Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WotLK Bilgileri

ssj4songoku

Öne çıkan mesajlar

@raistlinthewiz

Valla ben %35lik pyrodan bahsetmiyorum. Daha ney yazimde aradaki kelimeler takılma bütünü görebil.

1) Eğer PvP yapıyorsan
10k lık ve 5k lık setin varsa, asla 5k lık set giymessin. Yani bu instant HP artış muhabbetinin PvP yönünden sana bir getirisi götürüsü olmaz.

2) Eğer PvE yapıyorsan ve mob farmlıyorsan
5k HP'li ama ama yüksek spell powerlı setini giymişsen, bir mob sana vurdu diye 10k'lık seti diymessin. Bunun 2 sebebi vardır.
a) Combattasındır setini değişemessin.
b) İnvis atıp seti değişirsen mob evade olur gider.

Dahası bu durumlar yaşanmasa bile genede set değişipte 2500 hp kazanıp 1000 spell power kaybedeceğine, 1500 spell powerlık setle moba nüker öldürürsün daha manyıklıdır. ki bu söylediğim teori crafttır "a) Combattasındır setini değişemessin." bu madde olaya son noktayı koyar.

3) Eğer PvE yapıyorsan ve boss combataysam
5k HP'li ama ama yüksek spell powerlı setini sırf aoe hasar aldım diye invis atıp değişemessin, değişirsen yerlerde sürünen spell powerın yüzünden o bossta ayakta kalmanın hiçbir anlamı olmaz. Tekrardan invis CD'si dolana kadar yani 5 dakika boş boş beklersin.

Zaten healerın vardır heallar seni, bir healerın atacağı tek renew kadar hp için bütün boss combat çöpe atılmaz.

Yeterince açık oldum umarım. Gkick-akıldan zorunmu var gibi laflar kullanmadımki içerdiği ana fikri gör kelimeler takılma.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:
@raistlinthewiz

Valla ben %35lik pyrodan bahsetmiyorum. Daha ney yazimde aradaki kelimeler takılma bütünü görebil.

1) Eğer PvP yapıyorsan
10k lık ve 5k lık setin varsa, asla 5k lık set giymessin. Yani bu instant HP artış muhabbetinin PvP yönünden sana bir getirisi götürüsü olmaz.

5klık main setınse, (spelldmglı), 10kda ornek verıorum, gruul mage tank setın. spell dmg gearı olmayan sırf STA yuklendıgın..

sana bunu nerden olabılecegıne daır bır ornek vereyım...

normal 5k, spl dmglı setınle combata gırdın karsıdakını kestın.. combat dısına cıktın ıkıncı bır enemy yaklasıyor.. kesemeyecegını bılıorsun 2.adamı. kacmak ıstıorsun. bu durumda, 5klık setınle 2500 canla ve spl dmgınla mı kacmaya calısmak ıstersın yoksa 10klık setını gıyıp canının 5kya ınstant cekıp kacmaya mı calısmak ıstersın.. iste anlatmaya calıstıgım sey bu set degısımınde %nın aynı kalmasının oyunda yarattıgı dengesizlik durumu. ben %nın aynı kalması fıkrının mantıksız oldugunu savunuorum. sense hangı setı gıymeyı mantıklı buldugunu yazıorsun. aynı konuda tartısmıoruz bıle
Sosyal ağlarda paylaş

Aynı konuyu tartışıyoruz sen yazdıklarımı tersinden anlamaya özel gayret gösteriyorsun.

Ben diyorumki ASLA 5K SETLE PVP YAPMASSIN. 5k setle pvp yapmayacağın için PvP'de set falan değişmessin. Bu oyunda world pvp varda sabah akşam mob kestiğimiz yerde uzaktan biri geliyor, bizde mobu kesip sonra adama dalıyormuşuz gibi bir hayal kuruyorsun. Böyle bişey olmuyor, o adam dur mobu kessin diye beklemiyor, sen biri sana dalınca set met değişemeesin, ama hala inatla ben set değişirimi iddea ediyorsun. Yeni senaryo çiziyorsun ben o seneryoyu çürütüyorum sen sanki ben başka bişeyden bahsediyormuşum gibi yeni senaryo gösteriyorsun.

Boss dedin olmayacağını yazdım
Mob farm dedin gene olmayacağını yazdım
Şimdide mob dalarken uzaktan birini görüp sana dalacak diye set değişip kaçmaktan bahsediyorsun. BG'lere 5k'lı setle girmessin, Arenayı 5k'lık setle yapmassın. Buralardada anlamlı değil dediğin olay.Uzaktan biri geliyorsa bin bineğine git.

Yani sen diyorsunki "ben tam mobu kestim HP %50'de tam o anda ben seti değişmeye fırsat verecek biri bana doru gelmeye başkladı bende tam o anda kaçarken ölme ihtimalim düşsün diye set değiştim beleş hp kazandım" Yani tavşanın suyunun suyunun suyu artık bu.

3 yıldır WoW oynuyorum 1 kere bu durumda belki kaldım belki kalmadım, ondada hayatta aklıma set değilmek gelmez, adamı o halimle kesmeye çalışmak yada sheep atıp kaçmak gelir en fazla.

Şu benim söylediğimi anlamıyorsun safsatasınıda bir son verin artık. Gayet anlıyoruz ama hangi fikrinizi çörütsek hala "ben onu demedimki sen okumayı bilmiyorsun" diye başka bişey yazmaktan vazgeç. Olmuyor kardeşim WoW'da öyle bir durum kandırma artık kendini.
Sosyal ağlarda paylaş

raistlinthewiz said:

5k bilmem kac spelldmglık normal setimle mob kesıorum combata gırdım canım azaldı. %50 yanı 2.5k
10klık dusuk spelldmglı setıme gecıtgım an canım %50 olacak yıne ama hp 5k olacak. burda ınstant hp artısı var ve bu mantıklı degıl....

bu da kötüymüş yav 2 ucu da bişi bunun :D
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:

Şu benim söylediğimi anlamıyorsun safsatasınıda bir son verin artık. Gayet anlıyoruz ama hangi fikrinizi çörütsek hala "ben onu demedimki sen okumayı bilmiyorsun" diye başka bişey yazmaktan vazgeç. Olmuyor kardeşim WoW'da öyle bir durum kandırma artık kendini.

anlamak bu kadarmı zor, 5klık set dedıgım set, senın normal pvp setın oldugunu kabul edıoruz.. yanı oyunun su ankı durumunda normal bır mage ıcın pvp setın 5k oldugunu kabul edioruz.... ama senın birde extreme STA setın var. sırf sta ıceren 0 spell dmg bır set buda 10klık set olarak tabir ettigimiz sey.. onun ıcın kullanırsın..
ha sen hala bana 5klık set olmazı savunuorsun.. neyse tamam curuttun butun fıkırlerimi, QQ, please don't kick me out of guild..

tamam laf anlatmaya calısmıcam, haklısın sen, en son hydross dpsınle bıze worldwebstats gosterıp, BT/MH konusunda karsılastırma yaparken oldugu gibi o zamanda haklıydın sımdıde haklısın..
Sosyal ağlarda paylaş

Masquerade said:
Dworgian said:
aceba binege binmek için 2. kişi tıklıcak orda bi accept refuse penceresi mi açılıcak.

kesin bunu abuse eden tacizciler çıkar if de fln durursan :D

ahah level 1 gnomelar yılışır hemen "MKAY M8 LETS MOVE !"

ahahahah tiksinç bi durum lol

gangren, /minvite çıkarsa da dişi karakterlere paso invite gelir "hey beyb lets ride around" die lol
Sosyal ağlarda paylaş

raistlinthewiz said:

tamam laf anlatmaya calısmıcam, haklısın sen, en son hydross dpsınle bıze worldwebstats gosterıp, BT/MH konusunda karsılastırma yaparken oldugu gibi o zamanda haklıydın sımdıde haklısın..

Bunun cevabını burda verdim git oku. Bizim suçumuz casual olmak zaten. herşeyi siz çok biliyorsunuz ama nedense zaman hep beni haklı çıkarıyor.

Ordanda alıntı yapayım . "önyargıları parçalamak atomu parçalamaktan zordur" demiş Albert Einstain ve emin olun boşa dememiş. Ben yıllardır bu laf ile yaşıyorum bu forumlarda, canlı canlı görüyorum bu gerçeği.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...