Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kısa dönem askerlik kalkıyor

Llama

Öne çıkan mesajlar

Oooo hiç kusura bakmayın valla, vatan haini de diyebilirsini de ben adam öldürmeyi öğrenmek için 8 ayımı feda edemem yani. Yazık lan o sekiz ayda başka milyon tane verimli şekilde ülkeme hizmet edebilirim, hem de kafam rahat olur. Kaçıp bir daha dönmeyeceğim bi vatandaşlık bulayım bu zorunlu askerlik saçmalığı kalkana kadar dönmek yok :(
Sosyal ağlarda paylaş

master yapicaksin ve lise mezunuyla ayni sure?

ite kaka vasat bir okulu bitirmis hayattan beklentisi olmiyan adamla master yapmis adam ayni sure?

bi #^#$%^ gitsinler

genelkurmay su yok baskanina da bir ayar evrse hazir saga sola ayar dagitiyorken

omrumde bir insandan bu kadar tiksinmedim
Sosyal ağlarda paylaş

"IQ su çift haneli adamı göreve getirirsen bla bla bla..." diye giderdim ben normalde...

Yok abi, olmuyo bu sefer.

Tek haneli resmen.

Canı sıkıldıkça bu herif hobi olarak etrafına gazetecileri toplayıp saçmalıyomu, yoksa saray soytarısı olarak etrafta koştursun tayyibi eğlendirsin diye mi tuttular pek anlamadım ama çok içten bi şekilde fuck off diyorum kendisine, ayrıca gitsin legolarıyla oynasın bi zahmet, ağzını her açtığında saçmalıyo ya...
Sosyal ağlarda paylaş

Bencede esit olmasi lazim kisalirmi uzarmi bilmem ama vatan borcunun lise mezunu daha borclu universite mezunu az borclu gibi ayirmak insan haklarina ve ANAYASANIN ESITLIK ilkesine aykiri.

Artik zaten sutcu imam universitesini bitiren ve guneydogudan lise okumus bir adam ile ... lise mezunu ama fransiz veya alman okullarindan mezun bir lise mezununu nasil kiyaslarsiniz bilemiyorum..

Yani erkekleri universite okumaya tesvik amaciyla cikmis bir kanundu zaten, ve artik bizim universite mezunundan cok meslek sahibi insanlara ihtiyacimiz var..

//ayrica amcam zir bilgisiz uzun donem 18 ay degil ki :P
Sosyal ağlarda paylaş

said:
insan haklarina

Bir insana "vatan borcu" adı altında zorla adam öldürmeyi öğretmek ve hayatından birkaç ay çalmak isnan haklarına daha aykırı. Vatan borcu sadece vaskerlikle ödenmez, ülkeyi işini iyi yaparak temsil edebilirsin. Bazen sana o 8 ay yıllar kaybettirir iş hayatından. Sen ülkeni yurtdışında o işin arnasında babalar gibi temsil edebilecekken harcanmış olursun.

Kaldı ki işi geçtim her türlü zorla insan öldürmeyi öğretmek insan haklarına aykırıdır.

Bir de zaten bir dahaki seçimleri de kazanırlarsa ben buraya vatan falan diyemeyeceğim. O yğüzden vatan borcu kavramı da boş olacak benim için.

Şu anda bile başta onları görünce zor diyorum ya neyse...
Sosyal ağlarda paylaş

yahu ben sanki askerligi savunuyormusum gibi ne celallendin cellettin...

Bana kalsa 2 ay temel egitim verir 1 ayda sinif egitimden sonra terhis ederim :)

Adam oldurmeyi ogretmiyorlar ayrica, vatan savunmasini ogretiyorlar, elbette vatanini savunurkende adam oldurmen gerekiyosa olmemek icin oldureceksin...

Yani askerlik egitimine karsi degilim ama zorunlu olmasi cok buyuk baski gercekten.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...