Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"Yabancı sınırlamasını kaldırın"

adamınbiri

Öne çıkan mesajlar

Bence milli futbolun önü kesilmez ya.

O kadar bilinçsiz mi yöneticiler ? Bence Gs gene altyapı klübü olarak kalır, Gençlerbirliği gene öyle, ama Fenerbahçe şu aşamada da bir altyapı klübü değil. Mesajımın içeriğinde de bu vardı zaten..

1 kişi yok 11'de ya altyapıdan Fener'de. 1 tek kişi yani.

Fener bunu hep yapıcak zaten, hep alıcak oynatıcak. Politikaları böyle bu adamların..

Ama şimdi Yabancı Sınırı kalkarsa bu demek değil ki, takımların tamamı yabancıdan oluşucak.

Belki 3-5 sene yığılma olur ama, sonuçta bence öyle milli futbolun önü felan kesilecek noktaya gelinmez.

Bizde az topçu yetişmesinin nedeni, talepin az ve belli kesimlerden oluşması. Bu bir tek Futbol için değil bir çok konu için böyle. Bir tesisatçı için bile yani..

Biz de para kazanma yolu, yapabildiğin en iyi şeyden değil, üniversitelerden geçtiği için bu böyle bence. Yani yetiştirme tarzı.

Yoksa bugün yetişen çoğu futbolcu'nun türkçesinden tutun eğitimine kadar baktığımız vakit tablo ortada yani. Gerçi bu dünya genelinde bu şekilde ama, Türkiye gene de standartların daha da altında kalan bir ülke.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:
Tek bir takımın menffatleri için milli futbolumuzun önü kesilmemeli.

bence desteksiz yorum yapilmamali. sdf.

O degil de, yabanci siniri sonunda kalkacak, goreceksiniz ve milli takimla da hic bir alakasi yok bu sinirin. Fenerbahce simdi kalkmiyor diye cok mu guzel altyapi calismasi yapiyor veya baska takim? Yok... yakinda gorursunuz sahtecilik te baslar, nasil ispanyada bazi oyuncularin buyuk dedesi aniden ispanyol cikip vatandas oluyorlarsa, bunlar baslayacak, ve futbol o zaman zarar gorecek.
Sosyal ağlarda paylaş

Sahtecilik yıllar önce başladı zaten, Uche'lerin dönemiyle, türkleştire türkleştire.

Ama kalkacağına inanmıyorum sınırın. Kalkmasın da zaten.

Şu anda takımlar altyapı kurmuyorsa kendi hataları zaten. Hadi parası olanlar zaten gerek görmüyo da diğerleri için vizyonu yüksek yönetici eksikliğinden.
Sosyal ağlarda paylaş

kalkacak. Galatsarayin tek kozu "ama genclige onem veriyoruz" kozu, halbuki GS ye de yardimi olacak bu durumun ama yok... Fener her yil yabanci alir diye istenmiyor resmen.

Baska aciklamasi yok. Bjk de orda caktirmadan arkada avuc kasiyor oh kabul olsa da biz de coksek bedava yabancilara diye :P
Sosyal ağlarda paylaş

Yok yahu. BJK daha bu sezon yabancı hakkını dolduramadı ki doğru dürüst. O da GS'den "çok" daha iyi değil borç bakımından.

Ancak tamam FB'ye yarayacak diye istenmiyor da olabilir, ama onun dışında da genel olarak çok zararlı olduğunu düşünüyorum ben. Yazdım zaten önceki sayfalarda da bol bol.

Bir de daha şimdi bile takımlar 3-4 yabancıyla oynuyorlar. Yabancı kontenjanını dolduran takım sayısı bile az. Hele sahada ilk 18e 6-7 yabancı koyan takım sayısı neredeyse yok. Daha şimdiki hak bile adam gibi kullanılmazken, komple kalkması saçma olur.
Sosyal ağlarda paylaş

e tamam? zaten doldurmuyorlar, tek engel fener mi yani? ben de bunu anlamiyorum.

Hayir kaliteli bir Turk oynatmayacak mi takimlar? Bu konuya her Fenerli ok super eyv diyor, her gs li kesinlikle karsi, BJKliler de kararli degil pek, bi kisim yok olmasin der, bir kisim olsun der... karisik durumlar tabi :)

Ama hic bir sey olmazsa sirf AB ye uyum geyikleri sayesinde AB vatandaslarini sinirlama getirmeden oynatmamiz gerekecek yakinda, bu sene olmazsa 2 sene sonra olur... ama olacak sonunda... oldugu zaman da ay turk futbolu denecek (ama o durumda Turk futbolcu da AB de serbest oynama hakkina sahip olur).
Sosyal ağlarda paylaş

ya ne istemicez sizin yabancı almanızı. cok kıskanılacak haliniz var sanki. zaten kadronuzda 9 tane yabancı var su an. belki daha fazladır sayamıcam simdi.

ben tam tersine serbest olsun da yabancıyla dolup taşsın istiyorum fb. keske boyle bişey olsa da anlasanız iyi mi olacak kötü mü olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:
ya ne istemicez sizin yabancı almanızı. cok kıskanılacak haliniz var sanki. zaten kadronuzda 9 tane yabancı var su an. belki daha fazladır sayamıcam simdi.

ben tam tersine serbest olsun da yabancıyla dolup taşsın istiyorum fb. keske boyle bişey olsa da anlasanız iyi mi olacak kötü mü olacak.

icten ice catliyorsun kiskancliktan, saklamana gerek yok, biz biliyoruz.

sddf.
Sosyal ağlarda paylaş

Azmodai said:
toggie said:

icten ice catliyorsun kiskancliktan, saklamana gerek yok, biz biliyoruz.

sddf.

yabancı sınırı kalkmazsa çatlıycam harbiden. çatlattınız bizi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...