiyorsan gitme kardesim. Git korsanini al en azindan daha az küfür edersin. Sana o filmi getirip izleme imkani sunanda kabahat. Bu adamin filmlerini ufak bir kesim seviyor. Sevmeyenleri de görüyoruz zaten .....
youtube da yaprak dökümünün Ferhunde isimli oyuncusuna edilmeyen küfür hakaret kalmamis. Onlara benzetiyorum sizi. lol sünüz ne diyim hehe.

10 ytl nedir ki yazik. Bukadar tepki göstericeksen, (ki bu tepki degil resmen seviyesizlik) parani böyle filmlere harcayacagina, gise rekorlari kiran-kiracak olan filmleri bekle.

bir daha lol.

sen çok saçmalamışsın be kardeşim. gidip gitmemmin 10ytl'le alakası yok. keyifle bir film seyretmeye gidiyorsun. ister korku, ister gerilim, ister romantik, ister başka bi hede hödö olsun farketmez. ama çizgi film seyretmeye gitmiyorsun. benim beğensemde filme yapacagım negtafi yorum seni hiçmi hiç ilgilendirmez. üstüne rekor kıracak fılmlere zaten giderim. sen gitmiosan lölsün. konuşmalarına dikkat et. çok sağlam tepki çekiyosun uyarıyım.milletteki zevzeklik seninkinin 10da biri olamaz. biraz git çeki düzen ver kendine sora gel savun filmi(neresini savunuosan artık).

Begenmegen oluyorsa, begenen de olacaktir elbet. Tepki cektiysem nolucak onu anlamadim. Sen negatif yorum yapiyorsan bende elestiririm bu da en dogal hakkim. Bi problem ariyorsan, negatif elestrilerin yapildigi msjlari okumani öneririm. Elestri de belli bi seviyede yapilir.
x kisi bilmem nerde sinema okuyorsa banane, demekki bi faydasi olmuyor. Biri der kizin kör oldugunu anlamadim, öbürü der rezil olduk... Hayir filmler bu derece kötü degildi, kötü de degildi insanlarin beklentilerini karsilayamadigi icin sacma sapan yorumlarda bulunuyolar. Eger algilama kapasiten el vermiyorsa izleme, izleyeceksen de sevene saygin olsun. Kimse sevdigi herhangi bir konu hakkinda bu derece elestri duymak istemez. Ama sizi suclamiyorum. Karsimda insan olsaydi belki.. Hadi hoşt
Sosyal ağlarda paylaş

önce bi seçtiğin kelimelere dikkat et.

gerisine bakacak olursak, hollywood film kültürüm hakikatten iyidir. çok film izledim, çokta sık sinemaya giderim. village'in da dvd'si var bende ve bildiğin verdiğim paraya acıdım ki çok ender acımışımdır paraya. çünkü bana göre acınası bir filmdi. hikayede akıcılık yoktu, filmin sonunu zor getirdim. ayrıca "yok kızın kör olduğunu anlamamış." gibi birşeyler demişsin, o abartılı bir yorumdu tabi ama kız ormanda depar atmaya başlayinca kör olup olmadığını hakikatten sorup teyit alma gereği hissettim.

ayrica renk ve zevk diye kavramlar vardir, hani tartişilmaz bunlar, bilir misin? ben kötülerim, sen seversin.. sen seversin ben kötülerim. olur böyle şeyler.. yapilmiş olan filme odaklı yorumları "saçma sapan" diye nitelemek nedir yani? beğenmiyorsam yazarım, abartırım. uzaya gönderir yörüngeye çikartirim.. sana ne?

son olarakta; çok üzgünüm ama o "willige" hakkındaki dalga geçme maksatlı mesajları sonuna kadar hakettin. bu kadar fanı olduğun bir filmin en azından ismini doğru yazmalıydın. hani yazamadın, en az azından benzer harfler kullansaydın da typo der geçseydik. hani ingilizce bilmiyorum diyorsanda kasaba yaz köy yaz bişey yaz yani..
Sosyal ağlarda paylaş

Dogru mu bu?

Filmi izlemedim ama okudugum spoiler review una gore bi sahnede Mark Wahlberg bi bitkiye ozur diledikten sonra plastik oldugunu farkediyomus.

Ne kadar dogru?

Shmalamayaman hakkindaki en super yorum Southparkdan gelir tabi

http://www.southparkstudios.com/clips/155700/?searchterm=Imaginationland

That's not an idea, that's a twist...
Sosyal ağlarda paylaş

Marveloth said:
Begenmegen oluyorsa, begenen de olacaktir elbet. Tepki cektiysem nolucak onu anlamadim. Sen negatif yorum yapiyorsan bende elestiririm bu da en dogal hakkim. Bi problem ariyorsan, negatif elestrilerin yapildigi msjlari okumani öneririm. Elestri de belli bi seviyede yapilir.
x kisi bilmem nerde sinema okuyorsa banane, demekki bi faydasi olmuyor. Biri der kizin kör oldugunu anlamadim, öbürü der rezil olduk... Hayir filmler bu derece kötü degildi, kötü de degildi insanlarin beklentilerini karsilayamadigi icin sacma sapan yorumlarda bulunuyolar. Eger algilama kapasiten el vermiyorsa izleme, izleyeceksen de sevene saygin olsun. Kimse sevdigi herhangi bir konu hakkinda bu derece elestri duymak istemez. Ama sizi suclamiyorum. Karsimda insan olsaydi belki.. Hadi hoşt

lol.

Sacma sapan cumleler obegi... Basit, millete laf sokma cabasi.
Sosyal ağlarda paylaş

@ Mesh

Sen benimle dalga gecebilecek seviyede biri degilsin. Ister yanlis yazdigim kelimeye laf söyle, ister sevdigim filme yönetmene. Aksine ben """The Village""" filmini sinemada izledikten sonra gidip dvd sini aldim. Abarti ve saygisizca yapilan her türlü elestiride elbet karsinda birini bulursun. Filmin adini neden yanlis yazmis olabilecegim hakkinda zerre kadar düsünmüyorum. Ingilizce yoksunu bir insan da degilim. Bunun da hesabini verecegim son Seysin.
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:
Marveloth said:

lol.

Sacma sapan cumleler obegi... Basit, millete laf sokma cabasi.

Sevmedigin bir filmin topicine neden hala cevap yaziyorsun? post kasmak icin mi kavga etmek icin mi? Sevmiyorsan yazmazsin ki sen yeterince yerdin bence. Belli ki madalyaya doymuyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

marveloth kimsin nesin bilmiyorumda, kendini sandığın şeyin insana benzemediği kesin. film hakkında istediğim kadar yorum yaparım seni kesinlikle ilgilendirmez. üstüne senin sevdiğin filme bu kadar saçma sapan bi filme hatta sonuna kadar giydiririm, üstüne sanada giydiririm haberin olsun. sora saçma sapan falan demeye kalkma hakediyosun bu durumda. ha bide aklıma gelmişken insanların ne kadar insan oldugunu irdeleyebilcek en son kişinin sen oldugu kanısına burda bi tek ben değil bi çok adam farkına vardı. neyse sen git saçma sapan filmler koleksiyonu yap. takıl kendini tatmin et sora. ha bu topicinde amacı kaçtı sayemde yada senin sayende bilmiyorum. bu söylediğim laflar ağırına gidiyorsa özele gel. ağırına gitmediyse zaten ne biçim şeysin anlamadım. failsin bilidğin gerçi. bby.
Sosyal ağlarda paylaş

Marveloth said:
@ Mesh

Sen benimle dalga gecebilecek seviyede biri degilsin. Ister yanlis yazdigim kelimeye laf söyle, ister sevdigim filme yönetmene. Aksine ben """The Village""" filmini sinemada izledikten sonra gidip dvd sini aldim. Abarti ve saygisizca yapilan her türlü elestiride elbet karsinda birini bulursun. Filmin adini neden yanlis yazmis olabilecegim hakkinda zerre kadar düsünmüyorum. Ingilizce yoksunu bir insan da degilim. Bunun da hesabini verecegim son Seysin.

çay may yok mu orada koyacağın?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...