Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hayvanlardaki cinsel şeyde bizimki patlıcan mı?

^^ShadowSong^^

Öne çıkan mesajlar

Hayvanların %70'i kendi cinsiyle ilişki yaşıyor,hatta en çok gay ilişkide aslanlarda görülür.Belgesel formatında yazmıcam tabi,ama o kadar okumama rağmen din konusunda 2 tane kimseden yanıtı alamadığım soru var,biri evrenin büyük bizim nokta olmamızla alakalı ondan ümidi kestim zatende,2.si bir bireye cinsel organ verip hormonlarla destekleyip bunu kullanma olayı demek,öte yandan cinselliği bu kadar izole etmeye çalışıp tecavüzün,laf atmanın buna etki tepki olarak aynı oranda artması,Allah'ın bunu hesaplamaması vs.

Hani bakıyorum doğadaki diğer dengelere,demin söylediğim,hayvanlar 1001türlü bizce garip ilişki yaşıyor,ya deniz tavşanı bile 12 kişi grup sex yapıyor tek cinsiyet olarak.

O kadar dini konu varken,benimde amacım dini tartışmak değil,ama çatladım artık,kime gitsem böyle şeyler söylesem,erkek aslan,kendi erkek kardeşiyle sex yapıyor bunu yaratan bunu niye yaptı sonra bize günah dedi desem,millet ilişkiye günah diye baktıkça sağda solda kimi görse laf atıyor desem,
kafir ilan edilmekten bıktım.Hayır ateistte olsam gam yemicem ya neyse,burada bir nebze dinin tartışılabildiğini gördüm,ne zamandır kafama takılan bu soru hakkında birşeyler yazarsanız sevindirik olurum,kuşlar,kelebekler ve börtü böcek
Sosyal ağlarda paylaş

"ben hiç anlamıyorum.. sen hem ağız veriyorsun hem de diş. üstelik bu dişler ile eti falan da kopartabiliyoruz.. otobur değiliz! erkek aslanlar negzel zebra falan yiyor, hatta çakallarda falan yamyamlık bile var..

ben arkadaşımı kesip, öldürüp, yiyince hem suç hem günah oluyor! yapmayın hakim bey! yapmayın imam efendi! bu da mı gol değil yahu?"

hannibal lecter, dava esnasında
Sosyal ağlarda paylaş

Allah ile şeytan arasındaki iddaanın nedeni varoluş. Varoluşun nedeni iddaa değil.

(İddaa kelimesinin doğru yazılışını öğrenmeye çalışmayacak kadar tembel olmak...)

Shadow kusura bakma da, yazdıklarından senin gayliğe meyilin olduğu ortaya çıkıyor :/. Yani ''Ben niye yapamıyom ya ühühü'' diye bir yakarış sezdim. Tabii senin cinsel tercihlerin bişi diyemem akljsdkljasd.
Sosyal ağlarda paylaş

^^ShadowSong^^ said:
biri evrenin büyük bizim nokta olmamızla alakalı ondan ümidi kestim zatende,2.si bir bireye cinsel organ verip hormonlarla destekleyip bunu kullanma olayı demek,öte yandan cinselliği bu kadar izole etmeye çalışıp tecavüzün,laf atmanın buna etki tepki olarak aynı oranda artması,Allah'ın bunu hesaplamaması vs.

bu sorular daha temel şeyleri de sorgulamanı gerektirir o zaman. niye cennet ve cehennem var? kim cennete kim cehenneme gidicek?
bir de dinde niye o zaman evlilik müessesi destekleniyor?
bence bu sorular sorularının cevabı sorular olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

muhtemel şöyle yanıt gelecektir:

_allah c.c. hayvanlara mantık ve irade vermemiştir, insanlara vermiştir.bu tür olaylar da insanların görüp iradelerinin farkında olmaları için cereyan etmektedir.aman diyim ibne olma çok büyük günah...
_e peki hocam niye tanrı böyle bi düzen yaratma ihtiyacı duymuştur? evren,insan,dua gibi şeylere neden ihtiyacı var onun?
_şşşş!!!allah ihtiyaç duymaz o farklı bi boyuttur.senin anlayabileceğin bi husus değil bu.
_e ama kitap yollamış bunu anlayalım diye?niye orda da cevap bulamıyoruz?
_farklı yorumlamalar vardır tabi kur'an üstünde...
_thnx...

(durup dururken böyle şeyler yazmam.bişeye saldırmak değildir amacım.buna benzer muallak biten çok tartışmaya girdim din öğretmenlerimle veya büyüklerimle.hala bi cevap bulamamak üzüyor beni.bu kadar tarih kültür bi anlaşılmazlığın üzerine mi kurulmuş yani? diye düşündürüyor.)
Sosyal ağlarda paylaş

^^ShadowSong^^ said:
Hayvanların %70'i kendi cinsiyle ilişki yaşıyor,hatta en çok gay ilişkide aslanlarda görülür.Belgesel formatında yazmıcam tabi,ama o kadar okumama rağmen din konusunda 2 tane kimseden yanıtı alamadığım soru var,biri evrenin büyük bizim nokta olmamızla alakalı ondan ümidi kestim zatende,2.si bir bireye cinsel organ verip hormonlarla destekleyip bunu kullanma olayı demek,öte yandan cinselliği bu kadar izole etmeye çalışıp tecavüzün,laf atmanın buna etki tepki olarak aynı oranda artması,Allah'ın bunu hesaplamaması vs.

Hani bakıyorum doğadaki diğer dengelere,demin söylediğim,hayvanlar 1001türlü bizce garip ilişki yaşıyor,ya deniz tavşanı bile 12 kişi grup sex yapıyor tek cinsiyet olarak.

O kadar dini konu varken,benimde amacım dini tartışmak değil,ama çatladım artık,kime gitsem böyle şeyler söylesem,erkek aslan,kendi erkek kardeşiyle sex yapıyor bunu yaratan bunu niye yaptı sonra bize günah dedi desem,millet ilişkiye günah diye baktıkça sağda solda kimi görse laf atıyor desem,
kafir ilan edilmekten bıktım.Hayır ateistte olsam gam yemicem ya neyse,burada bir nebze dinin tartışılabildiğini gördüm,ne zamandır kafama takılan bu soru hakkında birşeyler yazarsanız sevindirik olurum,kuşlar,kelebekler ve börtü böcek

ne alaka?

sormuşsun iyi güzel tamam da, hayvanlar cennet, cehennem ile sorumlu değiller ki oturup din üstünden bizle kıyaslamışsın?

bilimsel olarak da dinsel olarak da çok saçma dediklerin.

evet, hayvanlar kendi annesiyle de sevişir, kendi kızıyla da sevişir. kendi cinsiyle de sevişir, gerçi o zaman diğeri kızıp kavga edebilirler, sevişseler bile çiftleşme babında birşey olmaz. hayvanlar başka tür hayvanlarla da sevişir (at ile eşşekten katır doğması gibi).

ama ortada bir gerçek var onu görmezden geliyorsun.
hayvanların beyninde içgüdü (hormonlara dayalı davranış) bölgesi, düşünce (mantığa göre hareket etmek) bölgesine göre çok küçük olur. elbette hayvanların gelişmişliklerine göre bölgelerin oranı değişir. ama hiç biri insan kadar geniş düşünce, az içgüdü bölgesine sahip değildir.
bir de şu var, bizim sosyal yapımız, hayvanların sosyal yapısından çok daha farklı. hayvanlar bilmeden, irdelemeden, düşünmeden hareket ederler. fakat sen bir insan olarak, neyin ne olduğunu bilirsin, farkındasındır. bildiğin için, farkında olduğun için, bile bile gidip yaparsan buna sapıklık denir, suç kapsamına girer. hayvanlardan farkımız, farkında olma kabiliyetimiz ve sosyal kültürel yapımızdır. işte bu yüzden "hayvanlar yapıyor da biz neden yapamıyoruz" kısmı gerçekleşir. hayvan gider kızıyla sevişir. çünkü tek amacı üreyip neslini devam ettirmektir. sosyal yapısı bundan ibarettir. ancak bizim ebeveyn-çocuk ilişkimiz ve yapımız bulunmaktadır. gider çocuğunla sevişirsen, bu sosyal bozukluk olarak değerlendirilir. hayvanlar yapınca sapıklık olmadığı şeyin sen yapınca sapıklık olmasının nedenleri bunlar yüzündendir.

dinsel konuda dediğim gibi hayvanlar Tanrıya karşı sorumluluğa sahip değildir. hayvanları Tanrı yaratmıştır ve kontrol etmektedir. Free will, yani özgür irade verdiği tek hayvan da insanlar olmuştur. Hayvanlar günahlar ve sevaplardan bağımsız yaşarken, biz günahlar ve sevaplara bağlıyız. Tanrıya karşı sorumluluğumuz bulunmakta ve sonunda cennet veya cehennem yer almaktadır.

Elbette insanın cinsel organ sahibi olmasına rağmen sevişip üremesi tamamen yasak birşey değildir. Ancak X denktir Y gibi bir teori üretip "madem hayvanlarda cinsel organ var, bizde de cinsel organ var, o zaman biz de hayvanlar kadar özgür olmalıyız" diyip davranmak veya düşünmek saçmalıktır. Nedenlerini yukarda saydım.
Sevişebilirsin, üreyebilirsin. Bu yüzden evlilik denilen hadise var.
Ama oturup gangbang yapalım, annemle, kızımla sevişeyim dersen işte o olmaz.
Farkındalık yüzünden, sosyal normlar yüzünden, ve Tanrıya karşı sorumluluğun yüzünden hayvanlarla birebir aynı haklara sahip olmayı düşünemessin.

Ha bir de sanki her hayvan gangbang yaparak ürüyor, insana göre sapıklık olabilecek davranışları sürekli yapıyor gibi bir düşünce içine girmek de hatalı.
Farklı durumlarla karşılaşabiliyoruz diye tüm hayvanlar için bu farklı durumların standart durum olduğunu iddia edemeyiz.
Hayvanlar da genelde kendisine bir eş seçer. Gangbang veya farklı türlerle sevişmek standart bir durum değildir. Hatta bir papağan türü (şu an türün adını hatırlamıyorum ama yeşil ve küçük bir tür idi) "evlendiği" eşiyle ölene kadar birlikte olurlarmış. Eşi ölünce kendisi de üzüntüden fazla yaşayamaz ve ölürlermiş.
Sosyal ağlarda paylaş

DynamicK said:
hayvanlar cennet ve cehennem ile sorumlu değiller de biz sorumlu muyuz? net bir kanıtı var mıdır bunun, ha sadece insanların kafasında çizdigi soyut bir olay ise o zaman belki, yunuslar da akıllı hayvanlar, onlar da kendi aralarında öyle bir şeylere inanıyorlar da bilmiyoruz ?

ne kanıtı arıyorsun abi.
Tanrının varlığının bile kanıtı yok, sen bana sorumlulıkları konusunda kanıt isterim istiyorsun.

din kitaplarında insanların cennete veya cehenneme gideceğini söyler, ama hayvanları, bitkileri Tanrı'nın kontrol ettiğini söyler, hayvanların cennet veya cehennemden sorumlu olduklarını söylemez.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...