Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"Bana bir su (veya X item) getirirsen questini tamamlıyacak item'ı veririm"

Bone

Öne çıkan mesajlar

atıyorum bi questte goblin şöyle şöyle item var git getir diyo sana aman gizli tut şu hanın öbür ucundaki gnome duymasın diyo heh sen item'ı getirdiğinde gnome'a giderek daha fazla xp ve para alıp goblin'den alacağın item'ı veya rep'i feda edebilirsin (en basit haliyle bu bile olabilirdi)
Sosyal ağlarda paylaş

bende asterothun dediginden yola çıkarak ilk postumu kastettim zaten hatta 2. mesajımda öyle oluncada böyle oldu diosunuz dedim. ama millet gene boş yere laf edioz sanıo bi okuyun gunde 10 tane topic açıo hepsinde ayrı şey dio zaten açıp bidaha bakmıyo muhtemelen çoguna.
Sosyal ağlarda paylaş

Luriel said:
iyi diosunuz da oyunda quest veren adamların hepsi sonuçta sizden guclu elemanlar kendileride yaparlar isteseler sana paranı verip adam evinde oturuyo gibi düşün. nasıl bi quest yapılabilir ki başka yani ne istersiniz quest koymasalarda sıkıldık dersiniz sonuçta.

Apis said:
Sen git ejderhaları orduları kes, dünyayı yarım düzine kadar sefer kurtar, krallardan görevler al...

Sonra adamın biri "karnım acıktı bana şu kadar akbaba butu getir".

Quest sistemine karşı değilim aslında
hani illa hep epic questler yapmak zorunda değiliz.

ama beni asıl sinir eden olay şu:
uzuuuun bir quest zinciri var. bir sürü yaratık kesiyorsun, adam doğruyorsun, item lootluyorsun felan filan,
ama quest zincirinin en sonunda, questi bitirecek veya önemli item'ı verecek adama gidip questi bitirmek istediğinde, "ya ben çok susadım aslında biliyon mu, çişim geldi yaptırır mısın, şu az ilerdeki taşı getirir misin, ondan sonra sana bu questi bitirtecem" gibi abuk birşey demesi.

İşte o kısımda "kısa kes aydın havası olsun" diyebilmek için adamın kafasına vurup gereken itemı lootlamak çok güzel bir çözüm olurdu :)
Baldur's Gate, Fallout vs oynadıysanız bu tip opsiyonlar vardı hatırlarsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

wow da bc paketini yeni çıkmış, daha ilk questler. Sen git Ragnaros u kes, Onyxia yı kes, Nefarian ı doğra, bilimum insanla kapış, honor kas sövalye ol, gel ondan sonra domuz dışkısından eşya topla 5 tane elemana ver, elindekinden daha iyi item al.
Bir türlü insana dogal gelecek quest dengesini tutturamadılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Asteroth said:
Evet vardı da, şehirdeki her adam düşmanın oluyordu ondan sonra, ne herhangi bir alış veriş yapabiliyordun o bölgede, ne de saldırıya uğramadan gezebiliyordun.

Böyle bir saçmalığı ciddi ciddi savunuyor musun şimdi Bonecrusher?

nesi saçma yav, asıl senin dediklerin saçma hehe.

Fallout'ta emin değilim de, Baldur's Gate'de, Neverwinter Nights'ta felan "yapmıycam questi, zorla alıcam senden item'ı" diyip adamı öldürebiliyordun. En fazla reputation'ın düşüyor, chaotic evil'e doğru kayıyordun, o kadar.
Fable'da da vardı bu tip opsiyonlar.

Hani illa sen beğenmedin, mevcut mmorpg quest sistemine bayılıyorsun diye saçma demen çok anlamsız.
Sosyal ağlarda paylaş

Gallant said:
wow da bc paketini yeni çıkmış, daha ilk questler. Sen git Ragnaros u kes, Onyxia yı kes, Nefarian ı doğra, bilimum insanla kapış, honor kas sövalye ol, gel ondan sonra domuz dışkısından eşya topla 5 tane elemana ver, elindekinden daha iyi item al.
Bir türlü insana dogal gelecek quest dengesini tutturamadılar.

Herkes "domuz dışkısından Onyxia'ı kesip elde ettiğimizden iyi item buluyoruz" diyor da, Tier 3 setler Lvl 69'a yeşil ve mavi itemlardan çok daha işe yarıyordu hehe. O kadar abartı bir durum yok yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:
Asteroth said:
Evet vardı da, şehirdeki her adam düşmanın oluyordu ondan sonra, ne herhangi bir alış veriş yapabiliyordun o bölgede, ne de saldırıya uğramadan gezebiliyordun.

nesi saçma yav, asıl senin dediklerin saçma hehe.

Fallout'ta emin değilim de, Baldur's Gate'de, Neverwinter Nights'ta felan "yapmıycam questi, zorla alıcam senden item'ı" diyip adamı öldürebiliyordun. En fazla reputation'ın düşüyor, chaotic evil'e doğru kayıyordun, o kadar.
Fable'da da vardı bu tip opsiyonlar.

Hani illa sen beğenmedin, mevcut mmorpg quest sistemine bayılıyorsun diye saçma demen çok anlamsız.

Yine boş bir mesaj atmışsın BoneC, benim mesajımı adamakıllı okumaman bir yana "Nesi saçma ya, asıl seninki saçma eheh" pişkinliğine de kaçmışsın.

Bak bakayım benim mesaja ne demişim, evet öyle bir olay var Baldur's Gate'de, "Hiç kasamam abicim" deyip adamın kafasına vurup alabiliyorsun item'ı ama bir şehrin içerisinde bunu yaptığında, o şehirdekilerin tamamı sana düşman oluyor, gördükleri yerde sana saldırıyorlar. Bir MMORPG için böyle bir fikri, böyle bir örneği vererek desteklemen saçma geldi, üstüne "Sen beğenmedin diye saçma mı oluyor?" diye tam da kendi yaptığın şeyi benim üzerime atmaya çalışmışsın.

1/10
Sosyal ağlarda paylaş

Asteroth said:

yoo hiçbişi olmuodu, ulu orta saldırırsan tabi şehir düşman olur.
Soyucan adamı =) veya güzelce sakince kesincen.
Fireballlarla dalarsan olacağı o
Sosyal ağlarda paylaş

Her zaman istediğim bir şeydi. Ne kadar her zaman öldürüp quest itemini almak olmasa da alternatifler olmalı, çok güzel ama bi o kadarda uğraştırcak bi şey. Bi' quest vardı onyxia'nın olduğu zoneda WoW oynarken, bi ogre vardı horde kampının dışında. Alliance olarak gidip arkadaşla konuşuyosun. ME HUNGRY. ME WANT FISH. ME KILL YOU ME HUNGRY. diyodu, gidip murloc kesip arkadaşa veriyodun, following quest bile yok. Bunlar direk cheap shot yazarlar tarafından, kim uğraşıcak şimdi hikaye yaz, line up yap fln ver ogreyi ME WANT FISH YOU GO FARM LIKE A CHINESEMOTAFAKAR
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...