Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

G.I.Joe the movie

fenris

Öne çıkan mesajlar

G.I Joe'nun filminde mantık arayan arkadaşlara Harry Potter ve asdasdasd tutsağını öneriyorum.

Aynı mantığı arayıp yanında utanmadan bir de bir boktan anladığını sanan arkadaşlara ise Emine Beder koleksiyonundan seçmelerle geleceğim.

Çocukluğumda vıjı vıjı diye oynadığım oyuncakların aynı mantıksızlık ve abartmayla böyle uyarlanmış olması benim baya hoşuma gitti, benimle aynı düşünceyi paylaşan ve filmi izlerken abartı ve olmayacak şeyler bekleyen insanların da baya hoşuna gitti. Onun dışında 3 tane Fransız 2 tane Belçikalı yönetmen filmi izleyip kendini bu tür boş ve eğlenceli filmlerden nefret etmekle görevlendirmiş arkadaşlara da söz söyleyecek 2-3 vatandaş elbet çıkar.

Arada da bir Sienna Miller / Megan Fox muhabbet dönmüş de, ona da değinmeden edemiyorum. Megan Fox armut toplasın lütfen.
Sosyal ağlarda paylaş

Dar olan kazanır hocam ha Meganwoman Fox ha Sienna Miller fark etmez ; ) ; ) ; )

Şahsi yorumum nedense hep esi şeylerint yeni coverları çekiliyor, eski dinazor tayfası olan bizler bir türlü hayalimizdeki beklentiyi karşılayamıyoruz ondan fail geliyor herşey..ama age değişiyor yapacak birşey yok ama yinede ortalama idi film.
Sosyal ağlarda paylaş

gene saf aksiyon filmi. evet oyunculuk kötü, senaryo kötü denemez yok gibi zaten. Oyuncu kadrosuna baktığınızda zaten oyunculuk bulamayacağınızı görmeniz lazım. Ama efekt olsun, aksiyon olsun diyorsanız izlenebilir bir film.

Adam gibi senaryo yazılsa, daha kaliteli oyuncular oynasa efsane film olabilirdi. Ama yapımcınında çokta şeyindeydi açıkçası. Kimse bu saatten sona kolay kolay böyle çizgi roman, çizgi film uyarlamalarına kasmaz.Sonuçta ortada yeni nesil batman filmleri var ve devamı geliyor. Büyük risk. Adam blockbuster film çekiyor yatırdığı parayı katlayarak alıyor sonuçta.

Küçükken çizgi filmlerin, oyuncakların hastası olduysanız gene o kafayla izleyin bu filmi. Aksiyon, güzel hatunlar, fantastik araç gereçler okadar. Sonuçta çizgi filmlerdede ne senaryo vardı ne bişi. Çocuk kafayla izliyorduk özeniyorduk.
Sosyal ağlarda paylaş

Xaenin said:

G.I Joe'nun filminde mantık arayan arkadaşlara Harry Potter ve asdasdasd tutsağını öneriyorum.

Abi iyi de, mantık var mantık var. Gidip de bir Iron Man stili (ilk aklıma o geldi), mantıklı açıklayabileceğin bir stilde yapmak var filmi bi de seyirci ile dalga geçer gibi detaylara hiç dikkat etmemek var. Her aksiyon filminde, hele bilim-kurgu olacaksa boşluklar olacak ama ne kadar gözüne battığı önemli.

Öte yandan, asya filmlerindeki aksiyonlarda insanlar fizik kanunları paramparça oldu diye şikayet etmiyorsa, ama bir filmde "oha çok saçma" lafları duyuluyorsa nedenini sorgulamak lazım. Çünkü ilki eğlenceli ya da güzel görünüyor, bunda ise insanı ya da en azından beni rahatsız ediyor bu saçmalıklar.

Daha da önemlisi, bütün bu saçmalıkların dikkatsizlikten ya da estetik kaygıdan değil bilinçli olması. Yani illa amerika son anda kurtulacak, illa başta ezilecekler ama sonradan dağıtacaklar ortamı meselesi. Plot railroad kısaca, eğer terimi kullanmak gerekirse, ve yazarların kalitesini ortaya sunan bişey.

Dipnot: Emine Beder kim bilmiyorum bile umrumda da değil, sadece mantıklı VE güzel aksiyon filmleri istiyorum. İzlerken "bi dakka ya" değil, "of süperdi" diyebileceğim filmler. Sanırım hiç çıkmayacaklar, ben gidip de 80ler-90lar klasiklerine döneyim bari.

Dipnot 2: Her ne kadar eğlenceli olursa olsun, bu hala filmin star wars çakmalığını da açıklamıyor :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 hafta sonra ...
oleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeey oley oley oley!

G.I. Joe 2 & 3 Spoiler

Confirmed: Lee Byung Hun Back For G.I. Joe 2

Well, it's now official. News.nate.com has reported Byung-hun will be back for G.I. Joe 2. Filming is expected to start by the end of the year. The official announcement (translated from Korean to English) from Lee's management agency below.

Top star Lee Byeong-Heon is in the new Hollywood film, G.I. Joe 2 !

He will be starting the filming by the end of this year and has been contracted for the 3rd sequel, also!

Now, he is busy with the drama filming, IRIS and its promotions overseas. Most of his time starting next year will be send in Hollywood!

Ağlamak istiyorum lan
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...