Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Anlayamıyorum

Asteroth

Öne çıkan mesajlar

LathspeLL said:

Bu hangi film? Gercekten uyuyan adam gosteriyorsa 10 dakka, o filmden zevk alandaN suphelenirim.

Stalker

indir filmi başlat, zaten ilk sahne :D uyuyan çift. Kronometreyi de al eline ölç biç :)

Zaten dünyanın en kötü üç filmi üçlemesinde Babil ve Milyon dolar Hoteli (Bebek deil Otel) ile birlikte bulunuyordur heralde kendisi.
Sosyal ağlarda paylaş

2001 i sadece mute da izleyerek yorum yapilmadigini varsayiyorum ben.

O filmi ele almak isteyen biri herseyiyle ele almali. Film kitabi anlatiyor, ki cok guzel anlatiyor, kitabin son anlarindaki yerleri filme muzik + yonetmenlikle mukemmel sekilde dokmuslerdi.

Sunu da aklinizdan cikarmayin ki, o zamanlar internet falan yoktu, millet bi filmi izleyeceklerse, baskalarinin dusuncelerini degil, kendileri okitabi okuyarak yarattiklari dusunceleri kullanirlardi filmi ele alirken.
Sosyal ağlarda paylaş

BaaL said:
BioHazarD said:
requiem for a dream, herkesin ovdugu ama BOK gibi olan film.

bence de tam tersi olarak;
süper bi film oldugu için fazla kişi tarafından övülen, popülere bok atarak prim yapma çabası nedeniyle bok atılan bir film mesela

burda prim yapsam nolur yapmasam nolur, geciniz :D. 1 kerede bitiremedim, sirf arkadas hatri icin izledim sonuna kadar, baydi, sikinti geldi, dedim OEEERGH.
Sosyal ağlarda paylaş

BioHazarD said:
BaaL said:
BioHazarD said:
requiem for a dream, herkesin ovdugu ama BOK gibi olan film.

bence de tam tersi olarak;
süper bi film oldugu için fazla kişi tarafından övülen, popülere bok atarak prim yapma çabası nedeniyle bok atılan bir film mesela

burda prim yapsam nolur yapmasam nolur, geciniz :D. 1 kerede bitiremedim, sirf arkadas hatri icin izledim sonuna kadar, baydi, sikinti geldi, dedim OEEERGH.

yok ben senin için söylememiştim zaten.
tarkan albüm yaptıgında 2 ay boyunca "abi tarkan albüm yapmış süper denir" fazla dinlenilip sıkılmaya başlandıgında insanlar albümü yeni farkedenlere "aman boktan ya salla" tarzı laflar ederek enteresan bi piskoloji içine girerler hani, görmüşsündür.

requiem for a dream içinde aynı şekil 2 sene boyunca herkes aşmış manyak vs dedi, çoğu insan için zaten "bu filmi kimse bilmez, sinemayı yakından takip eden vizyona girmeyen filmler bulan adam imajı çizerim" tribiyle satıldı arkadaş çevresine, 10larca kes şahit oldum. 2 sene geçti bu seferde bu tribe girenlerden ayrılmak için herkes "abi overrated sallayın" diyen toplu bi güruh oluştu vs.

sinefil bir insan olarak ben 2001 de izledim filmi ve hastası oldum. filmi geç bırak konuyu vs yi, ki onlarda süper, çekimler esrar kullandıkları yerdeki sahneler vs de güzel.
basit yolla kısaca " esrar hayatınızı s..er" mesajını verip geçmesi de güzel. hadi bunları bırak geç. sadece sara goldfarb ın kafayı sıyırdıktan sonraki oyunculugu için ben oturur gene izlerim o filmi.
Sosyal ağlarda paylaş

requiem for a dream,memento gibi birsürü film benim için bu kategoride.
mesela,requiem for a dream şöyle film böyle film,peki izlicem dedim,izlemeden konusuna baktım,uyuşturucu ve sonuçları,kafamda basit bir şablon kurdum izlemeden önce,izledikten sonra o şablonu aşamadı bu film,kafamda 2 saniyede kurduğum bütün kurgu anında oradaydı.

memento noktasında da kötü film değil ama eksik,onun yeni generation filmleri 21 grams filan çok daha iyi bence

ha birde bende şu kamera açısı 1960 yılında kullanıldı,şu tarz senaryo 1965te kullanıldı diye dünyanın en iyi filmleri listesinin 1950-1970 arası filmlerle dolu olmasına karşıyım.
Dünyanın en iyi filmleri dediğin liste,bugünde beni sarmalı,e ben açıyorum 1960 filmini canım sıkılıyor-yojimbo dışında xD-
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:
South Park'ı mcfarlane yaratmadı ama ben dediğini yanlış anlamış da olabilirim tabi :)

south park 've' mcfarlane dizileri dedim o yüzden, alakaları yok evet. :) american dad, family guy vs yani. family guy'daki "you know, you did something as if/like blablablabla(absürd örnek)" şeklinde formüle edilmiş 'espri'ler aşırı zorlama geliyor. karakterleri de beğenemedim bu dizilerin hiçbirinde, seslendirmesinden tut kişiliklerine kadar. south park'ın animasyon şeklinden iğreniyorum, esprileri de çoğu zaman ultra soğuk ya da bayık geliyor. hiçbirini bunların simpsons'la kıyaslayamam bile mesela, ne zaman seyretsem kahkahayla güldürebiliyor halen ki yıllarca seyretmediğim uzun aralar oldu.

family guy'a özel bir durum mevcut ayrıca ve en güzel özetleyen budur şahsi görüşümce: (:P)
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Family Guy falan sevemedim bir türlü. American Dad nispeten daha güzel ama o da yarım yamalak işte.

South Park çok değişiyor. Bazı bölümleri baya güzelken bazıları da çok bayık geliyor bana. Arada konsepti çok güzel yakalıyolar ama bazen de sırf saçmalık dolu oluyor. Simpsons da orta karar varsa izlenir bir şey.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...