Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

farkında mısınız?

tunch

Öne çıkan mesajlar

daha önce muhtelif yerlerde bir acc ile birden fazla kimsenin oynaması ve bütün bir guild in kaynaklarının bir kişiye kanalize edilmesi suretiyle birilerinin bu hafta bitmeden 80 olacağını söylemiştim amma velakin bu normal bir oyuncu için temel oluşturmuyor
funcom tarafından açıklanan 0-80 süresi 270 saat ilk lvllar tabiki hızlı olacak ben 99 dan beri mmo oynuyorum ilk lvl ları yavaş olan bir oyuna rastlamadım 50 den sonra lvl lar yavaşlamaya başlıyor.

bide allah aşkına kiminle aşık attığınızda önemli EA nin büyük büyük bir kısmı beta oyuncuları bu adamlar bu oyunu aylardır oynuyorlar defalarca karakter kastılar wipe geldi gene kastılar questler zonelar karakterler hepsine son derece hakimler.

benim guildim avrupa serverlarının ilk şehir instance ını claimledi şuan birçok karakter 2 oyuncu tarafından oynanıyor bütün plan end game raid ve pvp üzerine kurulu betadan gelen bu büyük çoğunluk asıl hadiseinin end gamede döneceğinin bilincinde zaten questleri zoneları vs yi defalarca gördükleri için ışık hızıyla gidiyorlar keepler kimse tarafından claimlenmemişken ilk sizin almanız guildiniz oyundaki geleceği için kritik önemde dolayısıyla onların ana amacı bu
Sosyal ağlarda paylaş

WoWla kıyaslayıp durmayın abi şunu, zevk-renk olayı sonuçta. Ki örnekleriniz wowun çıkışından 3 yıl sonra yaşanan şeyler :) Var mıydı release günü level 60 olan?

Thor'un dedikleri göz önüne alınırsa da normal. Ama şu var, daha oyunun release günü insanlar son levela vurmuş, destek alabilceğiniz site, add-on, veritabanı yokken, bu kadar basit, bu kadar sıradan olmamalıydı bence ne olursa olsun.

Ki thor'un dediği gibi ilerde elde etmesi çok zorlaşıcak ve end-game'inizin geleceği için büyük ölçüde önem taşıyan şeyler şimdiden "claim"leniyorsa bu iyiye işaret değil. Daha baştan "Ogame"leşmesi sıkıntı yaratır.
Sosyal ağlarda paylaş

yanlış anlaşılma olmuş

ilk gün 80 olan yok
veritabanına ihtiyaç yok çünkü bütün questler mapinizde işaretli dolayısıyla gir thottbot a bak dön yok
drop questleri wowdaki gibi bir zamazingo için 100 mob kes belki düşer değil yada 10 item istiyorsa 5 takikada 9 u düşer 10. 55 dakikada düşer yok
add on lazım değil zira hemen hemen alışılmış bütün add onlar built in geliyor
player city claimlersiniz ama keep claimliyemezsiniz çünkü keep 2 lazım pvp targetı almak için amma velakin bu işlem için keep kurmanız lazım keep kurmak için mimar mesleği ve mimarın planı çizmesi için mürekkep lazım (şuursuz sayıda taş odun vs saymıyorum) ama mürekkep craft edebilen yok :D
Sosyal ağlarda paylaş

Bence levelleri hızlı atlamak kötü bir şey değil.Sonucta level kastıktan sonra oyunda yapacak çok şey olacağına inanıyorum.Ayrıca çoğu mmo ya insanlar başlar,oyunuda severler ama kasamadıkları için oyundan soğurlar.AOC de level atlamak çok kolay gelmiş olabilir.Çünkü diğer mmo larda quest i alınca nereye gideceğinizi veya quest için gereken mob ların nerde spawn olacağını hemen idrak edilemiyordu.AOC de quest yaparken vakit kaybetmediğimiz için hızlı level atlıyoruz gibi gözükebilir.Şahsen AOC bir mmo ye başlayıp hemen ısındığım bir oyun.Tabii her mmo yu oynamadım.Oynadığım mmo lar arasında SWG,WOW ve EQ2 var.Heyd in dediği bug lar fixleceğine inanıyorum.Sonuçta çoğu mmo da ilk çıktığında buglar olur.Ayrıca Heyd in combat sistemine yönelik eleştirilerine katılmıyorum.AOC combat sisteminde yenilikler getirdiğini düşünüyorum.Bence kombat sistemi gayet mantıklı.Combat da kendimizin irade ve kontrolümüz ile dodge yapabilmemiz güzel bir şey.Mesela X tuşuna basıp block yapabildiğimizi ben bilmiyordum.Oyunun control tuşlarını ayarladığımız yerde X e basarak block yapabildiğimizi gördüm.X e basınca karakter block yani kendini guard a alıyor.Henüz bunu combat da denemeye vaktim olmadı ama eminim ki combat da bunu yapabiliyoruzdur ve işe yarıyordur.
Sosyal ağlarda paylaş

Akse said:
Bence levelleri hızlı atlamak kötü bir şey değil.Sonucta level kastıktan sonra oyunda yapacak çok şey olacağına inanıyorum.Ayrıca çoğu mmo ya insanlar başlar,oyunuda severler ama kasamadıkları için oyundan soğurlar.AOC de level atlamak çok kolay gelmiş olabilir.Çünkü diğer mmo larda quest i alınca nereye gideceğinizi veya quest için gereken mob ların nerde spawn olacağını hemen idrak edilemiyordu.AOC de quest yaparken vakit kaybetmediğimiz için hızlı level atlıyoruz gibi gözükebilir.Şahsen AOC bir mmo ye başlayıp hemen ısındığım bir oyun.Tabii her mmo yu oynamadım.Oynadığım mmo lar arasında SWG,WOW ve EQ2 var.Heyd in dediği bug lar fixleceğine inanıyorum.Sonuçta çoğu mmo da ilk çıktığında buglar olur.Ayrıca Heyd in combat sistemine yönelik eleştirilerine katılmıyorum.AOC combat sisteminde yenilikler getirdiğini düşünüyorum.Bence kombat sistemi gayet mantıklı.Combat da kendimizin irade ve kontrolümüz ile dodge yapabilmemiz güzel bir şey.Mesela X tuşuna basıp block yapabildiğimizi ben bilmiyordum.Oyunun control tuşlarını ayarladığımız yerde X e basarak block yapabildiğimizi gördüm.X e basınca karakter block yani kendini guard a alıyor.Henüz bunu combat da denemeye vaktim olmadı ama eminim ki combat da bunu yapabiliyoruzdur ve işe yarıyordur.

+1
Evet Aksaye katılıyorum. Ben oyundan zevk aldım. Benim fikrim hizli level almanın tek sebebi kendi adon unun olması. haritada yerlerin belirtilmesidir. Sadece bu olur. Hem şöyle bir zorluk var. Level 5-6 isen level 11 lerin olduğu bölgede bile gezebiliyorsun. Buda zorluğu işin. Ben level 20 olduğum halde karakterimin şeklini beğenmediğim için 5 defa sildim akrakteri şimdi 11 oldum. Ve artık silmem. Önemli olan zevk alabilmektir. Combat olayı da zevkli ilerde ne olur tam bilinmez.
Daha craft olayını görmedik. Görmediğimiz tonla şey var. Bakacağız.
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

...
veritabanına ihtiyaç yok çünkü bütün questler mapinizde işaretli dolayısıyla gir thottbot a bak dön yok
drop questleri wowdaki gibi bir zamazingo için 100 mob kes belki düşer değil yada 10 item istiyorsa 5 takikada 9 u düşer 10. 55 dakikada düşer yok
add on lazım değil zira hemen hemen alışılmış bütün add onlar built in geliyor
player city claimlersiniz ama keep claimliyemezsiniz çünkü keep 2 lazım pvp targetı almak için amma velakin bu işlem için keep kurmanız lazım keep kurmak için mimar mesleği ve mimarın planı çizmesi için mürekkep lazım (şuursuz sayıda taş odun vs saymıyorum) ama mürekkep craft edebilen yok :D

işte next gen mmo demelerinin nedeni de bu. eski mmo lara bakıp oyuncuların ihtiyaçlarını belirlemişler. oyuna bu özellikleri eklemişler. daha da bi şey istenirse diye addon desteğini de vermişler ;)
Sosyal ağlarda paylaş

beta oynamadım sadece 17 sinden beri casual olarak pvp serverinda oynuyorum ,oyun bana verdiği izlenim genel mmo ların aksine lvl atlama üzerine değil,lvl atlamak sadece oynadığınız karateri daha iyi tanımanız için bir süre olarak algılanabilir asıl keyif son lvl a ulaştığınızda yapacağınız işler gibi geliyor tabi daha yeniyim anca dark templar lvl 15 ve necromancer lvl 29 yapabildim

*senelik izin kullanmak istiyorum formada AOC lvl kasma yazıcam :D
Sosyal ağlarda paylaş

yapsın millet 80 nolcak. siz oyununuza bakın guild aktivitelerinize bakın:)

grup konusunda tuncha katılıyorum insanlarda bi gariplik var:) mesaj atıyorum grup yapalım mı diye cevap bile vermiyolar heh. halbuki ikimizde aynı yerde aynı quest icin bekliyoruz. anlamadım. özel mesajda ses olayı yok acaba görmüyolar mı diyorum ama ne bilim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...