Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nefes

ShadowFax

Öne çıkan mesajlar

yüzeysellik diz boyu.

o şartlarda askerlik yapan adama sen öldün denmesi gerekiyor ki ölmesin.

ooo çocuklar hoşgeldiniz buyrun SPA için şu taraftan sonra özel uzakdoğulu masözlerimiz sizi bekliyoru akşam şömine ateşinin sıcaklığında şarap içicez herkes 8'de lobide olsun hehehe

diye karşılaması lazım değil mi komutanın ?

askerlik nedir,psikolojisi nedir,o şartlarda hayatta kalmak için ne yapmak gerekir bir bilgin olmadan konuşma komik duruma düşüyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

dufrasne said:

Öldürmede, ölmede kahramanlık arayan filmi kötülemeyip ne yapacaksın.

eğer vatana hizmet ediyorsan başkaları ölmesin diye öldürmek veya başkaları ölmesin diye ölmek durumundasın.ve buna da kahramanlık deniyor.sen ben (özellikle sen) yapabilir miyiz ? bilemessin ama yapana saygı duymassan,senin için ailen için canını veren insana amaaaaan yaparsan her lafı hakedersin.
Sosyal ağlarda paylaş

Fenris ben seni besleyeceğim çünkü ete süte ihtiyacın var. hayatı boyunca sebze yiyen birine anlatır gibi anlatıcam bak canım.

diyelim bir yerde çok popülist bir fragman ya da ilan falan gördün.Örneğin; Dört bir yanımızı kafirler sardı! Hani bu tür bir psikolojiyi yeren bir film de değil de, ciddi ciddi bu cümleyi kuran bir filmle karşı karşıya olduğunu düşünüyorsun. Lan bu da neymiş demez misin. Star tv bu salak "olduğunu tahmin ettiğim" filmin 6 dakikasını ALIN SİZE AÇILIM başlığıyla verdi, bu bir skandaldır. Ne görüyoruz o sahnede, asker sevicilik. Ahmet sen öldün, Erzurumlu sen öldün. E zaten bununla övünen bir toplumuz, şehitlik mertebesi en onurlu mertebe. Vatan sağoluyor falan sürekli. Bu şimdi toplumsal tabuları, zaafları kullanarak prim yapmak değil midir? Hani özünde çok farklıdır belki film ama bu propaganda yönteminin de eleştirilmesi lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

dufrasne said:

Öldürmede, ölmede kahramanlık arayan filmi kötülemeyip ne yapacaksın.

eğer vatana hizmet ediyorsan başkaları ölmesin diye öldürmek veya başkaları ölmesin diye ölmek durumundasın.ve buna da kahramanlık deniyor.sen ben (özellikle sen) yapabilir miyiz ? bilemessin ama yapana saygı duymassan,senin için ailen için canını veren insana amaaaaan yaparsan her lafı hakedersin.

valla şehitlik kavramına zerre kadar saygım yok benim. bir tanesi de çıkıp biz niye burda ölüyoruz lan diyemiyorlar. üzülüyorum tabii ki onlar için (ki senden çok üzülüyorumdur ikimizin de söylemlerini karşılaştırırsak)

ama sorun şurda. yanlış bir teziniz var (başkaları ölmesin diye öldürmek ve ölmek zorunda olduklarını sanmak ve benim için canlarını verdiklerini sanmak) bunun üstünde düşünce kuruyorsunuz. Savaşlar bu kadar basit değildir
Sosyal ağlarda paylaş

dufresne ve makeitreal, siz zaman ve taraf gazetelerinde çok güzel iş bulursunuz söyliyim. değeryargılarınız yok resmen, bilmediğiniz şey hakkında "bilmeme gerek yok" diyerek yorum yapıyorsunuz. bugüne kadar forumda gördüğüm en küçük davranışlar ne futbolda, ne kişiselde, ne garbıçta, sizden geldi, tebrikler.
siz unutulup gideceksiniz ama bu film hatırlanır. kasmayın.

edit: boşuna beş post cevap kasmayın gelip bakmam.
Sosyal ağlarda paylaş

Ah canlarım.

Filmi izlemeden yorum yapmak. Verdiğiniz bütün cevaplarınızda buna sığındınız. Acaba filmi izledim diye girişseydim savunma teziniz ne olacaktı bilemiyorum.

Zaman ya da Taraf gazetesine yazar olarak yakıştırmış bizi bir güzel insan. Bi de post kasmayın gelip bakmam diye karizmasını da yapmış. Bitanelerim, insanları yaftalamak çok kolay." Aaa liboşlara baaaak, anti militarist bunlar vatan hainiii." klişesini de sürdürdünüz.

Bakın, star tv kocaman puntolarla yazmış "ALIN SİZE AÇILIM" diye. Film güzeldir, psikolojiktir, mesaj verir. Ben burasında değilim. Tüm yazdıklarımı okuyun bir kere bile "ıyy bok gibi film" demedim. Sadece gereksizliğini tartıştım. Burası insanların sosyo kültürel seviyesinin yüksek olduğu bir forum. Ama star tv 'nin hitap ettiği kitle değil. Siz bu filmden önemli psikolojik çıkarımlar yapmış olabilirsiniz, ama emin olun bu filmi izleyecek olan kişiler bu çıkarımı yapamayacak. Mevlana'nın sözü var ya " Ne kadar bilirseniz bilin, bildikleriniz karşınızdakinin sizi anladığı kadardır" diye. O paralellikte işte.

Kurtlar Vadisi gibi düşünün. Belki onu da seviyosunuz, belki onu sevmeyenlere de liboş diyorsunuz bilemicem. Ama şu an varoş kesimin önemli bi kısmı ucuz takım elbiselerle dolaşıyorsa bu dizi yüzünden. Filmini izleyip, Amerikan askerinin kafasına çuval geçirmiş Türk askerlerini görüp gaza geliyorsa bu dizi yüzünden. Şu an da star tv' nin haberinden gaza gelip NEFES = AÇILIM KARŞITLIĞI mesajını almış kitleler varsa bu star yüzünden değil film yüzündendir.

Düşünmeniz gereken filmin topluma olan yansımalarıdır. Ve ben ilk mesajımdan beri bunu anlatmaya çalıştım. Bu film istemli ya da istemsiz bir şekilde ucuz milliyetçiliği tetiklediyse bu ortada bir yanlış olduğunu gösterir.

Neyse bebişlerim, hadi besleyin liboş trollünüzü!
Sosyal ağlarda paylaş

maxigenous said:

Film gayet antimilitarist bir film, bir çok noktada da askerlere eleştirel bakabiliyor. Terörist tiplemesi ile komutan arasında geçen diyaloglar yeri geldiğinde türküler çok önemli mesajlar verebiliyor... Yanlış mıyım ?

Ah cevap veremiyor musunuz Rock ve makeitreal ? Filmi izlemediniz mi yoksa ?Evet, Sizin izlemediğiniz filmdeki sahnelerden bahsediyorum. Şimdi üç kuruşluk zekanızla burda cool tipi oynamayı bırakın ve yokolun lütfen.
olm sen ne ayaksın ya?
ne saçma sapan vi varlıksın. bak insansın da demiyorum. diyemiyorum çünkü.. yürü git olm forumdan allah allah ya auhsdauhsa delimidir nedir.. gelmiş laga luga yapıyo ya...
Sosyal ağlarda paylaş

Abi filmi izlemeyen insanlarla bile bu kadar uzun süre tartışabiliyorsanız izleyenlerle neler yaşarsınız kim bilir :P Karşınızda ki ile anlaşamıyorsanız bırakın uğraşmayın onu ikna etmeye bu kadar da çalışmayın. Aynı hataya bende düşüyorum bazen ama bu sefer tavsiye verenler grubuna dahil olayım.

Filmi izlemedim büyük ihtimal da sinemada izlemeyeceğim çünkü hüngür hüngür ağlarım, bu konularda çok hassasım. TV'ye gelsin izlerim ama okuduğum yorumlara göre iyi bir filmmiş gibi hissediyorum. Eğer düşündüğüm gibi bir şeyse gidip internetten indirmem korsan cdsini falan da almam çünkü epeydir yapılmayan bir şeyi yapıyorlar ve yine yorumlardan anladığım kadarıyla başarılılar.

Orada olan askerlerin neler yaşadıklarını dostlarımızdan fln dinliyoruz bu film belki yüzümüze atılmış bir tokat olacak. Bazı şeylerin farkına varacağız kim bilir? Belki bazı arkadaşlar farkında olmak istemiyordur? Onlar için hayat daha yaşanabilir olacaktır ya da umurlarında değildir? O zaman onlarda sizin umurunuzda olmasın boşuna tartışmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün gittim ve izledim. Çokta beğendim. Amerikan askeri savaş filmi izlemekten çok farklı boyutta bir film. Konu gerçekten çok iyi anlatılmış. Özellikle şu zamanda herkesin izlemesi gereken bir film olduğuna inanıyorum.
Öyle gidin komando olun diyen, insanları komando yapmaya özendiren bir film değil kesinlikle. Ordaki askerlerin yerinde olmaya burda yorum yapan bizlerin birçoğumuzun bir tarafı yemez. Burda izlemeden yorum yapan arkadaşlarında zeka seviyesinden şüphelenmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...