Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türkiye - Uruguay

Luinir

Öne çıkan mesajlar

maça çıkan kadrodan kazım kazımnı yerine tuncay olsa ve defansta servet olsa ideal kadro olabilir. ilk yarının defanstan top çıkarabildiğimiz zamanlardaki oyunu umut verdi milli takımın.

bu maçta gördük ki tümer metin bitmiş. saçma sapan geri pastan başka bir olayını göremedik bugün.

bir de son olarak kaleci volkan değinmek istiyorum. arkadaş milli takım kalesini koruyosun kornerlerde saçma sapan boşa çıkmalar, olmadık yerde topu yumruklamalar. sen milli takım kalesini koruyosan ekstra bişeyler katmalısın takımına. rüştüyü her ne kadar pek sevmesemde türkiyeye kurtarışlarıyla kazandırdığı puanları hesaplayamayız bile bir milli takım kalecisinden beklendiği gibi. açıkçası ben bu volkan yerine rüştüyü görmek istiyorum grup maçlarında.
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün bana sorarsanız Slovakya maçına göre tek fark bireysel yetenekleri daha üstün futbolcularla sahaya çıkmış olmamızdı.

Burada beklediğim şey kazanmak veya harika goller atmak değil. Bizim ihtiyacımız olan taktiksel oynamak. Kesinlikle kendini belli eden bir tarzımız yok. Defnasif anlamda inanılmaz saçma hareketler yapıyoruz. Sert oynamıyor defans oyuncularımız, yani adamı bozmuyorlar. Penaltı yaptıgımız iki pozisyonda yanlıs müdahaleler.

Geriye top atmak kadar saçma bişey olamaz, Tümer resmen Uruguay adına ara pası attı. En basit şey bu, taç bile geriye dogru kullanılmamalıdır çünkü topuun geriye gidiş süresi içerisinde rakip ileri hattı size yaklaşacaktır buda rakibi istemese dahi pres yapar konuma getirir. Hele ki siz bu topu alıpda allahın dağında tek basıan bekleyen bir oyuncuya atarsanız o top ordan oyuncuya ulasana kadar (ki gördük) orta sahadaki rakibiniz defansta topu alması beklenen oyuncuyla aynı noktaya kadar gelir.
Sosyal ağlarda paylaş

Savunmanın problemi stoperlerde değil ki? Orta sahanı yeterince savunma yapmayışında. Hangi stoper olursa olsun, forvetle -özellikle bu tarz yetenekleri olan forvetlerler- karşı karşıya kalırsa illaki pozisyon verecektir. ORta saha elemanları rakibin önün geçseler bile pres yapmayıoalr, top yapmalarına ziin veriyorlar. Rakibe yapışıp basmaları lazım, bunu içinde maç boyu 10-12km koşmak gerek tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

abi sen portekiz gibi bireysel yetenekler dolu bi takıma hurra diye orta sahandaki herkesi topun peşinden koşturup pres yaptırırsan delik deşik olursun. zonal marke alan daraltma diye bir şey var ki bu maçta fena oynamadı orta sahamız ilk yarıda. yıldıray sadece pek katkı yapamadı takım savunmasına. sorun defansın orta göbeğinde.

gökhan zana lafım yok kaliteli bi oyuncu gibi. uzun bi sakatlıktan çıktı , bugünde bazı kritik müdahelerde bulundu. muhtemelen servetle ikisi oynar grup maçlarında. ama bu emre aşık ın işi nedir milli takımda? ne topu çıkarabildiler defanstan ne adam paylaşabildiler
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:
Savunmanın problemi stoperlerde değil ki? Orta sahanı yeterince savunma yapmayışında. Hangi stoper olursa olsun, forvetle -özellikle bu tarz yetenekleri olan forvetlerler- karşı karşıya kalırsa illaki pozisyon verecektir. ORta saha elemanları rakibin önün geçseler bile pres yapmayıoalr, top yapmalarına ziin veriyorlar. Rakibe yapışıp basmaları lazım, bunu içinde maç boyu 10-12km koşmak gerek tabi.

gokhanin topu kontrol edemeyisi sonucunda yenilen gol hic bir sekilde orta sahaya yazilamaz. rezaletti yahu... ayni sekilde emre asigin cumbur cemaat girmesi de gayet rezildi.
Sosyal ağlarda paylaş

İkinci yarıda orta saha izin veri adamları oyanmasına. Uruguay'ın yaptığı akdar olmasa da (onlar ikinci yarı tam saha pres yaptılar, 5, 6 oyuncuyla bizim defans hattına baskı yapıyolardı) kendi yarısahamızda adamları rahat bırakmamalıyız, yoksa yaratıcı adamlar bi şekilde topu tehlikeli bölgede buluşturur diğer adamlarıyla..
Sosyal ağlarda paylaş

Azmodai said:
aktiftablet said:

gokhanin topu kontrol edemeyisi sonucunda yenilen gol hic bir sekilde orta sahaya yazilamaz. rezaletti yahu... ayni sekilde emre asigin cumbur cemaat girmesi de gayet rezildi.

tek bi pozisyonla da takımın artıları ve eksileri tartışılmaz, iki kişinin aynı anda hata yapması sonucu o pozisyon oldu, ki tekrar olma ihtimali milyonda bir bence.
Sosyal ağlarda paylaş

yahu tamam da oynatim oynatmamak ikinci plan diyorum... sen koskoca milli takim oyuncusuysan eger, tansyon olmayan macta bir top bile kontrol edemiyorsan ve bu da gol oluyorsa kalende, oturup dusuneceksin, lisansini hatta en yakin burya silahinla birlikte teslim edip kendini nezarete atman gerekir kanimca.

ben boyle derim sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

Konn'un da dediği gibi taktiksel açıdan çok problemimiz var.Fatih hoca,dünyada şu an 1-2 takımın düzgün uygulayabildiği(Manchester United,Roma) 4-6-0 taktiğini oynatıyor.Bu taktik diziliş için oyuncularınızız kondüsyonları üst düzey olmalı,ileri uçta oynayan oyuncular en az orta saha oyuncuları kadar pres yapmalıdır.
Fatih hocanın bu taktikteki ısrarını anlamak mümkün değil.Ne Arda Turan C.Ronaldo'dur ne de Tuncay Mancini.Yıldıray'ın da Totti olmadığı çok açık,defansta da Ferdinandımız yok.O yüzden biraz da elindeki malzemeye göre taktiğini belirlemelisin.Futbolda yeni taktik trendi buymuş, hadi o zaman böyle oynuyoruz çocuklar durumu olmamalı.Sen gidip hayatında iki gram pres yapmamış Arda Turandan,Tuncay Şanlıdan tüm maç pres yapmasını bekleyemezsin.O yüzden daha tutarlı taktikler bekliyoruz artık
Sosyal ağlarda paylaş

Revenge said:
.
Fatih hocanın bu taktikteki ısrarını anlamak mümkün değil.Ne Arda Turan C.Ronaldo'dur ne de Tuncay Mancini.Yıldıray'ın da Totti olmadığı çok açık,defansta da Ferdinandımız yok.O yüzden biraz da elindeki malzemeye göre taktiğini belirlemelisin.Futbolda yeni taktik trendi buymuş, hadi o zaman böyle oynuyoruz çocuklar durumu olmamalı.Sen gidip hayatında iki gram pres yapmamış Arda Turandan,Tuncay Şanlıdan tüm maç pres yapmasını bekleyemezsin.O yüzden daha tutarlı taktikler bekliyoruz artık

Ah şu Portekiz maçı bi gelse, o ço beğendiğiniz Ronaldoların bilmem kimlerin aslında Arda'nın Tuncay'ın Yıldıry'ın eline su dökemeyeceğini bi görseniz..
Fatih Terim'in en hatta tek sevdiğim yanı Türk milletindeki bu kendine güvensizliği bu ezikliği paylaşmamasıdır.

Gerçi yine bi bahane uydurulur. 2002de 3. olduk (ki biraz şans osla finaldeydik, adım gibi eminim Almanya'yı yenerdik), avrupa takımıyla karşılaşmadık dediniz, şimdi hepsi avrupa takımı. Bu sefer de doğru dürüst takımların hepdi c-d gruplarında, biz güçsüz takımlarla karşılaştık diyeceksiniz. Yazın bu sözümü bi kenara, vakti gelince göstericem.
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet yazıları nerenle okuyosun acaba ? C.Ronaldo Mancini bizimkilerden iyi sonucu mu çıkıyor ordan.Ben ileri uçtaki oyuncular en az orta saha kadar pres yapmalıdır dedim ve o örnekleri verdim.Bu takıma güvenileciği kadar güveniyoruz merak etme,içimizdeki ezikligin nedeni de oyuncuların yetersiz oluşları.Burda teknik kısmını tartışıyoruz işin,bi fikrin varsa paylaş yoksa gölge etme.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...