Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

SWGemu

paranoya

Öne çıkan mesajlar

• 4 hafta sonra ...
Bende bu oyunda yeniyim geçenlerde swgemu ne durumda diye bir girip bakiyim dedim baktım serverda 1000 online bende başladım direk :) ama dediğim gibi yeniyim ve daha oyunun mantığını çözmüş deilim diğer oyunlara benzemiyo çok karışık geldi.

Merak ettiğim bikaç şey var...

1. Human Brawler char açtım statlarımı nasıl ayarlamam gerektiği hakkında hiç bir fikrim yok.
2. Şuan swordsman ve fence skillerimi novice olmak üzere ama hangisini kasiyim karar veremedim.Önceden okuduğum bir yazıda fenci masterlayıp melee, sw, pikeman in sadece defans skilleri alınırsa ortaya düzgün bir karakter çıkıyomuş diye okudum ama emin olamadım.
3. Ayrıca savaş sırasında kendimi heallayabilmek için medikte öğrendim first aid gidiyorum şuan doğrumu yapıyorum yoksa başka bir skillimi kasmalıyım.
4. Şuana kadar 2 swooper değiştirdim bunu tamir etmek için gereken tool un adı ve gerekli mesleği nedir?
5. Bide türk guildi varsa gelmek isterim.Tatooine de takılıyorum ama daha tek bir türke bile rastlayamadım.Hangi gezegende takılıyosunuz? :)

Şimdiden teşekkürler.
Saygılar...
Sosyal ağlarda paylaş

Blaster21 said:

Bende bu oyunda yeniyim geçenlerde swgemu ne durumda diye bir girip bakiyim dedim baktım serverda 1000 online bende başladım direk :) ama dediğim gibi yeniyim ve daha oyunun mantığını çözmüş deilim diğer oyunlara benzemiyo çok karışık geldi.

Merak ettiğim bikaç şey var...

1. Human Brawler char açtım statlarımı nasıl ayarlamam gerektiği hakkında hiç bir fikrim yok.
2. Şuan swordsman ve fence skillerimi novice olmak üzere ama hangisini kasiyim karar veremedim.Önceden okuduğum bir yazıda fenci masterlayıp melee, sw, pikeman in sadece defans skilleri alınırsa ortaya düzgün bir karakter çıkıyomuş diye okudum ama emin olamadım.
3. Ayrıca savaş sırasında kendimi heallayabilmek için medikte öğrendim first aid gidiyorum şuan doğrumu yapıyorum yoksa başka bir skillimi kasmalıyım.
4. Şuana kadar 2 swooper değiştirdim bunu tamir etmek için gereken tool un adı ve gerekli mesleği nedir?
5. Bide türk guildi varsa gelmek isterim.Tatooine de takılıyorum ama daha tek bir türke bile rastlayamadım.Hangi gezegende takılıyosunuz? :)

Şimdiden teşekkürler.
Saygılar...

1. Ctrl + C yaptıktan sonra Stat Migration'a giriyorsun, burada ayarlamayı yapıyorsun. Bu ayarlamayı yapman yeterli değil yalnız, bir Image Designer bulup ona bu statları bir nevi onaylatman gerekiyor ki o statlar ile oynayabilesin.

2. Defence'ler kesinlikle çalışmıyor şu an, Fencer masterlamak çok akıllıca olmaz. Swordsman masterla, fencer'dan da gerekli 2 - 3 kolonu al derim.

3. Medic iş görür evet. Masterlamana gerek yok ama, ilk sütundu sanırsam alman gereken combat sırasında kullanmak için.

4. Tool Kit'ler henüz yok oyunda. Swoop'un patlarsa yenisini almak zorundasın.

5. Hun Guild'ı vardı en son, oynuyorlar mı hala bilmiyorum. Imperial guildı. Bizim FrF vardı ama baktım herkes çıkıyor guilddan disband ettim bende.
Sosyal ağlarda paylaş

İlk olarak teşekkür ederim sorularımı yanıtladığın için image disigner olayını bilmiyodum öğrendiğim iyi oldu :)

Peki hangi gezengende takılıyosunuz?

Bide 1. sorumu yanlış sormuşum sanırım ben aslında hangi stata ne değer vermem gerektiğini sormak istemiştim Brawler char için
Sosyal ağlarda paylaş

Valla seçtiğin ırk'a göre değişiyor aslında o statlar. Brawler olduğun için önceliğin Health, Const ve Str'de olmalı tabi. Ama Mind ve Action'ı da olabildiğince yüksek tutmaya çalışırsan iyi olur. Gezegen olarak en çok takılınılan yerler Tatooine ve Corellia. Tattooine'de çoğu şehir kalabalık, Corellia'da da Coronet her zamanki gibi en kalabalık mekan oyunda.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
2 hafta içinde server wipe geliyor...

Duyduğuma göre artık jedi olmak daha zor olcakmış ki bu çok iyi bir haber.Jedi olmak isteyenler için birkaç tavsiyem olcak.

1) Kesinlikle karakterinizin nickinde virgül kullanmayın.MySQL veri tabanı güvenlik prosedürü nedeniyle virgüllü nickler buglanıyor ve lightsaber kullanamıyosunuz.
2) Tüm poileri topladınız ama bazı explorer badgelerini alamadınız.Sakın endişelenmeyin bu jedi olmayı etkileyen bir faktör değil.
3) Rumorlara başladığınızda rumor mobunuzu bazen 10 dakikada bazen 1 haftada buluyorsunuz bu yüzden rumorum buglı diye düşünmeyin.Sabırla aramaya devam edin kesin bulacaksınız.
4) Holocronlar buglanabiliyor.Böyle bir durumda birdahaki server resetine kadar beklemeniz yeterli.

Gelecek wipe herkese hayırlı olsun...
Herkese iyi eğlenceler...
Saygılar...
Sosyal ağlarda paylaş

Evet wipe iptal oldu ama jediların ağlamasının dışındaki asıl nedeni milletin fake account açıp oy vermesinden kaynaklanıyor.Sonuçlar gerçeği yansıtmadığı için wipe'ı iptal ettiler...

Ayrıca oyunun kendini toplaması quest vs. açılması için 1 yıldan fazla bir süre gerektiği doğru.
Sosyal ağlarda paylaş

• 7 ay sonra ...
  • 1 yıl sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • 5 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 5 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
Bugün büyük bi update geliyor, oyun şu haliyle SWG'nin ilk günlerinden daha iyi gibi (buglar vs) bu geceden sonra çok daha iyi hale gelecek.

Stability dışında eksik kalan fazla şey yok gibi. Bi kaç meslek (ch, bio engineer), pve content (zaten bi avuç kadardı) falan eklenecek.

Lakin bazı şeyler can sıkıcı gelebilir eski oyunculara. Tüm resourceslar spawn olmadığı için henüz composite armor yok mesela, T21, laser rifle vb silahlar da yapılamıyor gene aynı sebepten (4 çeşit metal spawn olmamış dedi birisi, tam bilmiyorum detayı). Fakat loot moot iyi kötü bi T21 düşüren RMler ağlatıyor pvpde.

Alpha falan ama iyi kötü bi ekonomi oluştu. Oyunu sanırım en çok özleyenler crafterlar. Elini sallasan crafter var oyunda. Bu gece vendorlar vs de gelecek, millet haftalar önceden evlerini dikip shop açmaya başlamıştı zaten, yarına vendorlar da dikilmiş olur.

Entertainer da oldukça fazla var (theed ve coro ful genelde). Combata gelince de, XP de büyük bi sıkıntı vardı. Moblar olması gerekenin 10da birini falan veriyordu server açıldığından beri, bu yüzden elite masterı olan fazla kişi yok. Ama bu sorun da bu gece gelen patch ile düzelecek. Ben şimdilik Novice BH falanım, hiç buff almadan öle boş zamanlarımda kastım. Bugünden sonra templateimi kurarım 1 haftaya.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...