Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Assassins Creed

dreagloth

Öne çıkan mesajlar

2 3. counter attackla ölmiyen adamlar var oyunda.

2 kez kılıcın atağının verdiği (counter atağın deil) dmg'ı ve blocklanmayıışını arttıran bi skill geliyo kılc bi raz daha şeil oluyo bi kezde bıcağa geliyo, bide counterlamak combo kill yapmak biraz dah zorlaşıyo sanırım, basta takır takır yaparken sonlarda zorladım ben.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben 2. Memory Block un 4. mü 5. kısmında mı ne(haini bulup itiraf ettirme olayını yaptıktan sonraki bölümde) bir hatayla karşılaştım, devam edemiyorum.
O bölüme başlayınca görüntüler sapıtıyo, heryerde 50 metrelik perdeler varmış gibi görüşüm aşırı engelleniyo. Pek doğru düzgün anlatamadım ama nereye gitsem etrafımda duvarlar varmış gibi görünüyo(içlerinden geçilebiliyo ama heryerde varlar)

Bunun için bi patch filan varmıdır? Ya da düzeltmenin bir yolu?
Sosyal ağlarda paylaş

Assassin's Creed'den DirectX 10.1 desteğinin çıkarılması rüşvet iddialarına neden oldu.

PC dünyasında en çok ses getiren yeni oyunlardan olan Assassin's Creed'in içerisinden DirectX 10.1 desteğinin çıkarılmasının ardında ne yatıyor? Kulislerde duyulan iddialar, bu şekilde oyunda ATI'nin Radeon serisi kartlarının yakaladığı performans avantajının yok edildiği ve bu sayede de Nvidia'nın öne geçirildiği şeklinde! Nvidia'nın bu operasyonda parmağı olup olmadığı araştırılıyor.

Teknik olarak bakıldığında Assassin's Creed içerisinde yer alan DX10.1 API'si Anti-Aliasing'i tek seferde gerçekleştirebiliyor, bu sayede DX10.1'i destekleyen ATI Radeon HD 3000 kartlar sadece DX10.0 desteği veren Nvidia kartlara karşı bariz bir performans avantajına sahip oluyorlar. Ayrıca Assassin's Creed'de özellikle Nvidia donanımlarda geniş ekran desteğindeki problemler ve kilitlenmeler yaşanıyor.

Ubisoft bu problemleri gidermek için bir yama yayınladı. Ancak bu yamayı yükleyen kullanıcılar oyunun daha stabil (Nvidia kartlar için) çalıştığına fakat bu sefer de DX10.1 desteğinin oyundan çıkarıldığına şahit oldular. Donanım forumları bir anda bu konuyu irdeleyen ve Ubisoft - Nvidia ilişkisini sorgulayan mesajlarla dolup taşmaya başladı.

Nvidia sessizliğini korurken Ubisoft teknik bir açıklama yaptı, ancak kimseyi tatmin edemedi. Bu arada Assassin's Creed'in Nvidia destekli (The Way It's Meant To Be Played) bir oyun olduğu için rüşvet iddiaları ayyuka çıkmış durumda. Ne de olsa Nvidia Assassin's Creed'in reklamları için 2 milyon dolar yatırım yapmış durumda ve bu desteği her an çekmesi mümkün.

ATI ise bu konuda http://www.rage3d.com/articles/assassinscreed sayfasında teknik bir açıklama yapmakla yetindi.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
SadGamer said:
Jadelith said:
heryerde asasins kirid sole guzel boyle guzel diye yazildi, aldim oyunu.

oblivionda da ayni hatayi yapmistim. onu diyodum.

Aynı postta hem AC'ye hemde Oblivion'a kötü dedin ya helal olsun...(td)

doğru demiş, ikisi de çok kötü oyunlar. beş para etmez.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Oyun biraz eğlendiriyor da onun dışında bir vasfı yok aslında.

- Nispeten kötü bir senaryo,
- Geçilemeyen birsürü gereksiz uzun cut scene,
- Birçok daha iyi yapılabilecek ama her zamanki gibi boşverilip serinin ileri oyunlarına bırakılan nokta,
- Mantıksızlıklar,
- Uzun görünen oyunun aslında aynı tip görevleri aynı şekillerde (sadece farklı yerlerde) yaparak ve sağa sola koşturarak kısaca bitmesi,
- Animus'un içinde ve dışında iki ayrı birbirinden saçma finalinin olması,

... gibi birçok şey sayabiliriz. Güzel grafikli, eğlendirici, fakat aslında çok başarılı olmayan, kısa sürede monotonlaşan, bitirmek için gerekli zamanın %70'inin idle/travel olduğu bir oyun bence.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...