Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Transferler 2008-2009

fizban

Öne çıkan mesajlar

said:
Galatasaray Yönetimi, genç futbolcusu Aydın Yılmaz ile 5 yıllık sözleşme yeniledi.

Sarı kırmızılı kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, geçtiğimiz sezon İstanbul Büyükşehir Belediyespor’da kiralık olarak forma giyen Aydın Yılmaz ile 5 yıllık sözleşme imzalandığı duyuruldu.

G.Saray'ın resmi internet sitesinden yapılan açıklama şöyle:

"Geçtiğimiz sezon İstanbul Büyükşehir Belediyespor’da kiralık olarak forma giyen futbolcumuz Aydın Yılmaz ile 5 yıllık sözleşme imzalanmıştır."
Sosyal ağlarda paylaş

-Wissy said:
Kefen giyerim diyenleri gorduk.
Paraya bakar bu isler. Futbolcu bunlar. Abartmayin.
baliç değil miydi onu söyleyen?arda dan bahsediyoruz abicim profesyonel hayata gsde başlayan adamlardan değil çocukluğundan beri gsde oynayan bir adam..ha emre gibi olur mu?o olur bak..gider bi 6-7yıl dışarı takılır eder ruh biraz eskide kalır artık sevdiğin(aşık olduğun) yerde değil para kazandığın yerde oynamaya alışırsın ondan sonra gidersin başka yere..ama şimdi,şu anda gerçekleşmesine imkan veren saçmadır bence.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bırakın böyle şeyleri.

değişmeyen tek şey taraftardır, belli bir yaştan sonra kimse tuttuğu takımı değiştirmez.

Futbolcu bu, gene galatasaraylı kalır ama gider, başka takımda oynar.

Milli takım geyiğine gelince, Ronaldo'nun adının anılmadığı klüp var mı ? portekiz napıcak ?

uLan Fenerbahçe'ye getirmedik adam bırakmadılar, medya olarak.

Saçmalamayın, öyle ciddi bir etki yaratsa bu teklifler, milli takımların katıldığı hiç bir şampiyonada oynayabilen adam görmeyiz.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
‘Valencia beni istiyor’

İtalyan La Gazzetta dello Sport’a konuşan Fatih Terim, ünlü İspanyol ekibinin kendisini istediğini belirtti, “Ama benim gönlüm İtalya’da” dedi

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, İtalyan basınına ses getirecek açıklamalar yaptı. Bazı İngiliz ekipleri ve Fenerbahçe ile ismi anılan Terim, İspanya’nın ünlü kulübü Valencia’nın kendisini istediğini ifade etti.
La Gazzetta dello Sport gazetesine konuşan tecrübeli teknik adam, “Avrupa Şampiyonası’ndan sonra İtalya’ya dönecek misiniz?” sorusunu, “Valencia beni istiyor, ama benim gönüm İtalya’da” diye yanıtlayarak, finallerin ardından, geçmişte Fiorentina ve Milan’ı çalıştırdığı Çizme’ye geri dönebileceğinin sinyalini verdi.
Milli Takım ve finallerle ilgili sorulara da cevap veren Fatih Terim, Portekiz karşılaşmasına yoğun bir şekilde hazırlandıklarını belirterek, “Futbol anlayışım daima hücum oynamaktır. Korkuyu rakiplerime bırakıyorum. Cristiano Ronaldo, Altın Top’u kazanmaya layık. Ancak her şeye rağmen tercihim Milan’ın yıldızı Kaka. Bence bir numara özelliğine Kaka sahip. Deco’yu da buna eklemek mümkündür” dedi.
Sosyal ağlarda paylaş

Beşiktaş'ın yeni transferi Tomas Zapotocny'nin isminin duyulmamış olması, akılları karıştırmasın. Gerçekten çok önemli bir futbolcu. Udinese gibi üstdüzey bir takımda bu sezon 20 maç oynadı. Devamlılığı olan, kaliteli bir isim... Sivok'tan daha iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Çünkü Sivok Udinese'de tutunamadı, Zapotocny ise devamlılığını sağladı ve İtalya'da kaldı. Çok az hatayla oynar, riske girmez, savunmasını rahatlatır, yanında oynayan arkadaşlarının performansını yükseltir.

Süperstar değil ama...
Zapotocny için süperstar bir futbolcu diyemem. Zaten büyük bir yıldız olsa, Çek Cumhuriyeti Milli Takımı'nda oynar. Ancak Çek futbolculara genel olarak bakarsanız, oynadıkları takımları asla hayal kırıklığına uğratmazlar. Ne beklenenden çok fazlasını verirler, ne de büyük hatalar yaparlar. Eğer istediği ortam oluşursa, milli takıma kadar yükselebilir. Çünkü Zapotocny'nin yetenekleri üst seviyede. Özellikle büyük maçlarda becerilerini rahatlıkla sergileyebiliyor. Sonuç olarak Beşiktaş'ın çok isabetli bir transfer yaptığını söyleyebilirim...

Zapotocny kimdir
Ülkesi: Çek Cumhuriyeti
Doğum tarihi: 13 Eylül 1980
Boyu: 1.79
Kilosu: 80
Mevkii: Savunma

MASSİMO FRANCHİ
Tuttosport Yazarı

kaynak : kartal haber

Başkan Demirören'in bir yıldız transfere onay vermesi üzerine harekete geçen Kartal, Fatih Tekke için Ruslar ile buluşuyor
Sosyal ağlarda paylaş

Şu ana kadar Çaykur Rizespor’dan Ferdi Elmas dışında transfer yapmayan Galatasaray, gaza basıyor.

Akşam'ın haberine göre, öncelikli olarak teknik direktör arayışını hafta sonuna kadar netilendireceklerini açıklayan başkan Adnan Polat, dün de sürpriz bir şekilde İtalya’ya geçti. Milano’da Milanlı yöneticilerle masaya oturacak olan Polat, Hırvatistan Milli Takımı’nın vazgeçilmez oyuncusu olan Simiç’in transferini bitirmeye çalışacak. 1.80 boyunda ve 32 yaşında olan deneyimli futbolcu, Galatasaray’a gelmeye sıcak bakıyor. Milan Kulübü de geride bıraktığımız sezonda doğru dürüst forma giyemeyen Simiç’i Sarı-Kırmızılı takıma vermeye sıcak bakıyor. Ancak Milan’ın bonservis bedeli için 2 milyon euro istemesi, Galatasaray’ın da Simiç’in Milan’dan alacağına karşılık bonservisini istemesi bu transferin gerçekleşmesini geciktiriyor.

DARİO SİMİÇ KİMDİR

1.80 boyunda ve 32 yaşında olan Dario Simiç, 1998 yılından beri İtalya’da oynuyor. Sözleşmesi gelecek sezon sonunda bitecek olan Hırvat futbolcu, önce D. Zagreb’den 11 milyon euroya İnter’e, ardından 2 milyon euroya Milan’a geçti. İtalya’da 10 yılda oynadığı maç sayısı 155, attığı gol sayısı ise 4. Simiç Hırvat Milli Takımı’nda da 98 kez oynayıp, 3 gol kaydetti.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi Sporx'e bakıyorum Sabah haberine göre yeni TD Deschamps'mış. Bir de hani iddia edildi, söylenene göre İstanbul'a geliyor demiyor direk "yeni teknik direktör bulundu, Deschamps'la şu şu şartlarla anlaşmaya varıldı" diyor, diğer yandan da webaslan'ın kulübe yakın kaynaklardan alığı bilgilere göre kesin olarak Skibbe'ymiş TD. 2 güne resmi açıklama yapılacakmış falan. Haberin saati de yazmıyor hangisi daha güncel bilemiyorsun fdalan. Hani Sabah'a güvenmem tamam ama Carlos geldiğinde de Carlos geldi diye yazarlar yalan haber olmaz di mi? :)
Sosyal ağlarda paylaş

Simic'e karşıyım ben. Kendi kulübünde fazla oynamamış müzmin yedek bir oyuncu. Son 10 senede 155 maça çıkmış. 15 maç eder yılda. Her sene avrupa kupasında ilerleyen üstüne de 20 takımlı italya liginde oynayan, yani ortalama 50-60 maç yapan Milan'da olduğu düşünülürse pek devamlı bir adam değil. Yaşı genç olsa neyse, ama Song'la yaşıt. Üstelik adama 1.2 milyon euro mu ne önermişiz yıllık. E o paraya Song da duruyodu, Song'a 800K dan fazla vermeyiz deyince gitmişti o. Yıllardır başarıyla GS'de oynayan Song'un ne suçu var o zaman?

Defansa adam kalmazsa son çare düşünülebilir. Ama önce bir sağ bek ve kaleci transferi şart.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu sezon neredeyse hiç oynamadı. Bence iyi bir Türk yedek bulup Servet ve Emre'yle devam edilmeli. Gerçi Servet geçen sezon imbaydı bu sezon nasıl oynar bilimez. Adam 50 maç yaptı yorulmuştur illa, riskli. Emre'den yana şüphem yok aslan gibi oynar. Hakan Şükür bu ülkede 2 yaş küçük gösterdiyse Song kamerunda kim bilir kaç yaş küçük göstermiştir. Kamerun'lu gazeteciler 40 diyorlar yaşı için. Hadi 40 olmasın 35 olsun bak direk 5 sene attım. Yine de yaşlı. :D

Bir de hala sağbek sağbek diyorlar onu anlamıyorum. Kapı gibi Uğur Uçar var adam kendini kanıtlamak için amuda kalkıp top kapıp, adam geçip poğposuyla gol mü atmalı ne yapmalı? Adam oynadığı maçlarda gerçekten harika oynadı gerek hücumda gerek defansta. O gitti, Sabri geldi Türkiye Kupası gitti ki daha fazla puanla şampiyon olabilirdik Uğur sakatlanmasaydı. Hala sağbek sağbek. İyi bi yedek al bitsin illa Sabri'yi satacaksan. Sağbeke yabancı almak ayıp olur be :(
Sosyal ağlarda paylaş

yahu bizim bildigimiz song gibi oynadıgı surece 100 yasında olsa ne fark eder? onemli olan performansı. ama ben simic'in song'un yerini alabilecegini dusunuyorum. eger song'un istedigi parayı simic'e verirlerse sacma olur tabi. ama song'un da fiyatını indirmeye yanasması gerek, bu fiyatı avrupa'da kimse vermez, galatasaray da vermez.
Sosyal ağlarda paylaş

Sinan engin Beşiktaş'ın gündemi ve transfer çalışmaları ile ilgili olarak MARATON.COM.TR'ye konuştu!..

Zapatocny, Sivoc, Seriç, Tuna ve Ekrem dağ’ı transfer eden Beşiktaş’ta menajer Sinan Engin “orta alana da bir oyuncu alıp transfer defterini kapatacağız” dedi.

Uğur İnceman’ı çok istediklerini söyleyen Engin “Ya Uğur’u alacağız ya da bir başkasını. Ancak yapacağımız transfer orta sahaya olacak” dedi.

Konuşmalarını sürdüren Engin: “Avusturya’nın Matersburg takımında oynayan Cem Atan’ın bonservisi 2 milyon EURO. Bu transferden vazgeçme aşamasındayız. Biz ancak 1 milyon EURO verebiliriz” dedi.

Bu arada Beşiktaş’tan alacağı olan 150 bin EURO’yu zamanında tahsis edemediği için FIFA’ya başvuran ve geçen yılın parası olan 2.3 milyon EURO’YU da Beşiktaş’tan almak isteyen Jean Tigana’nın yakın çevresine: “Ben alacağım 2.3 milyon EURO’yu Mali’ye bağışlayacağım. Geçen yıl kulübe gittim beni kapıda beklettiler. Yüzüme dahi bakmadılar. Ya buraya gelip benden özür dilerler ya da bu parayı bana verirler” dediği belirtildi.
Sosyal ağlarda paylaş

ya şu tigana, del bosque haberlerini görmekten nefret ediyorum. ne kadar itici bi kulübüz. her gelenle kötü ayrılıyoruz. itibar 0. adam alacağından vazgeçmişti. hem del bosque hem tigana önce iyi niyetle yaklaştı sonra bizim hıyarlar umursamayınca herifler bütün alacaklarını istediler. donumuza kadar alırlar inşallah. fiorentina gibi amatör kümeden başlayalım ama gitsin şu herifler.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...