Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Trek (2009)

Laorx

Öne çıkan mesajlar

Daha önce Star Trek ile ilgili neredeyse hiç bir şey seyretmemiş biri olarak çoook beğendim filmi. Baya küçükken balinalar vardı bi filmde. Onları dünayay mı ne taşıoalrdı. Onu seyretmiştim bir tek galiba önceden.

Umarım devamı gelir. Hatta dizi olarak gelsin de bekletmesinler bizi bi kaç sene daha. Heroes da iş yok artık zaten ayrılsın işte Sylar ordan. Spock olarkada baya iiydi Zachary Quinto.

Son sahende çok mükemmel olmuş. Leonard Nimoy'un konuşmaıs arasında Enterprise'ın uzayın derinliklerine gitmesi.

Edit: Winona Ryder nerdeydi birde filmde. Her yerde ismi fln geçioda ya hep karşımdaydı tanımadım yada böle çok az fln mı göründü?
Sosyal ağlarda paylaş

ya üstlerde yazmıştım yani,harcamışlar kadını

tamam sorunlu bir ablamız ama bizi güzelliğinden ve nadir de olsa gösterdiği,gösterdiğinde de bizi yerlerimize oturtan o performansından eksik bırakmışlar,totalde 3 dakika bile gözükmüyor Winona Ryder...

Peki niye aldınız ekibe,o rolü sıradan bir figüranda oynardı...
Sosyal ağlarda paylaş

Azmodai said:
simdi film izlicem star trekten, hangisini izleyeyim bu filmle en guzel sinerji yaratacak sekilde?

1979 yapımı ilk Star Trek sinema filmiyle başla, Star Trek: The Wrath of Khan'la devam et. Beğenirsen zaten 3-4-5 diye gidiyo:)

ayrıca filmde hoşuma giden ve star wars'da göremediğim bir şey

Sessiz Uzay:)

Sosyal ağlarda paylaş

filmi izledim epeyde beğendim ancak:

filmin sonu

göz yaşı kadar kırmızı madde ile gzegni yutucak karadelik oluyo ama satürnün yanında tüm kırmızı madde ile bin katı büyük karadelşik olması gerekirken yine aynı boyda bişi oldu ve kaçtılar. orası bana saçma geldi en baştaki konu olarakta romulanların gezegeni korumak amacıyla karadelik oluştursalar bile o karadeliğin süpernovayı yutarak bitirmesi binlerce yıl alır şak die bitirmez.

Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:
ya üstlerde yazmıştım yani,harcamışlar kadını

tamam sorunlu bir ablamız ama bizi güzelliğinden ve nadir de olsa gösterdiği,gösterdiğinde de bizi yerlerimize oturtan o performansından eksik bırakmışlar,totalde 3 dakika bile gözükmüyor Winona Ryder...

Peki niye aldınız ekibe,o rolü sıradan bir figüranda oynardı...

tek kelime: promosyon.

şahane filmdi hakkaten, abrams devam ettirir inşallah bu seriyi, bu arada eric bana çok iyi uymuş nero rolüne, cok begendim.

tekrar gidilir hakkaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Ödüllerini demiyorum,genel olarak rol aldığı filmler olsun,ne bileyim yani onlardan daha kötü adamlar daha çok değer görüyor piyasa da onu demeye çalışıyorum.

Eric Bana'nın filmleri güzeldir,P. Seymour Hoffmann'ın da onlara da birşey diyemem ama bulundukları yerden,ünlerinden daha fazlasını hak ediyorlar demeye çalışıyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

bugün izledim ve epey şahane, abrams hiç hayalkırıklığına uğratmıyor doğrusu.

minör sıpo

tek sevmediğim kısmı, kaptan kirk'ün biraz fazla "haşarı çocuk" olması, ve spock'un karı-kız meseleleriyle ilgilenmesiydi. yani kirk dediğin ağır adamdır, spock daha da ağırdır, "illogical" der keser atar arkadaş!

Sosyal ağlarda paylaş

Film cok basarili, oyle boyle degil.

Neden basarili? Bir kere olmekte olan bir francise'i canlandirdi. Trekker'lari atesledi, Trekker olmayanlari Star Trek evrenine cekti tipki benim gibi.

Daha once soylemistim, Ben Williams Shatner'li ilk seriyi izlemistim tek tuk, ve yine Shatner'li filmleri izlemistim ama unutmustum bile 5. film haric.

Abrams'in Star Trek'ine IMAX'te gittim. Eski karakterleri izlerken inanilmaz bir sekilde cocukluguma gittim. O eski Star Trek gunleri, aldigim keyif aklima geldi. Cocuk oldum yeniden, bayildim.

Film sihirli gibi. Aradan kac gun gecti hala aklimdan cikaramiyorum, tekrar tekrar izlemek istiyorum. Trekker yapti resmen. Butun koleksiyonu cekip izleyecegim.

Filme gelince herkesin sikayet ettigi noktalar sunlar:

Filmde kullanilan Lens Flare efekti cok goz aliyor deniliyor. Filmin ilk 10-20 dakkasinda benimde gozlerimi aldi ama sonra tamamiyle alistim, hic rahatsiz etmedi. Gerci Abrams'ta "evet asiriya kactim" dedi.

Eric Bana biraz sonuk kalmis, zaten dinledigim iyi bir yorumcuya gore ST evreninin en buyuk eksikligi great villian'i yokmus. Bir tane varmis oda Khan. Fakat bu Eric Bana'nin sucu degil bence kimsenin sucu degil. Karakterin yapisi oldukca iyi. Adam villian'a donusmus zaten zamanla yani oyle tam evil'lik yok, tek amac intikam.

Buzlu bolumde inanilmaz bir sekilde Star Wars'a benzerlik var. Acaip benziyor oyle boyle degil, orasi farklilastirilmaliydi bence.

Diger goruslerim

Filmde kultlesmis isim, Trekker'larin tanrisi Leonard Nimoy'u gormek buyuk zevkti. Spock'u gormek salonda bir heyecana yol acti. Ben bile heyecanlandim.

Cogu Trekker'in gozleri simdi Shatner'i ariyor. Abrams 2. filmde Shatner'i dahil edebilir. Etmelimidir/etmemelimidir orasi tartisma konusu olur ama ben gormek isterim. Gorulmeside mumkun. Okudugum bir teori cok guzel bir zemin hazirliyor boyle bir sahne icin.

Sonucta ben hicbir karaktere doyamadim, hepsi muhtesem, hepsi harika. Oyunculuklar cok iyi, cuk oturmuslar karakterlere.

9/10

Abrams we love you
Sosyal ağlarda paylaş

Shatner'ın oynamaz, adam ben yazmıştım böyle bir senaryo fln diye şikayet ediyodu:). Trailer'ı bile bitane programda şans eseri izledi ehehe.

Eric Bana kötü villian olmuş diyen çok insan var ama zaten adam kaç sahnede çıktıki? Çoğunda ztn gemi patlatıp durdu.

Star Wars plotlarına inanılmaz bir özentilik var ama sonuçta kimsenin farkediceğini zannetmiyorum, ağzımız açık izledik:)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...