Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PVP'de yapıp PVE'de yapamadığımız ne var?

KalamarSevgisi

Öne çıkan mesajlar

PvP'de oynamanın avantajları
Istediğin kişiyi istediğin yerde istediğin şekilde kesebiliyorsun.
Zonelarda PvP exp acilinca minigameler haric pvp level artırma şansı.
İlerde gelicek olan bir sistemde kafaya ödül koyma vs. gibi olayların aktif olması.
Kale savaşlarında mob keser gibi pasif oyuncularla karşılaşmak yerine ciddi zorluycak oyuncularla savaşıp haz almak.
PvE'de oynamanın avantajları
Charı zoneda afk bırakabilmek, zonelarda bolbol cinli görebilmek..
Sosyal ağlarda paylaş

Haha dikkat et pvp serverında adları Chang Chong olan tipler 5 li guruplar halinde gelip seni kesmesin =) Çinliler için pve, pvp nin farkettiğini görmedim şahsen.

Oynarken alt tab yapmayı, arada kalkıp dolaşmayı seviyorum ben, karakterimin arkasını her saniye kollamak hoşuma gitmiyor. Gank seven biride değilim, eşit dövüşmeyi severim, diğer oyuncular mob ila dalaşırken arkadan vurmam mesela =P ,wow da pvp serverında oynadım (guild'im orada diye), pve da yaptıklarımdan çokda farklı birşey yaptığımı söyleyemeyeceğim kaldıki bu serverda ffa, adım başı isteyen tip istediği zaman sizi doğrar.
Sosyal ağlarda paylaş

evet mob u kesiyorum. Canımda yarıda tek kalsam mobu indiririm bu canla. Ama arkadan biri dalıyor . bu mudur pvp ? öyleyse olmaz olsun pvp.
PVP nin olması gereken belirli zone larda en üst leveldeki kişilerin yapacağı veya grupla yapacağı bölgeler olmalı.

Mesela swg de belirli bölge vardı. Oradaki questi yapabilmek için mutlaka belirle miktarda oyuncu olması gerekiyordu. Bu kadar çok oyuncu olduğu zaman gruplar halinde o zone (quest bölgesini) ele geçirmek gerekiordu. Bu haldede sağlam pvp yapabilyordunuz. O alana giren herkişi overt oluyor.

Bunu gibi olursa çok iyi olur kanatindeyim. Mesela Level 80 bölgelerinde pvp açık olsun ama alt levellerdeki haritalarda pvp açık olmamalı. Level 40 kişinin bölgesinde level 45-50 olan adam gelip kesmesin seni ...
Sosyal ağlarda paylaş

Bogachan said:
Evet ama pvp serverında cinli ler icin KOS listeleri oluşturulabilir camplanır bunlar öyle kolay farm yapamazlar yani pve serverında adam ordan oraya kosup sizin moblarına dalarken tek yapabileceginiz gm ye haber vermek.

Bu teoride doğru ama pratikte imkansız, KOS listesi dediğin sen adamı kazara öldürsen bile 2 dakika içinde yanında 5 adam biter, adamların organizasyonu inanılmaz. Gm hiçbir şekilde size bu konuda yardım edemez zaten page atsanız 3 günde geliyorlar =D
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de şimdiye kadar tüm oyunlarda pvpden korkuyordum, daha doğrusu anlatınlardan dolayı. Lakin arkadaşların zorlamasıyla AoC'de pvp'ye girdim şimdi, gerçekten de çok zevkli, hiç öyle abartıldığı gibi millet birbirine sille tokat dalmıyor.Gank olmuyor. Saygı sevgi çerçevesinde oynuyorsunuz. Tüm gece boyunca tek olumsuz anım, beş kişilik bir guild White Isle'da, hepsi de lvl 20-22 civari, önüne gelene dalıyordu, böyle durumlarda ise hemen instance değiştiriyorsunuz, sorun olmuyor.

PvP gerçekten çok daha zevkliymiş, sadece quest yapıp lvl atlamak değilmiş pve'deki gibi. Tüm lvllar boyunca pvp yapip oyunu iyice hazmedebiliyorsunuz. PvE serverdayken, pek iletişim de olmuyo insanlarla, sadece questinizle takılıyorsunuz. Ama pvp'de o an ki duruma göre ittifaklar falan kuruyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Darksun said:
Bogachan said:
Evet ama pvp serverında cinli ler icin KOS listeleri oluşturulabilir camplanır bunlar öyle kolay farm yapamazlar yani pve serverında adam ordan oraya kosup sizin moblarına dalarken tek yapabileceginiz gm ye haber vermek.

Bu teoride doğru ama pratikte imkansız, KOS listesi dediğin sen adamı kazara öldürsen bile 2 dakika içinde yanında 5 adam biter, adamların organizasyonu inanılmaz. Gm hiçbir şekilde size bu konuda yardım edemez zaten page atsanız 3 günde geliyorlar =D

Yaw bot kullanan adam bu cinliler senin kestigi bile farketmez :) ha 5 kişi oraya toplandımı o adamlar icin gene vakit kaybı para kaybediyolar yani buda pvp serverında her turlu para yapmaları daha zor demek ekonomiye olan zararlarıda daha az olucaktır bu şekilde :)
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız faction olayı kısıtlıyordu reno wow'da, burada öyle birşey olmadığından oturaklı guild veya guild ittifakı çinlilere kök söktürebilir bence en azından belli saatlerde. şahsen böyle bir organizasyon yapılsa içine girmek isterim, çin ordusuna karşı atalarımızın verdiği savaşları tekrarlarız. (:P)

ben de pvp sunucu sevmiyorum ama işte arkadaş ortamı geyiğine girdik heh, şimdilik genkten kaçmayı başardım ama dur bakalım.
Sosyal ağlarda paylaş

pve de olmayan en basta resource savaslari.. oyunun ilerleyen zamanlarinda birkac kisi olarak resource avina cikilacak, hatta ayni instance daki rakip sehir guild uyelerinin resource toplamasini engellemek isteyeceksiniz.

veya icinde dovusun oldugu herhangi bir rp olayi, pve de olamayacak acik alanda, istediginz yerde. pve de olanlar sinirli bir dunyada eglenecekler, pvp dekiler ise hayallerini zorlayacaklar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...