Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İlk izlenimler

Lopeth

Öne çıkan mesajlar

n3mrut said:
şu oyunu hakkıyla oynayıp sıkıntı yaşamamak için bilgisayar alıcam , http://img88.imageshack.us/img88/7946/aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaayz0.jpg

şöleten bişey arkadaşa toplattım donanımdan zerre anlamam alakasız yanlış bişey varsa sölerseniz sevinirim

monitoru 22 inc dusunebilirsin, gerisi saglam gibi
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:
turan ilginc aslında.

Conanın zamanında ve öncesinde bildiğin orta asyam medeniyetleri var, göcene kabileler şeklinde yaşıyolar, orta asya türkleri bildiğin adamlar.

hiborya cagi.

conan in henuz kiralik asker olarak sagdan sola savruldugu yillari kastediyorsan eger, turan in kral yildiz donemini anlatiyorsun demektir. o sirada buyuk dogu uygarligi tam anlamiyla turan. cok buyuk sehirleri var. ve tamamen yerlesikler. daha cok abbasi donemine benzer bir yapi anlatiliyor turanda. pers-osmanli-abbasiler ve islamiyet sonrasi turkler karisimi bir kultur yaratmis adamlar. turkce isimlerin sebebi de hikaye yaratilirken ornek alinan abbasiler uzerindeki gercekte varolan turk etkisi. ama sonucta cizgi romani conan in kral oldugu doneme kadar takip etmisseniz, turan kulturunde daha cok arap ogeleri agirlikli.

kral yildiz in ordularini o sirada yezdigerd yonetiyor ve yezdigerd fetih ustune fetih yapiyor. kaleler kusatiyor. ordularin yapilanmasi vs ye de bakilinca tam osmanlivari bir yayilis soz konusu. ancak uniformalara vs lere bakinca ise daha cok islam ordularinin (turkler dahil)ortak agir zirhli piyadelerini vs lerinin ornek alindigini ancak zirhsiz piyadelerin es gecildigini goruyoruz. bir yeniceri olmadigi gibi hic gocebe fedai ya da savasci vs de yok.

hirkanyalilar ise daha cok islamiyet oncesi turklere benzer. mogol ve turk karisimi bir kulturde aktarilmislardir. Cogu turk okuyucu bu nedenle turanlilardan cok hirkanyalilari turklerle ozdeslestirmistir.

kimerya civarlari ise daha cok kuzey avrupa. hatta buyuk olasilikla keltler. biraz da belcika civarlarindaki eski barbar kabilelerinde etkisi var. cunku konanin buschema oncesi cizimlerinde genc konan cok atletik, ince fakat cok cevik ve kuvvetlidir. cunku conan aslinda bir savasci degil, barbar bir hirsizdir. Buschema ise conan i malesef bir kas yiginina dondurmustur.

kimerya nin komsulari ise bariz bir sekilde iskandinavlardan esinlenerek yaratilmis.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:
10 fps ile oynar evet süper olur :)

herşeyi full'leyip iyi fps alamaz 1680*1050'de 8800gt ile... bende var kart ordan biliyorum yani.

8800gt 1gb ile 25 fps ile oynuyorum ama med yaptim 45-50 oluyor.

bu arada canta isi ne oluyor yav? gece inn`de ortaya cikan saticidan almak mantikli mi? zar zor 70c toparladim zati 50`sini cantaya vermek ostemoyrum. baska yolu var mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Namessar said:

hirkanyalilar ise daha cok islamiyet oncesi turklere benzer. mogol ve turk karisimi bir kulturde aktarilmislardir. Cogu turk okuyucu bu nedenle turanlilardan cok hirkanyalilari turklerle ozdeslestirmistir.

su anda okudugum conan yilliklarinda adam acik acik yazmis hangi irklardan esinlendigini. sole bisi geciyor:
said:

Kitanin dogu kiyilarina cekilen Hyrkanialilar sonradan Tatarlar, Hunlar, Mogollar ve Turkler olarak bilinen kavimleri kurdular.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:
Spiegel said:
Oyun guzel gibi, oynarken baymiyor ama daha cok eksik var. Mmorpg nin sadece rpg kismini tutturmuslar. Massive multiplayer online kismi pek yok oyunun, be massive kitleye ulasmasi da bu sistem gereksinimleri ile imkansiz. Optimisation sorunlari da var. Oyunu bariz bitmeden, hazir olmadan cikarmislar. Ne aceleleri vardi anlamadim. Millet ilk bi gazla aldilar oyunu ama yakinda cok birakan olucak gibi duruyor

erteledikçe ertelediler oyunu, hala "ne aceleleri vardı" diyorsun.
2022'de mi çıkarsalardı?

hazır mı çıkmış şu oyun sence?
Sosyal ağlarda paylaş

Namesar dostum çok saol msjın için.
19 inch ekranı yükseltmek istemiyorum 2 lira o sistem daha fazla vermek istemiyorum daha tatile çıkcam sonrada deyiştiririm ufak gelirse.

Bİ kaç yeni sorum var kafamı kurcalayan ;

1)lvl 20 ye kadar sıngle oynuyoruz daha sonra online oluo oyun
40 lvl quest ınstance grınd le alıyoruz
geri kalan 20 lvlı sadece pvp de adam keserekmi alıyoruz ?
ismini unuttum wowun bg sistemi gibi aoc tada bısey var
orda kapışırken şimdi faction olmadıgından 2 ye bölüyo herhalde takımları otomatık oyun ? yoksa ffa şeklinde q3arena misali kapışcazmı.Buna ek olarak bu bg lerde savaştığımız süre içinde kendi tarafımızın kestiği playelardan honor gelio hesabı aynı wow gibi bizede xp gelcekmi..anlatabildim umarım

2)kılıc+kalkanlı classlar bı yanda kılıcı savurur+combo yapar abalıtylerle bi yandanda real time combatta kalkan pozisyonlarınımı ayarlıyacaklar ? yoksa combata gırmeden once ayarlıosun hep ölemı kalıo sen deyiştirene kadar ? combat halında deyiştirme imkanın yokmu gene real time ?

3)bu blood parasınla o kingdomdan alınan skill abality neyse işte bu olay yani bu şeyleri satan npc de bi trainer vendor gibimi yoksa bi gün giderim olur orda büyü spell abality , bi gün giderim kalmamıştır yoktur vs.. böle bişey mümkünmü yani uo daki gibi spell booka mı koyma misali bi sistem yoksa otomatik öğrendiğin bi sistemmi ? (normal trainerlardan bahsetmiyorum sadece bu kingomdaki bahsedilen blood bilmemle parasınla alınandan kastım ) korkum oyundaki yapabılecegın abalityleri skill spelleri falan toplamak tamamlamak ızdırapmı ? öle bi bahsetmişlerki aoc turkte..öf ki öf yani
Sosyal ağlarda paylaş

daha sonra aklıma geldı dört olarak ekliyim..

4)50 den sonra quest cok az dıorlar öle bi hal alıomuşki lvl ın % 25 i quest 75% i grind e dönüyomus

5)wow azeortun tek kıtasından biraz buyuk map var diorlar..

6)craft skill kasmak için gather skilli vs arkanızda guild olması lazım size materyal vermesi lazım çok zor diyorlar solo işi çok kasıyor diyolar

bu 6 soru hakkında fıkır ve goruslerınız nedır oynayan arkadaslar
Sosyal ağlarda paylaş

valla crafting le ilgili sole bi bug var yada bilerek yapılmıs bilmiyorum. Armorsmith sectim. rough leather isteyen itemları yapıcam ustumde yeterli olmasına ragmen az varmıs gibi gozukuyor. Sanırım kendi farmladıgın leather ları item yapımında kullanabiliyorsun. Cunku guild banktan ve arkadaslardan aldıgım leatherlarla item yapamadım ilginctir. Gidip rough leather farmlamak zorunda kaldım. O yuzden daha ilerisi hakkında birsey diyemeyecem.

Grind isine gelince PoM karakterim var kendi lvl ımdaki mobları cok rahat aoe ile sololuyorum. Oyunda ilerledikce quest sıkıntısı baslıyor ne yazık ki. O yuzden kendi level ınızda dungeon ları yapmaya özen gösterin. hatta bir kac kez girin. boylece hem dungeon lardan max exp alırsınız hemde elinizin altında daha fazla quest kalır exp alacak. 58 in yarısındayım elimde baya quest var sayılır beni lvl65 e kadar idare ederler ama hepsi dungeon/group quest i. ondan sonra quest gelirmi yoksa 15lvl i grind lamı kasıcam bilemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

pvp coooook zevkli.

cidden cok zevk alıyorum pvp yaparken.

lvl fakrına rağmen (28vs35 23vs30 falan) baya iyi oynıyan kazanıyo yanı ben kaznaıyorum nıhohohoho.

comboları hazırlayıp zamanlamasını ayarlıyp oturtmak falan cok zevkli, ha odun gibi comboyu hızlı hızlı yapıp e neden vurmuyo bu demek sacma oluyo, ama biraz alışınca ben baya zevk aldım pvpde.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:
pvp coooook zevkli.

cidden cok zevk alıyorum pvp yaparken.

lvl fakrına rağmen (28vs35 23vs30 falan) baya iyi oynıyan kazanıyo yanı ben kaznaıyorum nıhohohoho.

comboları hazırlayıp zamanlamasını ayarlıyp oturtmak falan cok zevkli, ha odun gibi comboyu hızlı hızlı yapıp e neden vurmuyo bu demek sacma oluyo, ama biraz alışınca ben baya zevk aldım pvpde.

massive pvp hakkinda bi fikrim yok ama , soyle 2-3 kisi birlikte yine sayica 2+ gruplara karsi tadindan yenmiyor pvp.cok zevkli.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...