Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fury - Tüm Türk Guildleri Birleşelim!!

deniza

Öne çıkan mesajlar

Raziel bence de doğru demiş, millet gereksiz gerginlik yaratmış her zamanki gibi.

Ben de şu ana kadar oynadığım tüm mmorpglerde yabancı loncalardaydım ve müthiş keyif aldım ama bu sefer biraz daha rahat oynamak istiyorum, saat farkından gecenin bi yarısına kadar bilgisayar karşısında oturmak istemiyorum.

İsteyen yabancılarla oynar, dileyen de arkadaşın çağrısına kulak verir tüm hemşerilerimiz tek loncada birleşir.

Birşey tartışılacaksa bu önerilen fikir değil de bunun uygulanabilirliği filan olmalı. O kadar adamı kontrol etmek için sıkı bir disiplin mekanizması lazım çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:
Benim "Tüm Türk Guildleri Birleşelim!!" cümlesini okuduğumda anladığım şey, Türklerden oluşan büyük bir guild oluşumudur.

Bunun karşılığında soruyorum işte "Neden Türkler ile birleşiyorsun? Yabancılar ile birleş?"

Sen bana diyorsun ki "Oyunda kalabalık olmamız lazım"

Yabancılarla birleşince kalabalık olmuyor musun?

[hr]

"İyi İngilizce ve Almanca biliyorum, ama Türkçe konuşmak istiyorum. Sosyalleşmekmiş..." mantığı da bir enteresan tabi.

Konuş? Kimse sana Türkçe konuşma demiyor ki? Arkadaşlarınla grup oluştur konuş. BuddyList'e ekle konuş, whisper at yine konuş?

Anlatmak istediğim, sadece Türkler ile oynamaya koşullandırmayın kendinizi. Sadece Türklerin olduğu oluşumlar (özellikle de oyunların böyle ilk başlarında) çöküyor.

Off. Ne haliniz varsa görün ya, alla alla. Bu ne kardeşim, gidin oluşturun Türk guildinizi, "kalabalıklaşın" sonra 2 ay geçsin, dağılın, sıfırdan başlayın.

arkadasım turkce ve turklerın oldugu bır forumda ve sadece turk guıldlerın oldugu bir forumda tum yabancı arkadaslar bırleselımmı yazıyım??? burda bu forumda olan arkadaslar bırleselım dedım sadece , varsa bildiğin yabancı arkadaslar tamam onlarla birleşelim? Burası turk forumu oldugu için doğal olarak turklere bırleselım dedım.

Zaten boyle bır seyın olamayacagı daha ılk sayfalardan bellı oldu.. Biz maalesef tartısmadan bırbırıne muhalıf olmadan bir guild içersinde birlikte olmayı başaramıycaz.
Sosyal ağlarda paylaş

razzRaziel said:
ARKADAŞLAR.. neyi tartışıyorsunuz?? topici açan arkadaş demiş ki gelin ayrı ayrı türk guildi kuracağımıza tek 1 tane kuralım birleşelim, diğerleri demişki yok olmaz öle bişi dağılırsınız.. sonrada birbirlerinize beni anlamamışsın yok sen beni anlamıyorsun... birbirinizle tartışıp illa konuyu kitleteceksiniz yani..

Bu arkadaşın dediği gayet mantılkı bir olay yani zaten türk guildine giren adam demek ki türklerle oynamak istiyor kendi dilini konuşmak istiyor yada falan falan.. yani ayrı ayrı türk guildleri olacağına tek bir guildde kalabalık ve daha güçlü olmak bu türk guildine girmiş olan adam için gayet mantıklı bir yol.. haaa guild bozulur dağılır o ayrı bir konu..
Diğer arkadaşlar içinse(yabancı guildlere girip sosyalleşmek yeni insanlar tanımak isteyenler, sizin tabirinizle) zaten farklı guildleri hedefledikleri için boşuna tartışma açmamalılar.. girin oynayın istediğiniz guildde.. Adam bütün türkler birleşelim demiyor, türk guildleri birleştirelim diyor yani sizleri kapsamıyor olay

Anlayan bir kaç kişi var en azından ... bir an süphe etmeye başladım kendimden benmi anlatamıyorum acaba diye..
Sosyal ağlarda paylaş

milli bir guild kurucaz hebeley dersen oyle olur

omrunde yuzunu gormek istemedigim sokakta gorsem yolumu degistiricegim adamlar var
sirf turk diye ben niye katlanicam bu adama?

surda paticikte bile wowda vay ak altinda 2-3 tane ariza eleman vardi salak sulak konusup fitil ediyorlardi adami loncaya girmelerinin tek nedeni ise "turk" olmak

turke turkten baska dost yok derler ama online oyunlarda turklerden yedigim kazigi kimseden yemedim

yok yani olmaz, dunyanin hicbiryerinde kolay yapilabilicek bisey degil hemde milliyetci duygular isin icine bulasinca

ama turkum genede
gult adi FUCK YOU STRATEVOSSSS!!! veya FUCK YOU GAYREEEKS! olursa gelirim lol
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:
"İyi İngilizce ve Almanca biliyorum, ama Türkçe konuşmak istiyorum. Sosyalleşmekmiş..." mantığı da bir enteresan tabi.

Konuş? Kimse sana Türkçe konuşma demiyor ki? Arkadaşlarınla grup oluştur konuş. BuddyList'e ekle konuş, whisper at yine konuş?

Ben guild chat içinde rahatça kendi dilimi kullanabilmek istiyorum. Keep savaşında yada büyük raid'lerde yöneten kişi Türkçe konuşabilsin istiyorum. "Türkçe konuşmak istiyorum" ile kastım guild çapında konuşmak yani tabii ki. Whisper, grup ve benzerleri için hiç bir guild gerekmiyor zaten haliyle.
Sosyal ağlarda paylaş

Bogachan said:
Böyle bi oluşumun içine girmek istemeyenler girmeye çalışanları niye baltalıyoki isteyenler birleşsin. Turkler yapamaz turkler edemez diyenler en büyük milliyetçiliği yapıyor burda.

Tabiki isteyenler birleşsin, bize ne? İsteyen istediğiyle oynar.

İlk sorduğum soru çok basit, "Neden Türkler ile birleşiyorsunuz?"

Sen buna baltalama olarak bakıyorsan, pes.
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:
Bogachan said:
Böyle bi oluşumun içine girmek istemeyenler girmeye çalışanları niye baltalıyoki isteyenler birleşsin. Turkler yapamaz turkler edemez diyenler en büyük milliyetçiliği yapıyor burda.

Tabiki isteyenler birleşsin, bize ne? İsteyen istediğiyle oynar.

İlk sorduğum soru çok basit, "Neden Türkler ile birleşiyorsunuz?"

Sen buna baltalama olarak bakıyorsan, pes.

sorunun cevabı gayet basıt!!!
bu forumda patıcık de yanı sadece turklerin olduğu bir forumda diğer ufak türk guildleri ile bırlesmenın daha guzel olacagını dusunugumuz için oncelıkle turklerle bırlesmek ıstedık de ayıp ettık kusura bakma,
Sosyal ağlarda paylaş

abi razziel de anlatmış hala anlaşılmamış gibi, bütün postları okudum, adam oyunda sadece türklerle oynamak isteyenlerin kurduğu türk guildlerindeki oyunculara sesleniyor bu forumdaki. Ayrı ayrı kücük guildler olacağımıza, tek bir büyük guild altında birleşelim diyor, sadece türklerle oynamak isteyenlere, "only turkish" guild oyuncularına sesleniyor.

kişisel yorumum, böyle hedef koyan arkadaşları cesaretlerinden dolayı kutluyor, başarılar diliyorum, milli loncalar beraberinde çok büyük problemler cikartabiliyor, özellikle Türkler'den oluşan guildler zaman içinde anlamsız tartışmalarla dağılıyorlar.

karma ulus mantığıyla oynamak isteyenler (benim gibi) bu topiği dikkate almamalı. tartışmak anlamsız, yok wow guild mantığı yok bilmemne vs boşa birbirinizi yemeyin :)
Sosyal ağlarda paylaş

gayet güzel bir düşünce eğer bir çok guildin lideri bu duruma olumlu bakarsa fury içinde etrafa dağılmış onlarca minik guild yerine biraz ortamda söz sahibi olabilecek tek bir guild daha güzel ve güçlü olacaktır.

ayrıca konuyu farklı yönlerece çekecek mesajları bundan sonra sileceğim.
Sosyal ağlarda paylaş

Adam herkez türk guildine toplansın orda oynasın dememiş sanırım yanlış anlaşılma olmuş, gerginlik çıkmış.

Zaten türk guildinde oynamak isteyen ve kücük gruplar halinde kurulmus guildlerin birlesmesini onermis, herkezinde birlesmesi gerekmez ama isteyenlerde olur belki memnun olurlar.
Sosyal ağlarda paylaş

wow da en büyük kavgalar raid zamanı online olunmamasından, o ıtem ı ben alacaktım sen aldın, yok onu raıd a aldın benı almadın, gibi tartısmalardan çıkıyordu.. Biz de Saints of the city de bu tarz kavgalar çok yaşadık çok çektik, hatta bizim guıldimiz sadece türklerden de oluşmuyordu ispanyollarda vardı ve ingilizce konuşuluyordu, ama yine bu tarz sorunlar yaşadık,

ama aoc farklı bir oyun burda item kavgasıydı, raid e gelmeme afk olma yok onu aldın benı nıye almadın gibi tartısmaların yaşanmayacağı bir oyun, he tabı bunda da mutlaka tartısmalar cıkacaktır ama wow da yani sadece item odaklı bir oyunda ki gibi olacağını dusunmuyorum.

Bu yuznden boyle bir öneri getırdım ki, baska bir forumda da yazmadım cunku paticik e takılan mmo. cuların en azından bu işi daha iyi bilen daha iyi mmo.cular olduklarını dusunmemden kaynaklı , eger bu ufak tefek turk guıldlerı ile birlesebilirsek oyunun cok daha guzel olacağını dusunduk bunun ıcınde en doğru yer patıcıkdır dedik oyuncu kıtlesı olarak ama şimdi yanlış mı yaptım doğru yaptım bilmiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...