Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hunter için pvp pet seçimi(?)

oreca

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar merhaba,
Yaklaşık 2 aydır wow oynuyorum ve Hunter ım var.Gözlemlediğim kadarı ile pvp için scorpion kullanılıyor posion vs. sebebiyle.Ufak bir araştırma yaptım fakat tatmin edici bir cevap bulamadım.Hunter oynamış yada oynayan arkadaşların görüşlerini öğrenmek istiyorum.Scorpion pvp için iyi bir petmidir eğer öyle ise hangi locationda ki scorpionu tamelemeliyim.Şimdiden teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

Arenalarda karşıma çıkan hunterların %98 i scorpion yada poison özelliği olan familyden bir pet kullandıkları için popüler/gerekli olarak düşünebilirsin.

Hunter oynayanlar daha iyi cevap vereceklerdir eminim ama gözüme ilişen en yüksek lvllı scorpionlar shadowmoonda yine orada nagaların olduğu mekanlarda nagalara benzien beastlerde mevcut (adlarını unuttum) onlardan kullananda görmüştüm :)

Ama ne kadar kullanışlıdır bilmiyorumda blades edgedeki stealth örümcekler ftw bu kadar ürkütücü başka bi pet yok herhalde birde terokkarda onun eliti çıkıyor oda güzel hehe.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 hafta sonra ...
Hazır konu açılmışken ben de bir kaç soru ekleyeyim.
1- Improved Stings'in petin efectine ne gibi bir etkisi vardır? Talentta herhangi birşey belirtilmemiş.
2- Nature resist yerine shadow resist vermek daha mantıklı değil mi?
3- Scorpide claw öğretmek gerekir mi?
Sosyal ağlarda paylaş

valla kendimin de bir hunteri var
Terokkardaki scorpionlardan da alabilirsin scorpid bonecrawler.
nature armor 10,claw 9 ,scorpid poison 5 learn olarak geliyor. direk nerdeyse 10k armor.
claw bence olmalı scorpidte .
claw + scorpid poison deli iş yapiyor
http://petopia.brashendeavors.net
su sitede hangi peti istiyorsan ozelliklerine bakabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Rock said:
Hazır konu açılmışken ben de bir kaç soru ekleyeyim.
1- Improved Stings'in petin efectine ne gibi bir etkisi vardır? Talentta herhangi birşey belirtilmemiş.
2- Nature resist yerine shadow resist vermek daha mantıklı değil mi?
3- Scorpide claw öğretmek gerekir mi?

1- hiç bi etkisi yok
2- nr peti hybernate/root yapmasınlar diye.
3- gerekmez, focus boşa harcamaya gerek yok, poisona saklasın daha iyi, cok bi getirisi yok zaten clawın.
Sosyal ağlarda paylaş

PvE için iyi agro tutan pet diye birşey olduğunu pek sanmıyorum. Gördüğüm kadarıyla(soloda) verdiğin hasar hızını düşürmediğin sürece pek tutamıyor, buda baya bir yavaşlamana neden oluyor. Ben olabildiğince uzaktan aimed+arcane+Concussive Shot(bunu atarken yerim varsa geri çekiliyorum)+steady+arcane veya steady(kısacası alağ ne verdiyse). Bunlardan aimed ve herhangi birisi critlemişse(genelde oluyor) zaten yanıma gelmeden ölüyor. Biraz fazla mana götürüyor ama daily questleri yaparken anormal zaman tasarrufu sağlıyor. Sadece farm için sanırım steady+arcane yetiyor ve fazla agro çekmiyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

şöle olcak o

t4 - cat (base damageı yüksek,bm olduğunuzu göz onunde bulundurarak konuşuyorum tabi,hiç focus kullanmasada iyi damage cıkarabiliyor kediler)

t5 - ravager (gore mükemmel bir olay.ama gore u kullanmadıkça kediye yaklaşamayacaktır,cunku base damage düşük,ama 25-33 arası critinz varken kendiyi ezip gecer)

t6 - minimum %35 critiniz varsa,AP ile çok iyi scale olan (ama ravagerdan farklı hatta altta kalmaması için %35 crit fazlasında 2200 ap olmalı minimum) wind serpentlar eski petleriniz katlıyacak damage cıkarır.

bu sıralamayı bozacak tek şey MH dropu olan Beast tamers pauldrons,bu itemınız varsa wind serpenti sallayıp ravagerla mutlu meesud kalın.

pvp için tabikide scorpid.

bu oyuna patlattığım kafayı başka şeylere harcamam lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

o statlara ulaşamamak ayıp canısım.olurmu yahu.

eğer statların iyi değilse çok gore atamayacaksın.

cok gore atamayınca doalyısıyla az %50 ve crit gore atacaksın

crit veya %50 extrası olmadan gore bitetan az damage vuruyor.

o yüzden statların cok iyi olmadıkca bite ftw.

anlatabildimmi.
Sosyal ağlarda paylaş

Orta ve düşük seviyeli gearlarda Ravagerden gayet yüksek performans alirsin lakin ravagerin ve diğer petlerin limiti max 1 hit+1 skill per sec olduğundan ravager çok güzel bi dps peti olmasina rağmen 20-25% üzeri crit e ulaştığında çoğu zaman harcayabileceğinden fazla focus a sahip oluyor lakin Windserpentin LB skill i 50 focus harcayip üzerine cooldown'u olmaması yüzünden senin gearin 20-25% crit'i geçtiğinde 10% dpslik petlere 4-5% hatta daha fazla fark atmaya başlıyor focus'u verimli kullanabilmesi yüzünden (Focus Dumping)
Dolayısı ile benim önerim Windserpent yönünde olacakdir BM spec ile hitcap,1700-1800~ ap 25%~ crit düzeyine ulaştığında (t5 dengi)
Bunun aşağısı geara en uygun Ravager> raptor,cat ve bat (Aşağıda açıklıcam neden bat)

Pvp için,
2vs2/5vs5
2 dps giriyorsa herhangibi bi 10% DPS peti(Cat/Raptor/Ravager) al sakin olaki Scorpid kullanma outlast etmeye kasmiyorsun dolayısı ile petten max dmgoutput almak en mantıklı seçim olacakdır. 5vs5 içinde çok yüksek raitinde değilsen ayni önerim.
Healer+Hunter için ise Scorpid (Avoidance,Greatstamina,Scorpid poison,Cobra Reflexes gerisi resistance ben nature öneririm Hybernate root için.Claw teachleme gereksiz focus ziyani çünki poison'u kaçirmamak daha önemli ezik claw hitlerinden)
2. seçenek olarakda bu ara bi kaç kişide rasladim Nether Ray aliyorlar en yüksek hpli pet(+10% hp diye üstelik dashda var gayet hoş)

3vs3 Scorpid allahın emri :)

BG de ve normal Grind/quest yapaken yegane pet Bat 7% dps pet olmasına rağmen 10% dps sahibi petlerle eşit hatta kimi zaman üstün dps yapıyor kesinlikle aşağı kalmıyor
Screech+bite combinasyonu güzel focus management sağlıyor ayrıca sesi rakiplerin için çok uyuz edici böle küfrettiricek kadar :>

//edit: Yazım özürlülüğü
Sosyal ağlarda paylaş

DoGMeaT said:
o statlara ulaşamamak ayıp canısım.olurmu yahu.

eğer statların iyi değilse çok gore atamayacaksın.

cok gore atamayınca doalyısıyla az %50 ve crit gore atacaksın

crit veya %50 extrası olmadan gore bitetan az damage vuruyor.

o yüzden statların cok iyi olmadıkca bite ftw.

anlatabildimmi.

2.4 öncesi olabilecek en iyi gear ile %34 crit 2300 civarı ap ve 147 hit rating vardı bende yanlış hatırlamıyorsam, buffsız 41-20-0 spec ile. o kadarda kolay değil yani hem hit capte olup hem %35 crit yapmak hemde 2200+ ap ye sahip olmak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...