Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

EURO 2008: Türkiye-Çek Cum.

Luinir

Öne çıkan mesajlar

Adam aslında o kadar faullü değil. Tamam normal oyuncuya göre biraz daha çok faul yapıyor, ama kesinlikle abartıldığı kadar değil. Sadece adamın oyun stili, hareketleri öyle bir şekilde ki, adam faul yapmazken bile faul yapıyomuş gibi gözüküyo. Tüm hareketleri çok odunca, estetikten uzak, sert. O çeviklik, kıvraklık yok adamda futbol için. Bundan dolayı naparsa yapsın faulmüş gibi gözüküyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Servet'e bişey demiyolar ki ya. Gattuso gibi. İlk maç Ronaldo'ya ilk dakkadan yan hakemin önünde bariz faul yaptı birşey demediler. Vücut koymaya izin veriyolar avrupalı hakemler :D

Zaten ne olsa "Kesin bişey yapmamıştır, diğeri çok nazik kalıyo bunun yanında ondan düşmüştür" diyo bence hakemler :D
Sosyal ağlarda paylaş

Futbol stillerinde zaten çok fark var. Mesela ingiltere ligi gibi yüksek fizik gücü isteyen liglerde bizim buz hokeyinde "body check" diye adlandırdığımız omuz darbelerine bile izin veriliyo duruma göre. Adamın göğsüne omzunu geçirip engelliyosun falan. İspanya'da onu yapsan faulü geçtim direk sarı kart ama. O yüzden ingiltereye giden adam önce bayağı bir süre batırıyor 4-5 ay alışamıyor takıma.

Hakemin bakış açısı bayağı değişiyor yani.

Servetse dengesiz odun gibi oynadığından çat diye faul yapabiliyo ya da yapmasa bile yapmış gözükebiliyo. Burada hem hakemin iyi süzüp süzmemesi hem de bu konulara bakış açısı önemli.
Sosyal ağlarda paylaş

E öyle ama, Ronaldo bile oraya gittiğinden beri kasları şişti evrim geçirdi süt çocuğu gibi velet halinden sonra. Tuncay'ı şu tekniğiyle ispanya ligine alırlar mıydı? İngiltere için "perfect match" ama adam. Direk fiziksel oynuyo duygusal oynuyo azimli.

Dikkat et, adamların olayı çok koşmak ve sertlik üzerine kurulu. Bir Barcelona'nın oyunuyla bir Chelsea'yı kıyaslarsan demek istediğim daha rahat ortaya çıkar. ManU gibi "uç örnek" takımlar hariç ligin geneli fizik gücüne önem veriyor oldukça. Ha, teknik elbette var, çok fazla teknik var hem de, ama oyunun kuralı fizik gücü. Arsenal mesela, köpek gibi koşan adam alıyo yıllardır. Defanstaki adamlar fiziksel mücadeleyle rakibi yorup bıktırmaya uğraşıyorlar. İkili mücadeleler direk buz hokeyi maçı gibi geçiyor.

Teknik olarak da hemen hemen tüm liglerin üstündeler neredeyse, ama oyunu fizikle oynuyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:
Rikkie said:
Türkiye ligi de composure, pace ve flair ister. Abi şöyle fm dilinde konuşmayın ya ibrahimovic kaleye daha çok diriplink yapmalıydı diyen ilker yasine benzedi.

Servet de zaten oynayamıcakmış çek maçında.

Edit: Anlatım Bozukluğu

FM dilinden konuşmadı ki kimse?

Ben konuştum hız ve stamina dedim :D

Hem ne olacak konuşuruz, futbol terimleri bunlar Türkçe'leri de aklıma gelmiyor emperyalizmin kölesi olmuşum özür dilerim (:P)
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:
Rewendor said:
Rikkie said:
Türkiye ligi de composure, pace ve flair ister. Abi şöyle fm dilinde konuşmayın ya ibrahimovic kaleye daha çok diriplink yapmalıydı diyen ilker yasine benzedi.

Servet de zaten oynayamıcakmış çek maçında.

Edit: Anlatım Bozukluğu

FM dilinden konuşmadı ki kimse?

Ben konuştum hız ve stamina dedim :D

Hem ne olacak konuşuruz, futbol terimleri bunlar Türkçe'leri de aklıma gelmiyor emperyalizmin kölesi olmuşum özür dilerim (:P)

Estağfurullah :D

Ben birşey anlayamıyorum fmye aşina olmadığımdan dolayı.

Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:
Rew doğru söylüyo. Bu sene TSL maçlarından çok Premier Lig maçları izledim. Yahu düşme potasındaki takımların maçları da mı bizim derbilerden zevkli geçer ayıp ama valla, adamlar futbol oynuyo harbi :)

İşte demek istediğime yaklaşan bişey bu.

Adamlar tekniğe 2. planda bakıyo.

En basidinden, bir bakın bakalım ingilizlerin altın çocukları Lampard, Gerard gibi adamlara, hiçbir zaman bir Ronaldinho, Zidane gibi görülmeyecekler ne kadar süper olurlarsa olsunlar. PES'te bu adamlar için 40 tuşluk kombinasyonlar yapılmayacak özel hareket gibi

Adamların tekniği en yüksek oyuncularından biri olan Beckham için kim "bileği kıvrak" diyebiliyor?

Adamların aradığı özellikler bu değil çünkü. Teknikten çok hız, dayanıklılık, güç istiyo adamlar.

Teknik yok mu? Alası var, ama öyle gösterişli, janjanlı teknik değil, basit, sade bir teknik var adamlarda. Küçümsemek için değil. Stil olarak öyle yoksa yine son derece iyi, etkili. Ama daha öncesinde bastığın yeri bilicen, kolay kolay düşmicen, deli gibi koşucaksın, yorulmicaksın...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...