Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mortal Online

Jaan

Öne çıkan mesajlar

smarthan dooru npc vendorlar filan kacmiyor oyle mal mal bakiyolar gel beni oldur diye, duzeltmemize var vendor davranislarini diyolar.
Bizonlar da dogru kacmiyolar, hatta arada bazen psikopatina catiyosun, daha yaklasirken kovalamaya basliyo. E cogu oyle melul melul otlayan hayvanlardan beklemiyo insan biraz sasirtici oluyor :)
Sosyal ağlarda paylaş

Yok beyler bana ilginç geldi onlarla eşit puanda tutulması paylaşayım dedim yoksa haklısınız sitelere bakıp değerlendirme yapılmaz bencede

edit:Buarada aklıma geldi bütün büyüler açılmamıştır heralde ama mekan marklamak gibi bişey olacakmı duydunuzmu yani istediğiniz zaman o mekana teleport olabilmek için.yoksa atla amele gibi koşturcakmıyız yada kordinatmı ezberlicez
Sosyal ağlarda paylaş

Buyuk ihtimal, teleport veya flight tranportation olup olmamasiyla alakali olucaktir "mark" ve "recall" olaylari. Buyuk ihtimal teleport veya flight transportation olmiycaktir diye tahmin ediyorum, bu nedenle buyuk ihtimal mark ve recall olucaktir, ama tabii bunu da UO'daki gibi beklememek gerek, zirt pirt her yeri marklayip, cani istediginde recall cekmek seklinde olmaz. Tahminim DFO'daki gibi bir sistem olucaktir, moblardan rare olarak dusen runestonelara belli skillere sahip olan kisiler mark yarabilicektir, ve bu runelar sadece tek kullanimli olucaktir.. Diger turlu zaten massive pvp olmaz.

Niye olmaz derseniz de soyle aciklayayim, DFO'daki gibi siege konseptleri olucaksa (ki bunlar massive pvp icin en iyi motiftir) bu savaslardaki en onemli rollerden biri gizliliktir. Dusmanin ne zaman, nerden, kac adamla gelcegini bilmemesi saldirana cok buyuk bir avantaj kazandirir. Bu tabii iki tarafli bir durum, ayni sekilde savunan kisilerde scout kullaranak bu kisileri sehirlerine gelmeden gormeye calisiyor ki stratejik olarak o noktalara adam yigabilsin.. Eger UO'daki tarz bir recall, mark sistemi gelirse, 200 kisi cart diye kalenin 20 adim ilersine recall olur, hurra diye sehre girer, savunan kisilerin en ufak bir sansi olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaslar su anda almayin bu oyunu pisman olursunuz bakin uyariyorum. Cok eksik var, ortalikta yapabilecek cok az sey var, bircok sey ilkel asamada. Cok iyi bir potansiyel var, developer ekibi iyi bir hizda gelistirmeye devam ediyor ama 1-2 aydan once keyif alacak birsey bulamazsiniz.
Oyunla ilgili o kadar yazi yaziyorum, dogru durust girip oynadigim yok, cunku girip yapacak cok sey yok. Oynamak icin girerseniz hayal kirikligina ugrarsiniz uyariyim dedim.
Ekip kucuk bir ekip, fikirlerini ve cabalarini takdir edip aldim oyunu, arada da giriyorum oyuna, oynamak icin almis olsaydim bayagi bir saydirmis olurdum sanirim simdiye
Ek: Bir de developerlarin forumda insanlarla kurduklari iletisimden inanilmaz etkilendim yoksa kesinlikle almazdim oyunu
Sosyal ağlarda paylaş

Satin alinca betaya girmeniz gun bazinda olur, server populasyonu beklenenden iyi cikan sonuclar nedeniyle planlanin iki katina cikarilmis (20K diye biliyorum), o yuzden server yetmeme sorunu yok, artik beta slotlari da yok kalabalik olmasin diye, yani online store'da satilan kopya varsa oyuna gun bazinda girersiniz. Resmi sitedeki aciklamalar boyle

Oyun erken beta asamasinda, release olmasina en az 3 ay var benim gozumde. Betaya oyunu satin almadan giremiyorsun
Sosyal ağlarda paylaş

ya narsor
aklıma geldi. geçen ben bi mızrak sopası üzerine ufacık (kıymık kadar veya küçücük kadar :D (biri anlaması lazım bunu :P)) bi çekiç koydum. ya bunu savuruyorum mesela şöyle yazıyor altta.
"[handle][torso] 5 damage".
şimdi burda benim sopa uzun olduğu için çekiç yerine sopa çarpıyor mu demek ? [handle] ibaresi varya ordan çıkardım.

eğer teorim doğruysa çok hoş bişi olur
Sosyal ağlarda paylaş

evet aynisi basima geldi, bence de sapiyla vurdun filan diyo, cunku az damage veriyodu alet. Demek ki ucuna taktigimiz sey de onemliymis, cok fazla denemedim doorusu millet excel tablosuyla sunu denedim filan diyo.

Biseyler denemek mumkunken ve su an sonraki patch'e kadar dupe bugi varken kopyala dene istersen, sanirim banlemezler ortalikta yaptigin itemla milleti grieflemezsen

NOT: Getci ben denemedim, belli mi olur banlerler filan :)
Sosyal ağlarda paylaş

bug mug sakat işler. (zaten nasıl yapıldığınıda bilmiyorum.)
ama gerçekten iyiymiş.
burdan şu sonuç çıkıyor. mızrak sopası üzerine mızrak başı hariç bişi takmamak lazım.

edit: veya sopayıda demir fln yapmak lazım. daha iyi vursun diye :D ...

edit2:harbi iyi fikir la bi denicem bakalım nasıl oluoı. (çok ağır olur gerçi ama. str kasaruk azcık)
Sosyal ağlarda paylaş

gibi.
crafting olayını bilmiyorsan tekrar üstünden geçiyim.
önce tutma yerini yapıyoruz. işte sopaydı, kılıç kabzasıydı fln.
sonra bunun hangi materyalden yapılcağı falan.

sonrada silah kısmını yapıyoruz. ve birleşiyorlar. mesela mızrak başını kılıç kabzasıyla birleştirip daggerımsı bişi yapmışlığım var. yada dedim gibi mızrak sopası üzerine çekiç koydum gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

ben söyliyim.
normal bir dagger gibi oluyor.. çok hızlı. küçük mesafeli
nyxden yapmıştım. 5 vuruyodu savurunca. :D
ama ileri doğru savurunca (alt'a basılı tutunca) 10 12 vuruyodu.

edit: o kadar hızlı ki 3 kere hızlı hızlı tıklayınca animasyon sapıtıyor. adamın kolu hareket etmiyor tepede kalıyor :D
Sosyal ağlarda paylaş

ayın 18'i fabernum önü büyük bi pvp olacakmış.saati bilmiyorum
narsor senide bekleriz.

birde şu sıcaklık ve mountların gitme gitmeme konusu ile ilgili irc yazılarını buldum.

[#MortalOnline_Beta] turkis, there is a heat system, hunger works diff, doesnt require to be succsesful, but heat system is pretty iteresting

HenrikNystrom> [#MortalOnline_Beta] ya, try a full plate against your skin in the desert
[#MortalOnline_Beta] or full plate against your skin in snow...
[#MortalOnline_Beta] this is why "there is no bad armor or weapon" in MO..

[#MortalOnline_Beta] ya and mounts are effected in heat as well, some mounts are good when you need to go to cold areas and vice versa
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...